Skocz do zawartości
CallMeKrzysiu

Czy to cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa dni temu w moim akwarium pojawił się czerwony nalot podejrzewam ,że to cyjano ,ale nie jestem pewny .Jak mogę je szybko zlikwidować? Proszę o sprawdzone metody.

 

cyjano.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na cyjano. Najlepsza metoda to czas. Jaki masz ten zbiornik wiekowo ? Cyjano wystepuje z powodu braku rownowagi pomiedzy azotanami a fosforanami. Znikna Ci fosforany zniknie cyjano. Sa na to chemiczne preparaty ale moim zdaniem szkoda ich uzywac. Bylo kilka wontkow na forum odnosnie tego tematu - poszukaj. Na pierwszym planie widze ze masz apitache i to duza :).

Lektura: https://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko da się tylko chemią i tylko skutek...jak nie usuniesz przyczyny po kilku tygodniach potrafi wrócić. Napisz coś więcej o zbiorniku i parametrach.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam zapodaj chemie i po problemie . 

Były upały , wahania temperatur , promienie słoneczne też poświeciły do zbiornik itp. 

Nie ma co po głowie się drapać . 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2019 o 19:41, AnT napisał:

E tam zapodaj chemie i po problemie . 

Były upały , wahania temperatur , promienie słoneczne też poświeciły do zbiornik itp. 

Nie ma co po głowie się drapać . 

 

 

 

a jakiś sprawdzony środek chemiczny na to nieszczęście jest pan wstanie polecić?

5 godzin temu, Apolonia napisał:

chemiclean

 

a to nie jest przypadkiem środek na sinice do akwarium słodkowodnego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj chemie bo z czekanie to możesz osiwieć ,ja czekałem prawie 3 msc aż straciłem cierpliwość ...kupiłem to https://www.coralhouse.pl/royal-nature-red-slime-remover-100-ml---cyano~p33820 i w 3 dni było po cyjano ,nie poniosłem żadnych strat w obsadzie  (jedynie co to mi montipora confusa i peltiformis zdecydowanie wyjaśniała -wyglądała jak akropora z Australii :) -teraz wraca już do swoich kolorów. Nie jestem pewien do końca czy to akurat przez ten specyfik bo w tym samym czasie złożyło się tak ze miałem Jod bardzo mocno przedawkowany i być moze to rozjaśnienie wynika własnie z winy przedawkowania Jodu.)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2019 o 14:24, niwre37 napisał:

Daj chemie bo z czekanie to możesz osiwieć ,ja czekałem prawie 3 msc aż straciłem cierpliwość ...kupiłem to https://www.coralhouse.pl/royal-nature-red-slime-remover-100-ml---cyano~p33820 i w 3 dni było po cyjano ,nie poniosłem żadnych strat w obsadzie  (jedynie co to mi montipora confusa i peltiformis zdecydowanie wyjaśniała -wyglądała jak akropora z Australii :) -teraz wraca już do swoich kolorów. Nie jestem pewien do końca czy to akurat przez ten specyfik bo w tym samym czasie złożyło się tak ze miałem Jod bardzo mocno przedawkowany i być moze to rozjaśnienie wynika własnie z winy przedawkowania Jodu.)

ten środek też sprawdzałem. działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.