Skocz do zawartości
Iceberg

Blue Life Clear FX Pro...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim...

Od kiedy kupilem mala Hanne checker, zaczelem blizej przygladac sie PO4, ktore ze wzgledu na test Saliferta zupelnie uspilo moja uwage...

Kiedy raz ten test sie lekko zabarwil, pokazujac 0.25, pomyslalem ze czas kupic cos dokladniejszego no i stad ta Hanna...

Kosmiczne ilosci fosforanow sukcesywnie zbilem TM Elimi Phosphat Rapid a potem przeszedlem na Rowe w malym reaktorku...

Rowa jest naprawde skuteczna, ale co mi sie nie podoba to fakt ze strasznie brudzi wode, biale regularnie myte skarpety, zamienily sie w fatalnie wygladajacy kolor rdzy, ktorego nie da sie z nich usunac i moze szkodliwe to nie jest, jednak nie widze teraz, kiedy skarpeta robi sie brudna a do tego woda w akwarium ma delikatne biale zamglenie, czego ja jako maniak klarownosci nie potrafie zaakceptowac i stad decyzja o zmianie Rowy na ten produkt, ewentualnie na kazdy inny, ktory jest podobnie efektywny, lecz nie brudzi wody i skarpet a w przypadku Blue Life, wedlug opisu nie tylko jest skuteczny w kontroli fosforanow, ale takze jako trzyskladnikowy produkt, wode jeszcze klaruje...

Czy ktos z Was to uzywa, ewentualnie inny adsorber, godny polecenia?...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znam tego produktu. Za to do kontroli fosforanów używam Colombo Phosphate ex. Podaje bezpośrednio do odpieniacza 3x1ml na dobę w akwarium 360l netto. Pozwala mi utrzymać PO4 na poziomie 0-0,05. Od półtora roku w ten sposób kontroluje fosforany i nie widzę negatywnych skutków, nie ma skoków jak przy rowie, czy innych.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

 nie ma skoków jak przy rowie, czy innych.

I wlasnie to jest wada zywic ze ciezko jest utrzymac PO4 na jednym poziomie a przeciez wiadomo ze karmienie jest ciezko zsynchronizowac z oczekiwanym wynikiem i tutaj przewaga plynow jest ich bardziej precyzyjne dozowanie...

Ja by utrzymac w miare podobne wyniki, musze bawic sie w przeplyw wody przez Rowe , duzy przeplyw = szybsze zbijanie PO4 i wystarczy przekrecic zawor o jeden milimetr i na drugi dzien PO4 jest inne, tak srednio 0.02, 0.04, 0.08 ...

Ja kiedy odkrylem ze w moim zbiorniku sa fosforany, bylem przerazony ich iloscia, na poczatku musialo ich byc kolo 5, wiec teoretycznie wszystko powinno pasc a tu wszystko zylo, tylko sie czasami slabo otwieralo i to mnie sklonilo do poszukiwania przyczyny...

Jezeli chodzi o lanie plynu na PO4 to chyba byloby to trzeba podlaczyc pod dozer...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iceberg napisał:

Jezeli chodzi o lanie plynu na PO4 to chyba byloby to trzeba podlaczyc pod dozer...

 

Tak,  płyn podaje pompa, wężyk wpięty w odpieniacz i raz na kwartał sprawdzam ilość płynu w butelce. Bezobsługowa i tania kontrola PO4, jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może nie w temacie stricte absorbentów ale u mnie kontrola PO4 wygląda tak że mam założone refugium które bardzo ładnie czyści mi wodę z nutrientów nawet w takim stopniu że muszę dozować NO3. Szybkość/wydajność refugium "reguluję" dozowaniem żelaza i ew. czasem świecenia - mam sporo doświadczenia z akwariami roślinnymi słodkowodnymi i tego co się tam nauczyłem wprowadzam też do solniczni.

 

Myślę że jest to jeden z mniej inwazyjnych i bardziej delikatnych sposobów radzenia sobie z nutrientami. Glony u mnie w refugium nie kręcą się i są oświetlane lampą 2x20W mojej roboty.

 

Aktualnie mam ok 400L w obiegu, w większości Acropory, trochę monti i kilka LPS. Dawkuję 1ml roztworu(1ml = 1ppm/100L) NaNO3 na dobę i 4-5 kropli Red Sea Trace Color C dla utrzymania żelaza.

Parametry to NO3 ~5, PO4 0.02-0.04, Fe <0.01

Edytowane przez Gr4b3Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czym mierzysz poziom żelaza? Kropelkami czy Hanką? Ja kupiłem test Colombo i w zasadzie zawsze pokazuje zero, bo refugium jednak sporo tego żelaza wyciąga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Cześć,

czym mierzysz poziom żelaza? Kropelkami czy Hanką? Ja kupiłem test Colombo i w zasadzie zawsze pokazuje zero, bo refugium jednak sporo tego żelaza wyciąga...

Wysyłam do ICP w odstępach co 1-2 m-ce. Nie wymieniam wody - tylko dolewam RO i kontroluje podawanie na podstawie ICP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.