Skocz do zawartości
fannadil

Czarne plamki

Rekomendowane odpowiedzi

na obydwu moich błaznach pokazują się takie czarne plamki, zmiany barwnikowe czy może coś poważnego?DSC_0548_00001.jpg.63e0eb8d3007b15e0fb4c0c6e9fa17d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam powiedzcie czy cos robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak błazny zmieniają płeć to właśnie takie plamki im powstają, ale nie jestem pewien czy to jest to no chyba, że wystają to raczej nie. Musiałby ktoś jeszcze się wypowiedzieć


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj przekąpac 5 min w RO (oczywiscie podgrzana), i poczytaj o Ichtio - podobno pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wolałbym nie stosować ryzykownych metod tym bardziej ze nie wiadomo co to. Rybki są małe kupione jako rozmiar s. Dopiero od niedawna się to zaczęło a mam je od 2 maja. Parametry według testów saliferta no2 no3 po4 zerowe, zasolenie 35, temperatura 25, kh okolice 8. Akwarium niedlugo będzie miało 5 miesięcy.

Samo zachowanie ryb bez zmian przyjmują pokarm energicznie pływają.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U moich jest to samo. Raz jest więcej raz mniej. Mam je ponad rok i nic się nie dzieje z nimi, ikre składają, są ruchliwe więc nie ma powodu do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że ponad 80% importowanych ryb jest zarobaczonych i im to nie szkodzi, chyba, że pogorszą się warunki, stres itp.

"Zakażenie robakami, szczególnie wywołane przez (...) Trematodes lub Metacercaria i Nematodes, znajduje się u 70 do 85% przebadanych ryb. Jest to normalne, okresowo pojawiające się zjawisko, naturalne u ryb morskich, które praktycznie wszystkie żyją na wolności i są narażone na zakażenia robakami. W wielu przypadkach ryby mogą żyć  z zakażeniem robakami bez większych problemów. Niemniej w przypadku ryb w niewoli transport, stres, osłabienie i wyczerpanie, zakażenie robakami może mieć poważne konsekwencje. We właściwym środowisku, z właściwym pokarmem i pielęgnacją ryby mogą żyć z robakami pasożytującymi. W takich przypadkach nie należy stosować leczenia." (Gerald Bassleer "Choroby ryb w akwariach morskich")

Edytowane przez SgtOddball
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to póki co obserwuje chyba że wydacie inny wyrok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje też takie miały jak dorastały. Rybki żyją do dziś ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się nie przejmuje dzięki Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.