Skocz do zawartości
goclik

Fioletowa akra zielenieje - światło?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy światło może być powodem zielenienia fioletowej akry? Mam jedną szczepkę. Akra polipuje, rośnie i nie traci tkanki - jedynie zielenieje i to głównie od strony zwróconej ku światłu (mam ją nieco pod kątem na najwyższym miejscu). Miejsca zacienione są dalej fioletowe. Obecnie świecę 4x 24w T5, jednak zielenienie zaczęło się w czasie gdy świeciłem 3x 24w. Może dać ją niżej?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz świetlówki? Możliwe, że masz za dużo niebieskiego a za mało białego. Czasem jak jest za dużo niebieskiego to różowe akry robią się szarobure bądź zielone, a niebieskie i fioletowe zielenieją. Nie dotyczy to też wszystkich gatunków, np. tricolor trzymał fiolet w każdym świetle w jakim go miałem. Może dlatego, że ma zielone polipy.

Edytowane przez Pawelo2222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

Jakie masz świetlówki?

Ati 2x Blue Plus, Ati Actinic, Ati Coral Plus

19 minut temu, Tester napisał:

Tak sobie myślę jaki masz poziom żelaza. Robiłeś testy może?

Nie, niestety nie robiłem. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie test icp, ale jakoś to odwlekam bo zbiornik młody (niecałe pół roku) a i wydatki inne. No i jakoś powoli idzie wszystko w dobrą stronę - wygrałem z cyjano, spsy mi się utrzymują i przyrastają, reszta ładnie się pompuje. Nie licząc tej akry to w zasadzie nie mam powodów, aby robić icp. No może kolorystyka czerwonej odmiany zoa jakiś czas temu zrobiła się jakaś taka bura i ponura z ładnej, krwistej czerwieni.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, goclik napisał:

Ati 2x Blue Plus, Ati Actinic, Ati Coral Plus

W jakim cyklu świecisz? 

9 godzin temu, goclik napisał:

Nie, niestety nie robiłem. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie test icp, ale jakoś to odwlekam bo zbiornik młody (niecałe pół roku) a i wydatki inne. No i jakoś powoli idzie wszystko w dobrą stronę - wygrałem z cyjano, spsy mi się utrzymują i przyrastają, reszta ładnie się pompuje. Nie licząc tej akry to w zasadzie nie mam powodów, aby robić icp. No może kolorystyka czerwonej odmiany zoa jakiś czas temu zrobiła się jakaś taka bura i ponura z ładnej, krwistej czerwieni.

Jeśli chodzi o zielenie niebieskich/fioletowych akropor to u mnie działo się to bez względu na nadmiar czy niedobór żelaza. Ale dotyczyło to tylko danego koloru akropor. Gdzieś czytałem, że ma to związek z tym, że niebieska tkanka akropor odbija większą część niebieskiego światła, dlatego potrzebują więcej białego. Ale jeśli czerwone zoa zrobiły się bure to sprawdź poziom potasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

Ale jeśli czerwone zoa zrobiły się bure to sprawdź poziom potasu.

To może być wynikiem za niskiego czy za wysokiego poziomu?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, goclik napisał:

To może być wynikiem za niskiego czy za wysokiego poziomu?

Za niskiego, ale przed dozowaniem lepiej upewnić się testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało (teraz lub w przyszłości) to fioletowa acra nie tylko przestała zielenieć ale i powróciła do swojego koloru. Zacząłem dozować Component A i C od Aquaforest, czyli m.in. jod. A według tematu poniżej jod odpowiada za intensywność m.in. koloru fioletowego. Wszystko inne (światło itp.) zostało bez zmian. Może to więc nie była wina oświetlenia.

 

 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.