Skocz do zawartości
adrianoo

Błazenek coś nie tak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od dwóch dni zauważyłem że mój drugi błazenek słabo pływa siedzi w rogu jest słaby osowialy powoli pływa. Parametry ok.czy mogłem go przekarmic. Jest to najbardziej apetyczna ryba z całej obsady.niestety nie wiem od czego zacząć.prosze doradzciie mi bo szkoda mi ryby.

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez adrianoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest duży i ile karmisz?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazenek ma okolo 4cm.Problem rozwiązaniem podczas karmienia cały czas dawałem czosnek na zasadzie że kroilem kilkanaście plasterków i wrzuciłem do pojemnika z mrozonka żeby się czosnkiem nasaczylo.po Dwich dniach blazenek wrocil do normy.karmie 2xdziennie po cwierc kostki.Nspisz mi czy mogę cały czas czosnek dawać?

 

Obsada 

Krewetka czyszcząca

Salarias Black

2 x blazenki

Krewetka wudermani

 

Napisz mi czy nie warto np. pokarm suchy z rana A wieczorem mrożonki.

Edytowane przez adrianoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobnie z mniejszym samcem, 3-5 dni potrafi ledwo się ruszać... nie warto się martwić, błazny tak już podobno mają, daj mu trochę czasu i nie pasaj go wynalazkami, co za dużo to tez się odbić może na jego zdrowiu. Jeśli po tygodniu mu nie przejdzie wtedy myśl dalej co działać.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info.Na szczęście wszystko wyszło ok. Nie wiem czy czosnek pomógł czy sam doszedł do siebie.w każdym bądź razie jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, u mnie już drugi raz miał taką fazę, ale tak czy inaczej zawsze wraca do siebie. ;)


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł o czosnku na reefhub 

https://reefhub.pl/czosnek-nieskuteczne-lekarstwo-na-ospe-w-akwarium/

Doczytaj artykuł do końca, bo choć w zasadzie dotyczy on leczenia ospy, to w dalszej części opisuje, jak działa na organizm ryb czosnek. Podany, jako zmiażdżona roslina, czy pozyskany z niej sok, jak i tez sama allicyna (w nim zawarta, ktorej przypisana jest moc leczenia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, jak to mówią co za dużo to nie zdrowo... zwłaszcza każdy akwarysta powinien o tym wiedzieć. Czytając dalej tj. komentarze pod artykułem nadal widać że niektórzy stają okoniem w obronie czosnku argumentując to manipulacją korporacji produkujących drogie leki. No cóż, trzeba samemu wiele czytać z różnych źródeł i samemu wyciągać wnioski.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.