Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Wyblakła Acana

Rekomendowane odpowiedzi

Co się mogło jej stać ? Reszta korali ok zreszta można zerknąć w mój temat dziś świeżo dodane zdjęcia . 

IMG_20190717_102145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przysmazona ledem trochę


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa szczepka? Masz ją od niedawna czy już dłuższy czas?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już będzie u mnie ponad miesiąc napewno a co najlepsze oba wypuszza nowe główki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barwę koralowca nadają zooksantele które w nim żyją. Zbielały koralowiec jest ich pozbawiony. Bez nich koral szybko padnie z głodu więc musisz go częściej karmić, najlepiej granulkami dedykowanymi dla LPS.

Przyczyn zbielenia może być wiele. Najczęściej stres, zmiana warunków, brak jakiegoś mikroelementu który danej odmianie jest potrzebny (żelazo wpływa na czerwone wybarwienie, itp).

Koral spalony światłem nie pompował by się tak jak na zdjęciu. Jak z resztą obsady nic się nie dzieje to po pewnym czasie powinien znowu się wybarwić. Dla świętego spokoju warto zrobić ICP.

 

Rozmawiałem kiedyś w Jadwidze z Szefową o kolorach i wybarwieniu i opowiedziała mi że często hodowcy trzymają szczepki w bardzo bogato "przyprawionej" wodzie dzięki czemu pięknie się wybarwiają i bardzo szybko rosną. Po zakupie takiego korala nagle trafia do "zwykłego zbiornika" i bieleje. 

 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa LED wisi ok 10 cm nad tafla nie mogę nic zrobić bo ma nóżke . Dwa kanały niebieski maks 18 w świece a biały 4.5 w świece ale nie non stop średnio na dobę wyjdzie 20 w . Mam 35 wody netto reszta korali ok ale wiesz co może coś być z tym nawożeniem bo dwie acany się takie zrobiły od jednej osoby .może walił czegoś do wody a ja mam świeży baniak nie wiem zrobię icp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że zrób ICP,a LPS tez trzeba karmić,światło też swoją drogą..czy po zakupie była w lepszym stanie jak obecnie? Jak długo ją masz?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie test icp . Mam ją ponad miesiąc karmiłem artemia ale zamowilem też suchy pokarm FM dla lps . Karmiłem co dwa dni nawet ktoś na grupie mówił że miał podoba sytuacje i od przekarmienia właśnie się tak stało że zrzucił zooksantele przestał karmić i po dłuższym czasie kolor wrócił... Ja dla pewności zamówiłem icp. O wiele wyraziste kolory granatowo zielona jest tzn była 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę dociekliwy masz lampę mac 22,5w w sumie i średnia dobowa to 20w. Jak wygląda Twój cykl święcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

A ja będę dociekliwy masz lampę mac 22,5w w sumie i średnia dobowa to 20w. Jak wygląda Twój cykl święcenia?

Niestety ręcznie ustawiana. 10 stopniowe ustawianie mocy kanału niebieskiego i białego . 18 w niebieski 9 w biały to jest maks lampy . Od rana świece na 16 niebieskim i ok 3 białym później w południe zwiększam do 18 niebieskim i 4.5 białym i popołudniu wracam na 16 niebieskim i 3 białym . Teraz nie będę się bawil ustawie sobie na stale świecenie . Najtańsza lampa z alli nie ma co oczekiwać cudów ale też świtało mi się podoba kiedyś będzie okazja kupi się coś lepszego . Nie mam też co do minuty wyliczonego ustawiania mam przedział godzinowy i wtym się mieszczę .

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest o długość cyklu dzień-noc ile to Twoje łączne świecenie trwa a ile noc.  Pojęcie od rana do wieczora jest zbyt szerokie - 10h 14h czy 18h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mamy prześwietlenia. Sporo jest tematów na Reef central o wyblakłych acanach. W większości przyczyna nieznana, prędzej parametry niż światło. Daj jej czas póki nie traci tkanki jest ok. Moja straciła całą barwę i zaczęła cofać tkankę, spisana na straty poszła w ciemniejsze i o małej cyrkulacji i było dalej słabo. Wstawiłem ostatecznie w średnią cyrkulację i z dnia na dzień zaczęło się poprawiać.

Na pewno cyrkulacja nie była jedyną przyczyną, chemia też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam cyrkulatora wg w kostce i korale mają się ok nawet Milka polipuje rośnie więc jest ok ale mam fzn3 na małą kostkę i daje radę jako cyrkulację ogarnia .Miałem curkulator sle miałem pralkę teraz bez niego euphylie się fajnie bujają dunca też fajnie faluje myślę że koralom jest dobrze . Nawet mam przyrosty Milki więc musi być dobrze. Może zakupie jakiś z regulacją mały zobaczę ale póki co zostawiam jak jest teraz czekam za paczka z icp , zamówiłem pokarm dla lps suchy FM będę podawał suchy bo tak sama artemia . Jutro wyśle przesyłkę z icp jak z rana będzie paczka .

Mimo wyblakłosci ona wypuszcza nowe główki jak ja mam chyba 4 wypuściła przez dobry miesiąc tyle co straciła kolor teraz jest z tyłu za całą konstrukcja skalna 

IMG_20190718_095139.jpg

Może być tak że prawie zerowe fosforany tak zmarnowały  acane ? Miałem z af na fosfor w kaskadzie wkład teraz już nie mam wyjąłem chce trochę podbić bo było 0 na salifercie 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

No to nie mamy prześwietlenia. Sporo jest tematów na Reef central o wyblakłych acanach. W większości przyczyna nieznana, prędzej parametry niż światło. Daj jej czas póki nie traci tkanki jest ok. Moja straciła całą barwę i zaczęła cofać tkankę, spisana na straty poszła w ciemniejsze i o małej cyrkulacji i było dalej słabo. Wstawiłem ostatecznie w średnią cyrkulację i z dnia na dzień zaczęło się poprawiać.

Na pewno cyrkulacja nie była jedyną przyczyną, chemia też

Mogłem je dobić przez 0 fosorany ? Wg saliferta miałem 0 dlatego wkład wyjąłem z filtra teraz mam sam wegiel chce zobaczyć jak zareagują korale jak będzie troszkę fosforanu , później włożę wkład żeby utrzymać nie 0 ale trochę więcej . Ogólnie gdzies czytałem że dla lps nie wskazane tak niskie 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna po miesiącu wyblakla. Po tamtych dwóch myślałem że będzie ok ale kolejna i tylko acany u mnie blakną najlepsze jest to że one się pompują i wypuszczają nowe glowki ale tracą kolor 

IMG_20190803_085846.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.