Skocz do zawartości
TMK

Ktoś robi lampy led na zamówienie?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje coś takiego:

Długość ok100-120cm,  szerokość 7-11cm, 

kolor  niebieski  z dodatkiem białego diody najlepeij cree ( kilka mam bo robiłam  doświetlenie dla roslinek) 

chłodzenie  pasywne

estetyka wykonania  obojętne, byle sie nie rozpadło

Przy bardzo dużym wysiłku intelektualnym  może udało by mi sie coś takiego zrobić. Niestety  nie potrafię zrobić najważniejszej  rzeczy.  Potrzebuję wschód i zachód.  czyli tak po 1,5 godziny ściemniania i rozjaśniania.  Może być ustawione na stałe, bez możliwości regulacji. 

Widziałam jakieś sterowniki https://allegro.pl/oferta/sterownik-akwarystyczny-zmierzch-swit-tc420-do-led-7457910337  ale nigdzie nie ma dokładnej instrukcji jak to podłączyć, pewnie  jak  ktoś się zna to jest oczywiste, ale nie dla mnie

 

 

 

 

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie sam na Arduino, bardziej z ciekawości i frajdy zrobienia czegoś samodzielnie, koszt niewielki, bo to sam moduł Arduino, płytki Magu, drivery MeanWell.

Jeżeli nie robiłaś sama, to wziąłbym jak Kolega napisał od Magu cały komplet, bo chyba jest możliwość zamówienia wszystkiego polutowanego, poskładanego i zaprogramowanego a Magu jest przy tym bardzo pomocny.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

led-byt kiedyś robił na zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z led-byt rozmawiałam, ale  takich ze zmierzchem i świtem  niestety nie robią.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sama lub ktoś zrobi Ci obudowę + klejenie/lutowanie radiatorów/diod to sądzę, że sterowanie pod to zrobi Ci kompletne Magu , ma Arduino + płytki + drivery i gotowy soft , później tylko odpowiednie podłączenie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TMK napisał:

 Z led-byt rozmawiałam, ale  takich ze zmierzchem i świtem  niestety nie robią.

Może tu? 

https://www.facebook.com/LedowaAkwarystyka/

 

ewentualnie rozmowa z magiem wsparcie forum i coś zdziałasz ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TMK napisał:

Widziałam jakieś sterowniki https://allegro.pl/oferta/sterownik-akwarystyczny-zmierzch-swit-tc420-do-led-7457910337  ale nigdzie nie ma dokładnej instrukcji jak to podłączyć, pewnie  jak  ktoś się zna to jest oczywiste, ale nie dla mnie

Na takim sterowniku możesz zrobić sterowane taśmy ledowe bez większego wysiłku, za morzem kupisz wersje w wi-fi za 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, TMK napisał:

Widziałam jakieś sterowniki https://allegro.pl/oferta/sterownik-akwarystyczny-zmierzch-swit-tc420-do-led-7457910337  ale nigdzie nie ma dokładnej instrukcji jak to podłączyć, pewnie  jak  ktoś się zna to jest oczywiste, ale nie dla mnie

https://www.tc420.net/

żeby to sterowało PowerLedami trzeba trochę przerobić bo "to" steruje napięciem a nie prądem

a tu jest opisane co i jak

https://www.tc420.net/connecting-high-power-LEDs-to-the-TC420.php

 

 

lepszym rozwiązaniem jest Aqmq od Magu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, miło mi że chcesz pomócale to zupełnie nie mój poziom.

 Czyli tak zupełnie teoretycznie jeśli Pan Magu istnieje i potrafiłby złożyć wszystko do kupy tak,  aby zostało mi do podłaczenia  kilka kabelków (koniecznie w różnych kolorach)  to mogłabym mieć  sterowana lampę jaką sobie wymyslę?

Hm..  Własciwie powinnam zapytać  słynnym  hasłem POMOŻECIE?

A może ktoś wie  czy diody maja datę ważności?  coś się tam moze zepsuć?

Zakładając ze to diody Cree   takie chyba  3W to  robi się  szeregowo mitke chyba ok 6 (każda nitka ma 2 końce plus i minus,  I tu kończy sie moja wiedza

Pod to trzeba jakoś dobrać driver  a potem  łaczy się też jakos skomplikowanie z zasilaczem i sterownikiem? 

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TMK napisał:

Zakładając ze to diody Cree   takie chyba  3W to  robi się  szeregowo mitke chyba ok 6 (każda nitka ma 2 końce plus i minus,  I tu kończy sie moja wiedza

Myślę, że jak założysz wątek to znajdą się chętni do pomocy pogadaj z Magu czy poskłada ci diody na podstawkach i zaprogramuję andruino później to klocki lego będą, zastanów się ile i jak chcesz sterować konkretne diody, przy tym sterowniku możesz mieć do 5 kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Oczywiście odezwę się do Magu, tylko wpierw muszę zastanowić się czego chcę.

Pytałam o datę ważności diód? bo znalazłam kilka  maja daty 2010-2014. Nektóre są luzem  więc  chyba tylko do wywalenia bo nie wiem jakie maja parametry :(

diody.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody raczej terminu przydatności nie mają(pewnie to data produkcji).Co do lampy to kiedyś były już poruszane kwestie opłacalności lampy diy dla kogoś że to nie opłacalne bo wychodzi drogo.Taniej można kupić często gotową w sklepie.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sygen napisał:

Taniej mna kupić często gotową w sklepie.

Chińczyka pewnie tak, ale jak celować w wyższą półkę to nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, boo12 napisał:

Chińczyka pewnie tak, ale jak celować w wyższą półkę to nie koniecznie

tutaj za 2500 zł 200 wat w cree(są też w cenie 2290zł) więc diy cenowo wyjdzie podobnie na dobrych podzespołach

https://reefshop.pl/pl/p/Nowoczesna-lampa-led-RSX-R5-200-Maxspect/7670

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zostawić  swietlówki mam 4 może zmniejsze do 3,     mam 8- 10 cm szerokości oraz długość 100-120cm.    Ile może kosztować  całe ustrojstwo od Magu?  pewnie z 200-zł.  poskładanie   pewnie drugie tyle i   jeszcze  koszt zasilacza.  2000 to nie ta bajka cenowa


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TMK napisał:

Chcę zostawić  swietlówki mam 4 może zmniejsze do 3,     mam 8- 10 cm szerokości oraz długość 100-120cm.    Ile może kosztować  całe ustrojstwo od Magu?  pewnie z 200-zł.  poskładanie   pewnie drugie tyle i   jeszcze  koszt zasilacza.  2000 to nie ta bajka cenowa

to zależy ile tam chcesz diod mieć,150 to sam sterownik kosztuje

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lampy trzeba jakąś fajną obudowę, co by w niej wszystko umieścić, diody cree 3wat to koszt ok 10 zeta za sztukę, zwykłe diody to jakieś 3,50 za sztukę. Na alibabie mozna kupić gotowe blistry 60wat za ok 25 dolców.Diody trzeba czymś i na czymś podkleić, czyli klej termoprzewodzacy i radiator, lub kilka radiatorów - w zależnosci od planu. Do tego sterownik najlapiej od Magu, drivery - te lepsze po ok 25 zeta za sztukę. Magu ma też gotowce podstawek pod drivery meanwell po 24 (na 3 drivery) i 33 zeta (po 6 driverów). Do tego zasilacz 400w, 24v do automatyki kosztuje trochę ponad stówę, meanwell jest dużo droższy. Trochę kabla, miernik i lutownica, dobry plan i można sie zabierać do budowy. Aha, zapomniałem o w miarę wydajnym chłodzeniu - ok 20 zeta za wiatrak, najlepsze można kupić nawet grubo powyżej 100 zeta za sztukę. Wszystko zależy od tego, jaka to ma byc lampa, jaką ma mieć moc i ile chce się na nią przeznaczyć kasy, czyli dobry plan na początek

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam gotowy sterownik od magu. Zrobi Ci całą gotowa płytkę razem z modułem arduino i nawet sterowaniem wifi z telefonu. Bardzo fajnie to działa.  Możesz sobie podpiąć pod 6 pwm i każda sekcja sterować dowolnie. Ustawiasz sobie godzinę startu, max % oświetlenia, do jakiego ma dojść i czas rozswietlania.  Czyli lampa może się włączyć o 8 rano, rozswietlac się powoli przez 2h i dojść do 80% mocy. Tak samo ustawiasz zachód słońca.  Fajna apka jest do tego, prosta w obsłudze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.