Jump to content
Sign in to follow this  
CallMeKrzysiu

Czy to cyjano?

Recommended Posts

Witam dwa dni temu w moim akwarium pojawił się czerwony nalot podejrzewam ,że to cyjano ,ale nie jestem pewny .Jak mogę je szybko zlikwidować? Proszę o sprawdzone metody.

cyjano.jpg

Wyglada na cyjano. Najlepsza metoda to czas. Jaki masz ten zbiornik wiekowo ? Cyjano wystepuje z powodu braku rownowagi pomiedzy azotanami a fosforanami. Znikna Ci fosforany zniknie cyjano. Sa na to chemiczne preparaty ale moim zdaniem szkoda ich uzywac. Bylo kilka wontkow na forum odnosnie tego tematu - poszukaj. Na pierwszym planie widze ze masz apitache i to duza :).

Lektura: https://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

szybko da się tylko chemią i tylko skutek...jak nie usuniesz przyczyny po kilku tygodniach potrafi wrócić. Napisz coś więcej o zbiorniku i parametrach.

E tam zapodaj chemie i po problemie . 

Były upały , wahania temperatur , promienie słoneczne też poświeciły do zbiornik itp. 

Nie ma co po głowie się drapać . 

W dniu 10.07.2019 o 19:41, AnT napisał:

E tam zapodaj chemie i po problemie . 

Były upały , wahania temperatur , promienie słoneczne też poświeciły do zbiornik itp. 

Nie ma co po głowie się drapać . 

a jakiś sprawdzony środek chemiczny na to nieszczęście jest pan wstanie polecić?

5 godzin temu, Apolonia napisał:

chemiclean

a to nie jest przypadkiem środek na sinice do akwarium słodkowodnego?

Daj chemie bo z czekanie to możesz osiwieć ,ja czekałem prawie 3 msc aż straciłem cierpliwość ...kupiłem to https://www.coralhouse.pl/royal-nature-red-slime-remover-100-ml---cyano~p33820 i w 3 dni było po cyjano ,nie poniosłem żadnych strat w obsadzie  (jedynie co to mi montipora confusa i peltiformis zdecydowanie wyjaśniała -wyglądała jak akropora z Australii :) -teraz wraca już do swoich kolorów. Nie jestem pewien do końca czy to akurat przez ten specyfik bo w tym samym czasie złożyło się tak ze miałem Jod bardzo mocno przedawkowany i być moze to rozjaśnienie wynika własnie z winy przedawkowania Jodu.)

W dniu 13.07.2019 o 14:24, niwre37 napisał:

Daj chemie bo z czekanie to możesz osiwieć ,ja czekałem prawie 3 msc aż straciłem cierpliwość ...kupiłem to https://www.coralhouse.pl/royal-nature-red-slime-remover-100-ml---cyano~p33820 i w 3 dni było po cyjano ,nie poniosłem żadnych strat w obsadzie  (jedynie co to mi montipora confusa i peltiformis zdecydowanie wyjaśniała -wyglądała jak akropora z Australii :) -teraz wraca już do swoich kolorów. Nie jestem pewien do końca czy to akurat przez ten specyfik bo w tym samym czasie złożyło się tak ze miałem Jod bardzo mocno przedawkowany i być moze to rozjaśnienie wynika własnie z winy przedawkowania Jodu.)

ten środek też sprawdzałem. działa