Skocz do zawartości
DonQuichote

Intruz to czy swojak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Tak wiec 2 dni temu kupiłem kilka szczepek koralowców, dziś zaglądam do zbiornika i takie coś wylazło na skałkę . Pytanie intruz i wywalić, czy zostawić ? Jakieś 7mm to ma.

intruz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aptasja 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

Aptasja 

Ojoj dziękuję za szybką informację :) , teraz go wygoglowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i uznawana jest za niechciana. Mozna na nia kupic brzydala (ale to moze byc loteria) albo krewetki wundermani. Generalnie parzy korale.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jirthiel napisał:

Pytanie intruz i wywalić, czy zostawić ?

Na przyszłość, zanim założysz stutysięczny temat o aptasji czy gąbce sycon, warto poczytać to:

Ludzie się tam napracowali, żeby opisać "standardowe" zwierzaki odkrywane przez początkujących i na prawdę jest to super materiał. No i nie przypadkiem temat został przypięty na samej górze listy w dziale identyfikacja;-) Nie piszę tego ze złośliwości czy jako takie "a szukać potrafi?", po prostu warto ten temat przeczytać, bo jest tam naprawdę dużo przydatnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , człowiek ma pewnie akwarium kilka tygodni i nawet nie wie co to jest . Wiec skąd ma wiedzieć czego szukać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hoom napisał:

Panowie , człowiek ma pewnie akwarium kilka tygodni i nawet nie wie co to jest . Wiec skąd ma wiedzieć czego szukać 

Tym bardziej powinien wertować forum 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie plyn na aiptazie (np. JoesJuice) bo nie ostatni raz ci sie pojawilo, albo tez krewete na aiptazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2019 o 16:11, Hoom napisał:

Panowie , człowiek ma pewnie akwarium kilka tygodni i nawet nie wie co to jest . Wiec skąd ma wiedzieć czego szukać 

A no właśnie. Poza tym klawiatura się nikomu nie zepsuje jak mi odpisze w jednym zdaniu. Ręce nie odpadną. Nie obrażam się, lecę poczytać ten przypięty wątek. Ciao. Póki co aiptasia dostała natychmiastową eksterminację w niebyt.

Edytowane przez Jirthiel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, póki co dostała eksmisję :) Nie wiem jakiej wielkości masz baniak, i jak ją usunąłeś, zakładam że mechanicznie, ale na 99% powróci. To dosyć upierdliwy pasażer na gapę i jak już raz trafi do zbiornika to praktycznie nie da się go usunąć w 100%. Bardziej można kontrolować jej rozrost, przyda się jakaś krewetka na aiptasie lub krab np. Mitrax. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Masz rację, póki co dostała eksmisję :) Nie wiem jakiej wielkości masz baniak, i jak ją usunąłeś, zakładam że mechanicznie, ale na 99% powróci. To dosyć upierdliwy pasażer na gapę i jak już raz trafi do zbiornika to praktycznie nie da się go usunąć w 100%. Bardziej można kontrolować jej rozrost, przyda się jakaś krewetka na aiptasie lub krab np. Mitrax. 

Yyy tu trochę na moim kanale: https://www.youtube.com/watch?v=cqn16viu58s&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2019 o 09:41, Jirthiel napisał:

A no właśnie. Poza tym klawiatura się nikomu nie zepsuje jak mi odpisze w jednym zdaniu. Ręce nie odpadną. Nie obrażam się, lecę poczytać ten przypięty wątek. Ciao. Póki co aiptasia dostała natychmiastową eksterminację w niebyt.

Nie przejmuj sie i pytaj sie o wszystko . Jak ja sobie przypomnę moje pierwsze pytania kiedy zakładałem akwarium , był niezły śmiech . Gdyby nikt sie o nic nie pytał tylko wszyscy czytali to te forum by było strasznie nudne . Proponuje założyć temat śmiesznych , dziwnych pytań . Założę sie ze wszyscy by sie tam znaleźli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec z kolegi :)...klasyka gatunku, AIPTASIA w pełnej krasie. Udało mi się przez pierwsze 3 lata nie mieć w zbiorniku....Nie znam nikogo kto by nie miał z nią do czynienia. Ostrożnie z usuwaniem. Może wydawać się że ją zwalczyłeś, a po paru dniach zobaczysz 3 nowe maluchy w okolicy. Dopóki nie ma plagi, ja bym nie ruszał. Możesz kupić armię krewetek Wurdemanni, nie jedną, lecz parę sztuk. Jednak nie słyszałem żeby krewetki uporały się z dużymi ukwiałami aiptasii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2019 o 11:55, Ejdzej88 napisał:

Masz rację, póki co dostała eksmisję :) Nie wiem jakiej wielkości masz baniak, i jak ją usunąłeś, zakładam że mechanicznie, ale na 99% powróci. To dosyć upierdliwy pasażer na gapę i jak już raz trafi do zbiornika to praktycznie nie da się go usunąć w 100%. Bardziej można kontrolować jej rozrost, przyda się jakaś krewetka na aiptasie lub krab np. Mitrax. 

od kiedy Mitrax je Aiptasie ?

 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.