Skocz do zawartości
Tapajos32

Niskie KH, PH- w normie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 Dziś po dłuższej przerwie zrobiłem test na KH (poprzedni się skończył i dopiero teraz kupiłem nowy) - wynosi ono około 5 (test Aqua forest) - wydaje mi się ten wynik wiarygodny, bo na dostarczonym płynie wzorcowym KH wynosi około 7 czyli tak jak na ulotce....

Ph mam 8,1 (mierzone colombo i salifertem), używam soli Aqua forest probiotic (zasolenie 1,024) - kostka 30l trochę miękkich i jeden LPS, skąd taki spadek?

Czy preparaty podnoszące KH nie podnoszą jednocześnie PH?

Koralowce wyglądają ok, od jakiegoś czasu mam problem z dino - ale systematycznie jest go coraz mniej, nie stosowałem żadnej chemii na te plagę .

 

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph podniesiesz jak wywalisz zasys odpieniacza na zewnątrz albo zostawiaj otwarte pomieszczenie na noc, Kh pewnie masz konsumpcję wyższą niż zapewniają podmiany, pewnie Ca i Mg też będzie za niskie czas na Ballinga albo coś podobnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednym LPS-em w 30 litrach? Warto sprawdzić oczywiście Ca i Mg, ale pytanie czym mierzysz zasolenie i czy wynik jest na 100% pewny, bo tu jest często przyczyna rozjechania parametrów, dalej trefna sól lub faktycznie coś zjadło KH, np. ślimaki. Najprościej bardzo powoli podnieść KH sodą oczyszczoną lub solą o wysokim KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boo12 - ja chcę podnieść KH a nie PH, nie używam odpieniacza…..

Ejdzej88 - zasolenie mierzę dwoma refraktometrami skalibrowanymi roztworem wzorcowym saliferta, oba wskazują identycznie...

ślimaków mam 4:1 duży Trochus i małe "turbo" ,Babilonie i małą stomatelle.

Czy soda oczyszczona nie powoduje również wzrostu PH? tego bym nie chciał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.