Skocz do zawartości
adrianguzik

2 tyg minęło od przesiadki

Rekomendowane odpowiedzi

2 tyg minęło od przesiadki ponowne dojrzewanie przeszli łagodnie delikatne okrzemki a później cyjano. Reszta parametrów w normie no3 10 Po4 0.02. Akwarium nabiera spowrotem kolorów zdj aktualne

IMG_20190728_134146-1040x780.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 240 na 360 plus 90 sump ale niedosyt jest stary zbiornik było zwykle szkół a teraz opti i komin na zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrs napisał:

jeszcze ci przyjdzie dojrzewanie, to za szybko.

I jeszcze dodaj, że "te akry zbielejo"... bo przecież niemożliwa jest przekładka bez ostrego dojrzewania.

Cieszyć się to przedwcześnie, ale też nie ma co zakładać czarnych scenariuszy, wszystko zależy od tego jak ta przekładka się dokonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelrzesiadalem się już drugi raz wcześniej jeszcze nie byłem na forum i obeszło się bez strat w życiu ale wszystko trzeba zaplanować. Wodę zbierałem z podmianek która się krecila do czasu przesiadki nie mówiłem że może wrócić jakieś ostre dojrzewanie ale patrzą na akwarium to okrzemki były 3 dni a cyjano 4 dni a patrząc na koralowce to zachowują się jakby była cały czas w tym zbiorniku o dawien dawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

I jeszcze dodaj, że "te akry zbielejo"... bo przecież niemożliwa jest przekładka bez ostrego dojrzewania.

Cieszyć się to przedwcześnie, ale też nie ma co zakładać czarnych scenariuszy, wszystko zależy od tego jak ta przekładka się dokonała.

a co ma to do czarnyh scenariuszy? Po prostu będzie dojrzewanie co nie znaczy ze no2 mu wyskoczy. Sam jestem po przesiadce z 200 na 700l od 01-06-2019 i dalej mam okrzemki troszke cyjano. KOrale zycja ryby też. Ale na poczatku miałęm troche okrzemek  po miesiacu od zalania dopiero nasiliło sie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrs napisał:

a co ma to do czarnyh scenariuszy? Po prostu będzie dojrzewanie co nie znaczy ze no2 mu wyskoczy. Sam jestem po przesiadce z 200 na 700l od 01-06-2019 i dalej mam okrzemki troszke cyjano. KOrale zycja ryby też. Ale na poczatku miałęm troche okrzemek  po miesiacu od zalania dopiero nasiliło sie. 
 

Może przesadziłem, to kwestia tego co kto pojmuje jako dojrzewanie, to w jakiejś mierze jest zawsze, nawet po drobnych zmianach w systemie. Nie zawsze wiąże się to jednak z koniecznością pojawienia się znacznych ilości okrzemek, cyjano czy glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też każdy zbiornik jest inny w jednym dojrzewanie przechodzi łagodna zaś w innym masakrycznie. Więc też nie twierdzę że mój jest idealny najpewno dojrzewanie będzie w jakimś stopniu ale ta ta chwile to nie ma co narzekać bo kręci się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będzie dobrze ;) od początku jest duża masa koralowa więc zbiornik się przegryzie bez większych efektów dojrzewania.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze pomiary parametrów no2 0 no3 10 kh 7.7 mg 1420 ca 410 okrzemki jak i cyjano znikło korale ładnie się pompy ja i polipuja więc wszystko idzie w dobrym kierunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.