Jump to content
Sign in to follow this  
Jirthiel

Intruz to czy swojak ?

Recommended Posts

Dzień dobry. Tak wiec 2 dni temu kupiłem kilka szczepek koralowców, dziś zaglądam do zbiornika i takie coś wylazło na skałkę . Pytanie intruz i wywalić, czy zostawić ? Jakieś 7mm to ma.

intruz.jpg

Aptasja 

1 minutę temu, SU1 napisał:

Aptasja 

Ojoj dziękuję za szybką informację :) , teraz go wygoglowałem .

Swojak ponad 90% akwarystów posiada szklane róże :)

No i uznawana jest za niechciana. Mozna na nia kupic brzydala (ale to moze byc loteria) albo krewetki wundermani. Generalnie parzy korale.

2 godziny temu, Jirthiel napisał:

Pytanie intruz i wywalić, czy zostawić ?

Na przyszłość, zanim założysz stutysięczny temat o aptasji czy gąbce sycon, warto poczytać to:

Ludzie się tam napracowali, żeby opisać "standardowe" zwierzaki odkrywane przez początkujących i na prawdę jest to super materiał. No i nie przypadkiem temat został przypięty na samej górze listy w dziale identyfikacja;-) Nie piszę tego ze złośliwości czy jako takie "a szukać potrafi?", po prostu warto ten temat przeczytać, bo jest tam naprawdę dużo przydatnych informacji.

Panowie , człowiek ma pewnie akwarium kilka tygodni i nawet nie wie co to jest . Wiec skąd ma wiedzieć czego szukać 

4 godziny temu, Hoom napisał:

Panowie , człowiek ma pewnie akwarium kilka tygodni i nawet nie wie co to jest . Wiec skąd ma wiedzieć czego szukać 

Tym bardziej powinien wertować forum 

kup sobie plyn na aiptazie (np. JoesJuice) bo nie ostatni raz ci sie pojawilo, albo tez krewete na aiptazie

W dniu 10.07.2019 o 16:11, Hoom napisał:

A no właśnie. Poza tym klawiatura się nikomu nie zepsuje jak mi odpisze w jednym zdaniu. Ręce nie odpadną. Nie obrażam się, lecę poczytać ten przypięty wątek. Ciao. Póki co aiptasia dostała natychmiastową eksterminację w niebyt.

Edited by Jirthiel (see edit history)

Masz rację, póki co dostała eksmisję :) Nie wiem jakiej wielkości masz baniak, i jak ją usunąłeś, zakładam że mechanicznie, ale na 99% powróci. To dosyć upierdliwy pasażer na gapę i jak już raz trafi do zbiornika to praktycznie nie da się go usunąć w 100%. Bardziej można kontrolować jej rozrost, przyda się jakaś krewetka na aiptasie lub krab np. Mitrax. 

3 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Masz rację, póki co dostała eksmisję :) Nie wiem jakiej wielkości masz baniak, i jak ją usunąłeś, zakładam że mechanicznie, ale na 99% powróci. To dosyć upierdliwy pasażer na gapę i jak już raz trafi do zbiornika to praktycznie nie da się go usunąć w 100%. Bardziej można kontrolować jej rozrost, przyda się jakaś krewetka na aiptasie lub krab np. Mitrax. 

Yyy tu trochę na moim kanale: https://www.youtube.com/watch?v=cqn16viu58s&feature=youtu.be

W dniu 14.07.2019 o 09:41, Jirthiel napisał:

A no właśnie. Poza tym klawiatura się nikomu nie zepsuje jak mi odpisze w jednym zdaniu. Ręce nie odpadną. Nie obrażam się, lecę poczytać ten przypięty wątek. Ciao. Póki co aiptasia dostała natychmiastową eksterminację w niebyt.

Nie przejmuj sie i pytaj sie o wszystko . Jak ja sobie przypomnę moje pierwsze pytania kiedy zakładałem akwarium , był niezły śmiech . Gdyby nikt sie o nic nie pytał tylko wszyscy czytali to te forum by było strasznie nudne . Proponuje założyć temat śmiesznych , dziwnych pytań . Założę sie ze wszyscy by sie tam znaleźli 

Leniwiec z kolegi :)...klasyka gatunku, AIPTASIA w pełnej krasie. Udało mi się przez pierwsze 3 lata nie mieć w zbiorniku....Nie znam nikogo kto by nie miał z nią do czynienia. Ostrożnie z usuwaniem. Może wydawać się że ją zwalczyłeś, a po paru dniach zobaczysz 3 nowe maluchy w okolicy. Dopóki nie ma plagi, ja bym nie ruszał. Możesz kupić armię krewetek Wurdemanni, nie jedną, lecz parę sztuk. Jednak nie słyszałem żeby krewetki uporały się z dużymi ukwiałami aiptasii.