Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam nowy projekt pod tytułem „małe też może być ładne”, mam nadzieje ze się choć trochę spodoba. Poproszę również o słowa krytyki bo jestem kompletnym amatorem, nigdy nawet nie miałem w swoim życiu akwarium. Wszystkiego uczę się na tym forum. Co do błędów rozmieszczenia korali to poproszę o informacje, na pewno się przydadzą.

Zalane od 4 miesięcy.

40x25x30

Aquael Kaskada 800l/h

Chichiros led 18 w

Obsada jak na foto

IMG_0050.thumb.jpg.e856e235811608dfde4cc6b73f854893.jpg

 

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, jak Dunka nie marudzi to nie jest źle. Temat dlaczego caulastrea w wielu kostkach tak słabo sobie radzi jest dla mnie zagadkowy.

Co do obsady, 2 błazny w 30l jest dla wielu kontrowersyjne... Ale z tą hexą to już mocno przesadzone. 

Generalnie czysto jak na 3 rybsony spore ale to może być przedwczesna radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie, jak Dunka nie marudzi to nie jest źle. Temat dlaczego caulastrea w wielu kostkach tak słabo sobie radzi jest dla mnie zagadkowy.
Co do obsady, 2 błazny w 30l jest dla wielu kontrowersyjne... Ale z tą hexą to już mocno przesadzone. 
Generalnie czysto jak na 3 rybsony spore ale to może być przedwczesna radość.


Są 4 ryby, jeszcze w ukryciu babka piaskowa, 5 ślimaków, odnośnie tzw. Ekipy sprzątającej słyszałem wiele różnych opinii, są zwolennicy i przeciwnicy, jak to w końcu jest z tym tematem? Dlaczego hexa nie, za mały zbiornik?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze babka piaskowa w 0,5cm warstwie piasku o małej powierzchni. 

Kolego zwiększ litraż i nie męcz zwierząt serio.

Co do odpowiedzi na pytanie czemu hexą nie, poczytaj uważnie opisy gatunków np.

https://reefhub.pl/hexataenia/

I minimalny zalecany litraż.

 

"Ekipa czyszcząca" to temat rzeka, dla mnie ślimory muszą być bo widzę ich dobrą robotę, krewecia to w sumie ozdoba ale w takim litrażu to "wąsy" zajmują sporo miejsca i drażni koralowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu 0,5 cm z tylu przekopane i zalega około 3 cm więc Trochę tego jest, co do litrażu to fakt, szafka pod nowe akwarium już zamówione, planowane 240 litrów 120x40x50, ale to trochę potrwa ze względu na dojrzewanie. Ogólnie uwagi słuszne, a litraż od początku przygody z akwarystyką wydawał mi się trochę na pół serio. Od samego początku utrudniłem sobie życie bo małe zbiorniki wcale do łatwych nie należą. Ustawienie wody to było mega wyzwanie... tak czy siak, przekonałeś mnie w tym momencie i zmobilizowałeś do szybszego działania. 

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Cię zmotywować do przemyślanego niż szybkiego działania. Nawet kwestię szkła/sprzętu należy przemyśleć. Przy rozsądnym karmieniu doczekają w tym końca azotowego w nowym szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie caulastrei, czy jeśli zgubi miękką tkankę nadal żyje i czy ew. odrośnie ? Czy wtedy to już jest jej koniec ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pikal napisał:

Odnośnie caulastrei, czy jeśli zgubi miękką tkankę nadal żyje i czy ew. odrośnie ? Czy wtedy to już jest jej koniec ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Słyszałem że są w stanie odrosnąć z minimalnych ilości tkanki, jednak zazwyczaj jeżeli zostaje sam szkielet to już po nie. Twoja z tego co widać po zdjęciu jest już chyba na wykończeniu :( 

Mierzysz jakieś parametry?


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, azotany i fosforany niemal niewykrywalne, KH 2.73 meq/L, zasolenie 1.024 mierzone „spławikiem” wiec mało miarodajne.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego są często różne skoki, przed chwilą mierzyłem, no3 poszło w górę jak paliwo w okresie wakacyjnym... utrzymać parametry na stabilnym poziomie w tym słoiczku to wręcz misja nie do wykonania... byle ruch skały, byle klejenie korala zaraz powoduje silne zaburzenie.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posadź sobie makroglony będziesz miał stabilne 0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.