Skocz do zawartości
Daro73

Parametry wody

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem testy wody. Parametry przedstawiają się następująco.

Ca 440

Mg 1350

kh 8,5

PO4 robione testem Saliferta niewykrywalne

NO3 około 1

Mimo że parametry są w miarę poprawne miękasy typu Capnella czy Xenia są w słabszej kondycji niż kiedyś, echinopora czy Seriatopora Caliendrum rosną bardzo wolno. Tak się zastanawiam czy nie mam za bardzo "wytrzepanej" wody. Co sądzicie aby zacząć dodawać ATI nutrition N i P Dozuję już Ati Essentials Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wartości co podajesz to bardziej woda pod spsy niż pod miekkasy. Ja mam spsy więc co do pokarmu nie pomogę, nie stosowałem tego. Ale przestałem karmić korale mając ryby i spsy mają się lepiej gdyby nie AEFW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pomimo tego że parametry staram się utrzymać poprawne co jakiś czas toczę walkę z plagami, a to jakiś glonowy syf porasta mi szyby lub inne cyjano . Nie jest to takie akwarium o jakim marzę. Tak się zastanawiam czy w pogoni za utrzymaniem wzorowych parametrów nie za bardzo wyjałowiłem wodę z azotanów i fosforanów, czytam na forach że ludzie którzy mieli podobne do mojego problemy po ich podaniu zauważyli poprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo miekasy lubią troche syfu. No3 wieksze troche i bedzie ok. A co do tych plag to niestety troche czasu potrzeba aż system dojrzewanie w pełni.  ja bym nic nie lał. Karm bardziej ryby i same korale znajda sobie pozywienie z wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miękasy lubią trochę syfu. Docelowe akwarium 250l + 100 l w sumpie mam od jakiegoś roku. Zaczynałem od 60l, życie przekładałem do większego aż do docelowego. Przez cały czas po4 które kiedyś mierzyłem fotometrem Milwakuee a teraz testami Saliferta zawsze wychodziło na poziomie praktycznie niewykrywalnym. Przez jakiś czas miałem problemy z podwyższonym NO3 które miałem około 30,  zbiłem je do poziomu 1-2. Tak się zastanawiam dlaczego mam marny przyrost alg wapiennych, dlaczego co jakiś czas atakują mnie plagi a to dino, ostatnio cyjano, Xenię i Capnellę które klapły. Dlatego poważnie zastanawiam się nad tym czy nie zasyfić trochę wody, szczególnie fosforanami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.