Skocz do zawartości
Gość

Stront który?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam zamiar zrobić sobie stront DIY tylko pytanie który konkretnie muszę kupić i w jakiej proporcji mieszać z wodą RO. Ktoś już tego próbował? gdzieś mi się obiło że nanokaczor, potwierdzisz? ;) 

-węglan strontu

-azotan strontu

-chlorek strontu

-wodorowęglan strontu

-siarczan strontu

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawial na wodoroweglan albo azotan. Co do dawki to nie wiem ale powinna byc napisana rozpuszczalnosc na opakowaniu. Dodalbym 3mg do 1 litra tak zeby miec roztwor 3 ppm. Wydaje mi sie ze to bedzie bezpieczna dzienna dawka, ale najlepiej by bylo jakby jakis chemik sie wypowiedzial albo @Tester


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a gdyby uzyl azotanu to refugium by go nie wciagnelo ? Siarki to zawsze mi mowili zeby unikac. Chloru duzo w wodzie morskiej  to w sumie moze byc :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, =Fresz= napisał:

na 1l RO dać tylko 0,003g ?

Przepraszam pomylilem sie, 3 mg bylo by na 1 l RO. Na 1 L wody to byloby 3g. 3/1000 = 0,003


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podawać pompą? Mi też stront strasznie spada. Jak przestanę podawać to zaraz widać po spsach .


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest reakcja korali na spadek strontu? Pytam nie tylko w kontekście sps ale też lps lub miękkich 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karol86 napisał:

Chcesz podawać pompą? Mi też stront strasznie spada. Jak przestanę podawać to zaraz widać po spsach .

Jak wyglądają, co zauważasz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, karol86 napisał:

Chcesz podawać pompą? Mi też stront strasznie spada. Jak przestanę podawać to zaraz widać po spsach .

Z rąsi ale mam w razie W wolną pompkę dozującą. Też jestem ciekaw co zauważyłeś, wolniejszy przyrost? z tego co wiadomo to stront pomaga w lepszym przyswajaniu wapnia i ich szkielety powinny być mniej łamliwe. 

Kolega michalfa który przesadził ze strontem miał tak twarde spsy że cęgami do cięcia kości było ciężko odciąć szczepki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję do roztworu chlorku wapnia 2 g/l sześciowodnego chlorku strontu.

I tak wygląda przebieg w czasie:

image.png.a1fd38281ce0b6aba6dbff72e93fbc9f.png

Edytowane przez SgtOddball
dodany wykres (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arturro napisał:

Jak wyglądają, co zauważasz ?

 

Zauważyłem od pewnego czasu że "podwijają sukienki " . Wysłałem wodę do marin lab i wyszło że mam niski poziom strontu. Jak zacząłem podawać stront to od razu oblewały podstawki.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SgtOddball napisał:

Ja dodaję do roztworu chlorku wapnia 2 g/l sześciowodnego chlorku strontu.

I tak wygląda przebieg w czasie:

image.png.a1fd38281ce0b6aba6dbff72e93fbc9f.png

Możesz podać link gdzie kupujesz stront? Rozumiem że dodajesz stront do ballinga Ca+Mg?

Ile lejesz ballinga na dobę?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam: albo tu: https://pol-aura.pl/ albo tu: https://www.n2o3.com/pl/

Dodaję do roztworu CaCl2*6H2O przygotowanego wg: https://reefhub.pl/metoda-ballinga/

Na razie jedynymi konsumentami wapnia są u mnie ślimaki, więc leję 24 ml/dobę, co tydzień sprawdzam Ca i KH małą Hanką i, w razie potrzeby, koryguję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens wyprodukowania strontu z "materiałów pierwszych"? Buteleczka 250ml kosztuje ok 50-60zł. Mi wystarczy na około 4 lata przy obsadzie sps w 100l obiegu. To taniej wyjdzie uciąć godzinę oświetlenia na dobę niż produkcja strontu. @=Fresz= czemu chcesz kombinować akurat ze strontem? To jeden z tańszych pierwiastków w eksploatacji. 

Zauważyłem że odkąd mam jeżowca, wcina algi wapienne, które wciągają stront w dużych ilościach, a ten czysciciel jak je zjada, chyba wydala czysty stront bo ilość dozowania tego pierwiastka strasznie spadła gdy się pojawił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dla syna napisał:

Jaki jest sens wyprodukowania strontu z "materiałów pierwszych"? Buteleczka 250ml kosztuje ok 50-60zł. Mi wystarczy na około 4 lata przy obsadzie sps w 100l obiegu. To taniej wyjdzie uciąć godzinę oświetlenia na dobę niż produkcja strontu. @=Fresz= czemu chcesz kombinować akurat ze strontem? To jeden z tańszych pierwiastków w eksploatacji. 

Zauważyłem że odkąd mam jeżowca, wcina algi wapienne, które wciągają stront w dużych ilościach, a ten czysciciel jak je zjada, chyba wydala czysty stront bo ilość dozowania tego pierwiastka strasznie spadła gdy się pojawił. 

Która buteleczka wystarczy na tak długi czas? Mi opakowanie strontu od sachema wystarcza na 2 tyg. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, karol86 napisał:

Która buteleczka wystarczy na tak długi czas? Mi opakowanie strontu od sachema wystarcza na 2 tyg. 

 

Screenshot_20190710-084742.png

Masz jeżowca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam globulusa. Też miałem ten stront i po nim wyszedł mi za niski w badaniu marinlab.teraz wsypuję w proszku


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karol86 napisał:

Mam globulusa. Też miałem ten stront i po nim wyszedł mi za niski w badaniu marinlab.teraz wsypuję w proszku

To nie mam pomysłu czemu tak u Ciebie wciąga stront. Ja nie robię podmian, dolewam tylko z ręki a mam go dużo przy globulusie. Powiem więcej, nasz kolega Krzysztof też nie robi podmian i ma las spsów a tak samo nie leje kosmicznych ilosci. Fakt jest taki, że jak jest niski poziom strontu przez dłuższy czas, to lanie go w większych ilościach niewiele pomaga. Ale na późniejszym etapie dozowania, szybko zaczyna wzrastać jakby deficyt został gdzieś uzupełniony i utrzymanie go na wlasciwym poziomie nie stanowi już takiego problemu. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie przez dłuższy czas był nisko stront i teraz wszystkie zwierzaki go wciągają.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresz i jak z tym strontem? Dozujesz?

3g chlorku strontu na litr RODI , a ile tego roztworu na dobę lejesz do jakiej pojemności zbiornika?

Nie mogę dosypywać proszków do ballinga bo mam reaktor :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozrabiam 10g na 100ml i dawałem po 1 kropli dziennie na jakieś 380 l w obiegu ,poziom strontu był pomiędzy min a max(test icp) dopuszczalnej granicy ,ale akwa było mocno obsadzone koralami sps i lps 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

ja rozrabiam 10g na 100ml i dawałem po 1 kropli dziennie na jakieś 380 l w obiegu ,poziom strontu był pomiędzy min a max(test icp) dopuszczalnej granicy ,ale akwa było mocno obsadzone koralami sps i lps 

I to już jakieś info na początek. Ja jednak wole podawać pompką więc ewentualnie bardziej rozcieńczę preparat.

Dzięki Erwin


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

Mam Chlorek strontu 6hydrat z Warchemu

Potrzebuję pomocy ile go rozpuścić w RODI jako wartość początkowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.