Skocz do zawartości
pdz

Kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, pdz napisał:

tutaj dylemat, Red Sea ? w sklepie polecają Tropic Marine ?

Kwestia wyboru, jedni polecaja RS inni Tropic Marine. Sam zadecyduj.

5 minut temu, pdz napisał:

kH plus podwyższa a kH buffer utrzymuje

  • kh Plus - został stworzony z myślą o wyrównywaniu nagłych spadków twardości węglanowej i przywróceniu równowagi jonowej.
  • kh Buffer - służy do utrzymania stałej twardości węglanowej.

f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc.

Zobacze jak wyjdą testy i zdecyduję, bo może się okazać, że po podwyższeniu zasolenia jest ok.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dałem ampułkę jodu i dzisiaj test jakby zabarwił się ale niezbyt mocno, czy te ampułki prodibio działają w czasie, bo dawkowanie jest co 2 tygodnie ?

Pytam, żeby nie spanikować i nie dodać kolejnej dawki.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie laika, jak przechodzę na nowa sól to po prostu zaczynam ją stosować w podmianach i tyle ? czy robi się to jakoś inaczej , np. miesza się z poprzednią solą i co podmiana zmienia proporcje ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzsz na nowa. Nie mieszaj ze stara bo rozwarstwisz sol. Kazda z soli ma inne "ulozenie" pierwiastkow


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z jodem ? Po dodaniu ampułki od Prodibio test jakby lekko się zabarwił co jak dobrze pamiętam daje 0.03

Ampułkę podaje się co 2 tygodnie , więc czy wlana do akwarium uwalnia jod powoli ?

Z tego co czytałem to jod jest dość istotny dla korali a co ze strontem ? także sprawdzić i dodawać ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni mim braku zmian Dunca trochę grymasi , czy nie będzie się dzielić ? Wydaje mi się jakby pojawiały się nowe główki.

IMG_20190728_121231.jpg


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ewidentnie coś jej nie pasuje.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że może to być światło, że czasami Dunca tak potrafi się zamknąć ale nic nie zmieniałem w oświetleniu a pozostałe mają się dobrze.

Poradzono mi aby zrobić test na Fe i K , wyszło odpowiednio 0 i 420 , nic nie dodaję , bo dzisiaj zrobiłem podmianę na nowej soli Red Sea, zobaczę jak wyjdą testy przed kolejną podmianą.

Strontu nie mierzyłem, jod wyszedł niewykrywalny, po dodaniu Prodibio Jod jakby skoczyło na początek skali na 0.03

Taka na marginesie,  kiedy robić testy , przed , po podmiance czy w środku tygodnia ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wierzyłeś Żelazo? Testem Colombo? Ja mam na tym teście stale zero(mam refugium), a w ICP 0,0621 norma 0-0,04. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opieram się na poradach i w sklepie kupiłem Salifert K i Colombo Fe , kupiłem też od Red Sea taki zestaw ABCD , żeby dawkować , tylko po zmianie soli w dzisiejszej podmiance poczekam do kolejnej w sobotę i testów.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2019 o 12:29, pdz napisał:

Dunca trochę grymasi

Karmisz ją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję tylko Amino Mix i standardowo to czym karmię ryby czyli 3 różne mrożonki po 1/3 kostki , w sumie cała kostka rano i nieco mniej wieczorem.

Jak kupuję coś nowego to pytam czy czymś specjalnym karmić, nigdy mi nie zalecono, chociaż w opisie widziałem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pdz napisał:

3 różne mrożonki po 1/3 kost

Więc rozumiem że nie do pyska?


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać trochę małych główek (trochę niewyraźne zdjęcie) u mnie jak euphyllia się zetknie z dunka to tak wygląda przez kilka dni ale raczej pojedyncza główka niż wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie karmię i odkąd ją mam wyglądała bardzo ładnie, na noc chowała się, w dzień rozwijała główki.

3 różne mrożonki po 1/3 + 2 x na tydzień od tygodnia amino + od dłuższego czasu ok. 0.5 ml fito.

Czytałem, że najbardziej kapryśna jest co do światła ale nic nie zmieniałem, mało tego, jak padła mi lampa to przez 2 dni baniak był bez światła, tylko dzienne i także się ładnie prezentowała.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunka ponoć nie lubi mocnego światła (tak tylko z przeczytanych informacji), to może to to? Spróbuj ją niżej i/lub w bardziej zacienione miejsce przestawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunca stoi w tym miejscu od początku , z lampą nic nie robiłem , padły 2 drivery , wyłączyłem lampę , jak dojechały to wlutowałem i to wszystko. Dzisiaj skręciłem nieco białe.

Z laniem czegokolwiek poczekam do testów wody.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak na Twoim miejscu próbował podokarmiać, i to bezpośrednio do mordek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pdz napisał:

Z laniem czegokolwiek poczekam do testów wody.

Ja na prawdę jestem pod wrażeniem Twojego opanowania i... umiaru. Ileś tam lat zbierałeś się do startu, teraz też kilka razy przemyślisz temat, zanim coś zrobisz. Wg mnie to bardzo dobre podejście. I na pewno zaowocuje pięknym baniakiem. Pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmić ? Mordki pozamykane.

Opanowanie jakieś mam ale czasami mam chwile zwątpienia , że to proste korale a mam problemy , już niby wychodzi oprócz zoas-ów na prostą i nagle znowu coś.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym karmić ? Mordki pozamykane.
Opanowanie jakieś mam ale czasami mam chwile zwątpienia , że to proste korale a mam problemy , już niby wychodzi oprócz zoas-ów na prostą i nagle znowu coś.
Ja robię mix. Suche dla lps,kryl drobny, phytomix, cZasem dorzucam JeszcE szczyptę suchego dla ryb bo jak producent pisze nadaję się do karmienia korali głównie miękkich. WsZYstko pakuje do kieliszka uprzednio część suchych granulek rozcieram w pyłek. Do pipety i każdemu prosto do pyska zarówno miękkie jak i lps,sps. Czekam z 15min aż każdy zje i włączam cyrkulację.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Również mam dunke, gonie czy calastree i wszyscy dostają regularnie co 3dni posiłek. Nie chce mi się karmić caulustrei osobno bo ona polipy wieczorem wyciąga także jak karmię najpierw dmuchne "dymkiem" w jej okolicy i karmię resZtę. Zanim nakarmie resZtę to caulastrea już wyciągnie polipy i dostaje mieso (według kolegi z instytutu rozrodu organizmow morskich) "kapusta" najbardziej lubi miecho[emoji846]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pipetę i zobaczę jak z karmieniem ale dałem więcej białego i rozwija się.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmić czy nie karmić  ?  Moim zdaniem jak ma rosnąć to będzie rosnąć i bez dodatkowego karmienia  he he he :-) . U mnie dunca jest jak piłka futbolowa . Wielka i mocno napompowana . Kiedyś kolegą przyniósł mi swoją duncę do odratowania . U niego ciągle zamknięta , schodziła już tkanka , obraz nędzy i rozpaczy . Postawiłem ją obok swojej i obserwowałem jak z dnia na dzień jej się poprawia . Po jakiś dwóch miesiącach pompowała się prawie tak jak moja :-) . Oddałem ją koledze.  I co ? Dunca znowu przestała się otwierać . Kolega ma parametry bliskie zera ( no3 i po4 ) . U mnie no3 wysokie  A po4 poza skalą Hanny:-) . I nie mam ochoty czegokolwiek z tym robić . Wszystko ładnie się pompuje . Żaden koralik nie marudzi . Mam miękkie i lps . Nie mam twardych , przy nich nie odważył bym się utrzymywać takich parametrów .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.