Skocz do zawartości
khazad93

Problem z dozownikiem Coral Box

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Mam problem z dozownikiem firmy Coral Box. Od czasu do czasu nie wchodzi mi pompa dozująca tzn słychać stycznik ale obrotów pompy nie. Załączając wszystko z ręki nie namierzyłem winowajcy wiec podejrzewam że rzecz się dzieje losowo. Druga sprawa jest taka, że nie mam pewności czy dawki są podawane odpowiednio cały czas, czy po prostu jak się uda. Cała rzecz jest wkurzająca bo ledwo co wyprowadziłem parametry na prostą to przez durne urządzenie znowu się wszystko zepsuło. Jest sens zamawiać nowe głowice do pomp ?

Pozdrawiam!

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką samą pompę ale nie miałem jak na razie z nią problemów.

Spróbuj ją zresetować i skalibruj

ją jeszcze raz dokładnie a tam w zestawie powinny być jakieś głowice zapasowe.

 

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, khazad93 napisał:

 

 Druga sprawa jest taka, że nie mam pewności czy dawki są podawane odpowiednio cały czas, czy po prostu jak się uda. 

 

 

 

Hej...

Na to jest jedyny sposob by byc pewnym, trzeba pod wyloty podlozyc oznaczone menzurki czy zatkane strzykawki ze skalami i przez dobe czy dwie lac recznie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ją kalibrowałem przy pierwszych objawach usterki. Spróbuje jeszcze raz może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że w wężykach z płynem SBS wytworzył się jakiś osad, może to blokuje pompę. Zdarzyło się to komuś? Jak zapobiegać żeby taki osad sie nie wytwarzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własne zapomniałem napisać że przy każdej kalibracji(raz czyli raz na miesiąc) czyszczę pompę ponieważ wiadomo że powstają różne osady i zanieczyszczenia z płynów.
Spróbuj pompę dobrze przepłukać wodą RODI a potem dopiero ją skalibruj.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze jedna sprawa jak masz zamontowane zaworki zwrotne to też dobrze je przeplucz bo one potrafią zablokować pompę.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po próbach wyszło na to że silnik się nie obraca, nawet bez przypiętej głowicy. Doraźnie podaję SBS z ręki bo powiedzmy najmniej wpływa na parametry zbiornika, zepsutą pompę z Ca wyłączyłem z podawania. Szukałem na sklepie z fishst... ale niestety nie mają silników na zamianę tylko głowice. Nie wiem czy chce mi się już bawić w chińczyki i pochodzi taki z rok może dwa a potem potrafi zdrowo namieszać w zbiorniku. Zastanawiam się nad kupnem raz a porządnie jakiegoś markowego sprzętu, który posłuży lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khazad93 Rozbierz dozownik i zobacz oznaczenia na silniku pompy na jakie napięcie jest - pewnie 12V (lub zmierz miernikiem jak nie ma oznaczeń).

Na naszym rodzimym portalu aukcyjnym zakupisz komplet silnik z głowicą. Ja kupowałem ostatnio 4 głowice aby rozbudować dozownik ebtecha.

 


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę bo już spisałem ten dozownik na straty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.