Skocz do zawartości
Robert20

Walka z valonia a wygotowanie skały.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moja walka z valonią nie przynosi skutków. Ciągłe zapychanie się zaworu bramowego przez co dolewka szaleje, więc codzienna regulacja oraz nieprzespane noce.

W planie mam restart zbiornika. Czy jest sens aby wygotować skałę i jest szansa że plaga nie powróci? Czy niestety w śmietnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia przechodzi Ci przez grzebień i sitko na spływie ? .
Ja czyściłem skałę myjką ciśnieniową i jest spokój .
Totalne czyszczenie akwarium i skały i tak nie zda się na nic , bo jak będzie miała warunki to i tak się pojawi bo to jest wszędzie  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka szaleje? Ty rewizji nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie załatwiły sprawę Pokolce oraz Jeżowiec Mespilia globus a pomagał im dzielnie krab Mitrax.



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z nią walczysz, bo może faktycznie wystarczy wprowadzić jakiegoś zwierzaka co to skosi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 3 borsuki i niestety mam na nie pecha. Jeden wylądował w pompie cyrukulacyjnej, drugi zachorował na ospę trzeci nie ruszał tego dziadostwa.

Rewizję mam jak najbardziej. Ale czasami rurę splywową zapycha sklejona ilość kulek wielkosci slimaka turbo to poziom wody wrasta tak szybko że rewizja przejmuje rolę głównej rury

Mitraxa również miałem ale niestety chyba się tym przejadł bo padł po paru dniach a przy okazji pozrzucał połowę szczepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym temat co prawda ale ... 
U mnie raz rośnie jak głupia a czasem sama zdycha bieleje i się rozpada więc można walczyć czystością zbiornika  . 
To musisz mieć sporo zdławiony zawór że na nim stają , ja dobrałem tak średnicę rur ze zawór jest praktycznie otwarty na maxa i nic tam nie stanie  . 
Plus sitko na wpływie uniemożliwia wciągnięcie czegoś o większej średnicy niż 4 mm .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że valonie bardzo prosto przynieść razem z koralem bądź z rybą ze sklepu. Chodzi mi czy jest sen zrobic restart na wygotowanej skale czy od razu dać nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabijesz skałę i po co , i tak się zaszczepi jak będą warunki .
Ja bym tylko uprał myjką ciśnieniową .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korale też będziesz gotować? Bez sensu robić restart z powodu Valoni. Łatwo ją usunąć mechanicznie. Wyciągnął bym skałę do wiadra z wodą z podmianki i wyskrobal bym ile się da, przy okazji ślimaki osiadłe. Skałe z powrotem do zbiornika.

Kombinuj z naturalnym zjadaczem bo inaczej  zawsze wróci. I co pół roku będziesz resetowac zbiornik?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert20 Zainstalował bym tam kraba percnon. To jest kosiarka na valonie i nie że musi się trafić jakiś wyjątkowy egzemplarz, ale każdy o którym słyszałem i miałem był rzeźnikiem w tej dziedzinie. O ile dobrze przeczytałem inne Twoje posty, to jeden u Ciebie taki padł. Ale to nie jest powód aby nie spróbować go jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Spróbuję jeszcze powalczyć zanim rozwalę zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.