Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Przekładka do nowego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakladam nowy zbiornik i zastanawiam sie jak to bedzie z przekladka z mojego obecnego zbiornika.

W tym tygodniu chce udac sie do erybki w zabrzu zeby kupic od nich wode z podmianki. Na niej chce startowac. Obecnie stojuje sol red sea niebieska a docelowo bedzie to red sea coral pro.

W nowym baniaku bedzie moczyc sie 6 kg skaly marco rock ktore juz bylo w akwarium ok 2 miesiecy + skala z obecnego akwarium.

Piasek chce przelozyc z obecnego akwarium (czy babka pullearis poradzi sobie jakis czas bez piasku?)

Najwazniejsze pytanie. Kiedy? Ile powinienem czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym chcesz czekać, bo nie rozumiem tego posta? Co przekładasz ? Zakładasz nowy zbiornik i dajesz tam skałę ze starego, czyli co właściwie zostanie w starym baniaku? Same ryby? Jak włożysz skałę i zalejesz całe akwarium wodą z innego baniaka, to przecież może być ponowne dojrzewanie... nie mówiąc o tym, że jak wyjmiesz skałę z obecnego baniaka, to tam też Ci parametry polecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z reefmaxa na 160 litrów zmieniasz.

Ja osobiście przekładałbym wszystko na raz. Przygotuj wodę z podmianek i do dzieła ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Zmieniam reefmaxa na 160L + sump w sumie 220L.

Musze przeniesc wszystko. Nadodatek niechcialbym osuszac od razu reefmaxa. 

Czy zalanie nowego akwarium swiezą woda i robienie co kilka dni podmianek woda z reefmaxa przyniesie odpowiedni efekt?  Wyjdzie na to samo jak zbieranie wody z podmianek co nie?

Gdybym chcial zbierac wode to ile litrow i jak czesto moge robic podmiany?

Obecnie robie 10l tygodniowo. A to daje 5 miesiecy zbierania wody ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim powiesz 5 miesięcy policz objętość brutto całego systemu. Później przy przekładce z reefmaxa na raz odzyskasz z 60l wody na luzie. Zwiększysz objętość podmiany do 15l i już masz całkiem szybko jak na standardy akwarystyki morskiej. Piasku bym tylko nie przenosił, ale to zależy w jakim jest stanie w reefmaxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Leonkrwawy napisał:

Dokladnie tak. Zmieniam reefmaxa na 160L + sump w sumie 220L.

Musze przeniesc wszystko. Nadodatek niechcialbym osuszac od razu reefmaxa. 

Czy zalanie nowego akwarium swiezą woda i robienie co kilka dni podmianek woda z reefmaxa przyniesie odpowiedni efekt?  Wyjdzie na to samo jak zbieranie wody z podmianek co nie?

Gdybym chcial zbierac wode to ile litrow i jak czesto moge robic podmiany?

Obecnie robie 10l tygodniowo. A to daje 5 miesiecy zbierania wody ;/

To zrób większe podmiany, tak, aby te brakujące 100 litrów zebrać. Możesz mniej i ewentualnie uzupełnić świeżą solanką braki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w reefmaxie cotygodniowe podmiany ale 20 litrowe. Bedzie dobrze? 

Jak potraktowac zbierana wode. Bede mial 200 l beczke po spozywce.

Wystarczy wlozyc cyrkulator do beczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Leonkrwawy napisał:

A czy w reefmaxie cotygodniowe podmiany ale 20 litrowe. Bedzie dobrze? 

Jak potraktowac zbierana wode. Bede mial 200 l beczke po spozywce.

Wystarczy wlozyc cyrkulator do beczki?

 

Zgromadzic wodę,zalac,potem przekladka i reszta wody z reefmaxa.

 

Erybka chce kase za wode z podmian?kiedyś dawali gratis byle coś kupic u nich.

Ile potrzebujesz tej wody połowę będziesz miał od siebie,ja Ci mogę dać 80 za tydz 80,masz tyle samo pewno km do mnie co do erybki,no chyba że jeszcze zakupy będziesz robił,jak chcesz ja wylewam w kibel co tydz,dwa.

 

Ps wodę możesz gromadzic byle się kreciła 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekładałem na raz z 90 do 170 brutto (jakieś 155 netto plus panel), wszystko robiłem na raz bo nowe akwarium stanęło w miejsce starego. Zebrałem całą wodę i resztę uzupełniłem świeża solanka odstaną 1 dzień na 2 razy ( nie miałem gdzie przygotować tyle wody).
Piach dałem nowy, nie chciało mi się płukać starego i tak było go niewiele.
Ponownego dojrzewania nie było, ale wyrzuciło cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem prawie 2 tyg po przesiadce wodę organizowalem z podmianek w osobnym zbiorniku z cyrkulacja i grzałka później nastawilem się na przesiadke  od rana i zeszło mnie do wieczora bez strat piasek plukalem stary woda z akwarium jakbyś chciał wody z podmiany to nie ma problemu też Ci mogę dać. Najważniejsze żebyś wszystko robił na spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. W tym tygodniu kupie 200 litrowa beczke i bede zbieral wode. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.