Skocz do zawartości
cherrybloss

Zakwit bakterii ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

czy to jest zakwit bakteryjny? Mam tego pełno, na szybach i na skale, wyglada jak białe farfocle tworzące puch. Woda jest mętna, po wczorajszej podmianie jest gorzej.

6FC56D84-0E91-427C-87A3-272362AC7B7B.jpeg

72B0E365-36D5-4FF1-8190-46C435F2CA70.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dmuchniesz pipetą to odlatuje, czy się trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zakwit, akwarium młode ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 8 miesięcy, filtracja na kaskadzie Tidal, w środku matrix i chemie pure. Jak ustawie cyrkulator na skałę, to częściowo odpada ale nie wszystko.

Akwarium ma 8 miesięcy, filtracja na kaskadzie Tidal, w środku matrix i chemie pure. Jak ustawie cyrkulator na skałę, to częściowo odpada ale nie wszystko.

3CBBB749-AB9A-421A-8415-9DE0E4E1FD43.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost algae. Miałem to samo. Glon bardzo krótki, brązowawy, jednak po przedmuchaniu pipetą robi się bardziej przezroczysty. Wygląda jak meszek. U mnie zeszło kiedy zacząłem podawać VSV.

Jakie masz parametry?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, na początku rzeczywiście nitki były brązowe. Wszystko nasila się po podmianach. PO4 0,03 NO3 od bardzo dawna niewykrywalne (Colombo). Mg 1500 Ca 450 KH 7,5. Boje się tylko, że jeśli to zakwit bakteryjny to wódka pogorszy sprawę. 

Darek dzięki bardzo, pooglądałem fotki na zagranicznych forach, poczytałem i jestem teraz pewny na 100%, że to ghost algea. To by też tłumaczyło zerowe azotany. Zacząć dozować bakterie nitryfikacyjne + wódka ? 

Edytowane przez cherrybloss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje bakterie zawsze przy podmianie. 

Jeżeli PO4 wychodzi Ci 0.03 to ile w rzeczywistości go jest skoro glony rosną? Musisz go mieć znacznie więcej. Dał bym pochłaniacz na PO4, może warto by poprawić cyrkulację, może detrytus gdzieś zalega.

Spróbuj vsv. Ja rozrabiam 500ml wódki/200ml octu/2 łyżeczki cukru. 1ml na 100l wody.

Jak glon będzie w odwrocie zaczną się robić miejscami takie dłuższe nitki, a nawet bąbelki powietrza. Usuwaj wtedy jak najwięcej mechanicznie żeby rozpuszczajający się glon nie uwalniał syfu do wody co wydłuży całą walkę. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  wygląda podobnie tylko woda kryształ po podmianie podaje fiolke bakterii biodigest 

Ph 7,7 

No3 o,5 

Po4 0 

Kg 7,3 powolutku podnoszę balingiem AF

Mg 1410 

CA 395 

Akwarium ma 8 miesięcy rybki karmię mrorzonkami z kroplami fisz V. Doradźcie co z tym zrobić by się tego pozbyć dodam tylko że zaczęły pojawiać się glony wapienne w pudełku przelewowym 

20190715_182059.jpg

20190715_182448.jpg

Edytowane przez Zbyszek Stefek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.