Skocz do zawartości
kkrrystian

Zakupy z chin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jestem na kupnie cyrkulatora Jebao SW-4 lub RW-4. Tylko u nas w pl cena to około 250 a od kolegów z wschodu około 150. Co sądzicie o zakupach na słynnym portalu Ali? Warto czy lepiej dołożyć te 100 i mieć gwarancję na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam zadecydowac, szczegolnie jezeli Ci jeszcze clo dolicza. Sumarycznie wyjdzie troche taniej, brak gwarancji i dlugi czas czekania


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nie zapłaci zakup nie przekracza 150 euro, ewentualnie może zapłacić vat ale chińczyki maja swoje sposoby i często da się to ominąć, jedyny minus to czas oczekiwania i ewentualne problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje dosyć sporo na ali i jeszcze mi cła nie przywalili więc kwestia szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kkrrystian napisał:

Witam. Mam pytanie jestem na kupnie cyrkulatora Jebao SW-4 lub RW-4. Tylko u nas w pl cena to około 250 a od kolegów z wschodu około 150. Co sądzicie o zakupach na słynnym portalu Ali? Warto czy lepiej dołożyć te 100 i mieć gwarancję na miejscu?

Za te 100 zl więcej masz gwarancję a w ciągu tych 2 lat cyrkulator pewnie padnie no chyba, że fartem trafisz dobry ale to loteria. Więc sprawa do przemyślenia

Miałem sw-2 która padła po kilku miesiacach i 2x rw-8 z czego jedna padła po roku druga dalej chodzi tfu tfu tfu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży sklep na E daje na cyrkulatory jebao coś takiego

" Na w/w sprzęt obowiązuje 12 miesięczna gwarancja. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duży sklep na E daje na cyrkulatory jebao coś takiego
" Na w/w sprzęt obowiązuje 12 miesięczna gwarancja. "
No tylko pewnie chodzi o sprzęt zakupiony u nich.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak bo znając życie to jest gwarancja sklepu a nie producenta ;/ 

A czemu w ogóle sw/rw, a nie sow lub ow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, fannadil napisał:

duży sklep na E daje na cyrkulatory jebao coś takiego

" Na w/w sprzęt obowiązuje 12 miesięczna gwarancja. "

i nie dopisuje że rękojmi jest 24 mieś :P 

Godzinę temu, sith114 napisał:

Pewnie tak bo znając życie to jest gwarancja sklepu a nie producenta ;/

prócz gwarancji jest jeszcze rękojmia - polecam poczytać bo przeważnie ... jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie masz racje, ale wiesz jak to jest z reguły ludzie odpuszczają...  bo szkoda nerwów i latania za tym. Nie jednemu taniej wyjdzie godzinę popracować niz latać 2 dni za pompą za te pare stówek ;)

No i sam fakt padnie nam jedna pompa jakies rozpatrywanie reklamacji to nie raz, jest tak, że kupujemy drugą żeby w akwarium działało wszystko jak należy.
No i aż się prosi o przytoczenie powiedzenia "Biednych ludzie nie stać na tanie rzeczy".

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, to ktoś ma dobre doświadczenia z reklamacją jakiegoś jebao, które padło po np 10 miesiącach? Bo ja słyszałem wręcz przeciwnie, że tłumaczenia o uszkodzeniu eksploatacyjnym, przeciągania etc. Pozytywne rozpatrzenia reklamacji znam z okresów bardzo krótkich po zakupie gdzie są efektem wady ukrytej. A rękojmia jest łatwa o ile jesteś w stanie udowodnić, że fakt uszkodzenia wynika z wady ukrytej, a nie nadmiernej eksploatacji tudzież niewłaściwego sposobu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sith114 napisał:

A czemu w ogóle sw/rw, a nie sow lub ow?

A lepszym wyborem będzie sow lub ow-10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja kupiłem dwa cyrkulatory sw8 i doliczyli cło w sumie się  nie opłacało już nic więcej tam nie kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Ja kupiłem dwa cyrkulatory sw8 i doliczyli cło w sumie się  nie opłacało już nic więcej tam nie kupuje.
Pewnie w jednej paczce i doliczyli bo przekroczyło 150 EUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poradzi mi ktoś czy warto kupować ta lampę za około 450 zł?  Tylko ona ma 50 cm a akwa 40 szerokości. Co myślicie o tym? Czy lepiej kupić jakieś inne oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Pewnie w jednej paczce i doliczyli bo przekroczyło 150 EUR

Tak dokładnie w jednej paczce było wysłane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam wszystkie opłaty naliczane są na podstawie wartości całej paczki, nie pojedynczej rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kkrrystian napisał:

To poradzi mi ktoś czy warto kupować ta lampę za około 450 zł?  Tylko ona ma 50 cm a akwa 40 szerokości. Co myślicie o tym? Czy lepiej kupić jakieś inne oświetlenie?

no to ta lampa jest całkiem z czapy po co Ci dodatkowe 10 cm które będzie waliło światłem w koło? kolejna sprawa co Ty chcesz tam trzymać bo w zależności od tego musisz dobrać oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jest 200 tańsza niż na Ali. A znalazłem na Olx prawie nówkę. A w akwa będą jakieś miekasy i lps, bo jestem początkujący to więcej mi nie potrzeba narazie. A może ktoś poleci jakieś inne światło w cenie około 450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci moge polecic ale za 2 tysie :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.