Skocz do zawartości
Robert-reef

Czy to Aiptasia?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na jednej skale takiego korala. Podejżewam że to jest Aiptasia. Ogólnie widziałem w swoim życiu wiele Aiptasii, ale ta jest jakaś inna, bardziej "mięsista", krótka, nie wychodzi tak mocno ze skały.

Mam ją na jednej skale w jednym miejscu, ma tam co prawda dużo światła może dlatego tak wygląda jak dla mnie dziwnie. Mam chelmona, który pilnuje aby aiptasie się nie pojawiały i mimo że pływa w tamtych okolicach i coś wydłubuje ze skał tych nie rusza.

20190728_095216res.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słaba jakosc fotki ale wydaje sie ze to nie aiptasia

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie  aiptasja....      to jeszcze gorsze  "dziadostwo"  - majano !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta się nie chce tak szybko chować jak aiptasia. Trochę się chowa ale dużo dużo wolniej niż aiptasia jakie widziałem. 

Dodaje trochę lepsze zdjęcie, chyba faktycznie wygląda to na majano, chociaż nie jest kolorowe.

20190728_083747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest kolorowe bo masz przewagę białego światła.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, i wszystko jasne.

Już zaatakowałem środkiem na aiptasie firmy Colombo, którego ogólnie nie polecam - działa, ale jest tak gęsty i zbrylony w środku że zatyka strzykawkę i igłę.

Fotka - widok z góry

20190728_173150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby nie przesadzić z tymi środkami, przeważnie producenci piszą jakie dawki maks jednorazowo można podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Używałem go już wielokrotnie. Raczej się nie czaiłem z ilością. Mam 2500l w obiegu więc pewnie cała flaszka wlana do wody by nie zaszkodziła. Swoją drogą zastanawiałam się jaki jest skład tego - według mnie to jakiś rodzaj wapna wiec specjalnie zaszkodzić nie może :). Ale dzięki za ostrzeżenie, syn używa go czasem w 30 litrowym baniaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, rozumiem. Używałem go już wielokrotnie. Raczej się nie czaiłem z ilością. Mam 2500l w obiegu więc pewnie cała flaszka wlana do wody by nie zaszkodziła. Swoją drogą zastanawiałam się jaki jest skład tego - według mnie to jakiś rodzaj wapna wiec specjalnie zaszkodzić nie może :). Ale dzięki za ostrzeżenie, syn używa go czasem w 30 litrowym baniaku [emoji4]
Na litraż nie zwróciłem uwagi:) powodzenia w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam, ale muszę tu naśmiecić... Jak długo ta czerwono zielona fabia/favites Ci rosła do takiego stanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sagerrak1 napisał:

A ja przepraszam, ale muszę tu naśmiecić... Jak długo ta czerwono zielona fabia/favites Ci rosła do takiego stanu?

Bardzo długo, pewnie około 2 lat będzie. I jakiś czas temu coś przybielała na górze a teraz obrasta jakimś brązowym glonem :( i nie mogę się tego pozbyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2019 o 17:48, Robert-reef napisał:

Dziękuje, i wszystko jasne.

Już zaatakowałem środkiem na aiptasie firmy Colombo, którego ogólnie nie polecam - działa, ale jest tak gęsty i zbrylony w środku że zatyka strzykawkę i igłę.

Fotka - widok z góry

20190728_173150.jpg

nie sadze żeby ten preparat zabił majano,swego czasu trochę eksperymentowałem z zabiciem majano .Majano wygrało ...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę u Ciebie na zdjęciu żadnej aiptasi, więc to coś innego. Wygląda to bardziej na jakiś gatunek anemona...Majano??

Aiptasia ma cienkie polipy w odróżnieniu do Majano.

Poniżej link do usuwania tego szkodnika;

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rastapasta napisał:

Nie widzę u Ciebie na zdjęciu żadnej aiptasi, więc to coś innego. Wygląda to bardziej na jakiś gatunek anemona...Majano??

Dziękuje. to faktycznie jest majano,

Dzięki za filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.