Skocz do zawartości
Nailo

Skała w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Po rozmowach z kilkoma osobami myślę że jest kłopot dla świeżaków

 

RRR - Ładnie wygląda, jest eko i tyle plusów za to cena jak za żywą
Sucha skała - jeśli nie są to bloki betonu to jeszcze okej ale też różnie z tym 
Konstrukcje ceramiczne - jak mój kolega to nazwał kredens pod koralowce :D ale trzeba mieć sumpa wypełnionego biologią

Żywa skała - z likwidowanych baniaków (w sumie sezon i moda na to teraz) ale nie wiemy co w niej jest i kiedy wybuchnie 

Co wy byście polecili aktualnie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nailo napisał:

Cześć, 
Po rozmowach z kilkoma osobami myślę że jest kłopot dla świeżaków

 

RRR - Ładnie wygląda, jest eko i tyle plusów za to cena jak za żywą
Sucha skała - jeśli nie są to bloki betonu to jeszcze okej ale też różnie z tym 
Konstrukcje ceramiczne - jak mój kolega to nazwał kredens pod koralowce :D ale trzeba mieć sumpa wypełnionego biologią

Żywa skała - z likwidowanych baniaków (w sumie sezon i moda na to teraz) ale nie wiemy co w niej jest i kiedy wybuchnie 

Co wy byście polecili aktualnie ? 

 

ja bym brał co wybuchnie wtedy znamy przyczynę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym pustak ceramiczny bo podobno porowaty i stabilny :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sygen napisał:

ja bym brał co wybuchnie wtedy znamy przyczynę

gorzej jak nie znamy tej przyczyny i walczymy źle ;x no i po co stresować tym obsade etc 

 

 

Godzinę temu, tomko napisał:

Ja brałbym pustak ceramiczny bo podobno porowaty i stabilny :D

 :D aż nie wiem co powiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @Pawel napisał:

Skalę tylko aquaforest bierz ;)

Mimo że widzialem kilka baniakow na niej i były ładne to mam info że zaczym wleciala do nich to kreciła sie z pół roku w sumpie :)
Ja aktualnie mam tzw kredens na korale :) czyli konstrukcje od Seafragsu ale jeszcze robioną starą metodą czyli pokruszone kawały suchej skały sklejone klejem :) o dziwo po pół roku przestała oddawać kH (do pół roku mialem ok 15wg hannki) wczoraj badałęm juz 9 :) wiec git
 

 

2 godziny temu, Tester napisał:

Ostatni zbiornik wystartowałem pół na poł - zywa i Marco Rock

Bartku :D skąd tą żywą brać :D tylko takiej sensownej jakości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Nailo napisał:

Mimo że widzialem kilka baniakow na niej i były ładne to mam info że zaczym wleciala do nich to kreciła sie z pół roku w sumpie :)
Ja aktualnie mam tzw kredens na korale :) czyli konstrukcje od Seafragsu ale jeszcze robioną starą metodą czyli pokruszone kawały suchej skały sklejone klejem :) o dziwo po pół roku przestała oddawać kH (do pół roku mialem ok 15wg hannki) wczoraj badałęm juz 9 :) wiec git
 

 

Bartku :D skąd tą żywą brać :D tylko takiej sensownej jakości 

Pytanie czy masz na mysli baniaki zakładane od zera czy przekładki skały. Bo parę osób robiło tak jak mówisz, ale oni przekładali full spsowe akwaria na nową skałę.
Jak dobrze się orientuję bez strat w życiu im to wychodziło. Także skała raczej lipy nie robi :)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sith114 napisał:

Pytanie czy masz na mysli baniaki zakładane od zera czy przekładki skały. Bo parę osób robiło tak jak mówisz, ale oni przekładali full spsowe akwaria na nową skałę.
Jak dobrze się orientuję bez strat w życiu im to wychodziło. Także skała raczej lipy nie robi :)

Oni przekładali na nową :)  ale ta nowa skała się kreciła w sumpie z pół roku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość kup żywą skałę. Jak dla mnie najlepszy wybór. Jednak jeśli obawiasz się ,że coś może oddawać do baniaka to jakąś ceramikę tylko brałbym białą. Oglądałem macro rock tą barwiona i wyglądała wg mnie bardzo sztucznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawialem pierwszy zbiornik na RRR a drugi na Marco Rock i jestem super zadowolony z tej drugiej. Porowata, bardzo przypomina naturalną, dojrzewanie bardzo łagodne, po 2 miesiącach złapała koloru naturalnej. 

RRR tylko z pozoru kosztuje tyle co żywa. Po rozłupaniu  skała w środku wygląda jak biały beton. Zero por i jakiejkolwiek przenikalnosci. Przez jej budowę RRR jest strasznie ciężka, więc porównując jej cenę do innych trzeba wziąć pod uwagę objętość tego kilograma.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alfik1980 napisał:

Oglądałem macro rock tą barwiona i wyglądała wg mnie bardzo sztucznie

Cieżko złapać zywca ;) mam aktualnie konstrukje z seafragsa ale mysle nad malymi zmianami ;) zeby dolozyc za jeden filar skały :D myśle nad tym marco ale nie moge sie przeboleć kupie chyba z 2 -3 kg wrzuce do sumpa i zobacze jak to gra ;D

 

 

Teraz naszło mnie pytanie macro rocks czy skała od Nature Ocean  ? 

 

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Łukasza, ma fajną skałę. Jest na miejscu i sam sobie wybierzesz co Ci będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alfik1980 napisał:

Podjedź do Łukasza, ma fajną skałę. Jest na miejscu i sam sobie wybierzesz co Ci będzie pasowało.

Tomek :D ja tam pracuje :D haha 

Wlasnie dziś kupilem 6kg macro rocks :) bo chyba jestem leniwy i nie chce mi sie jej myć etc :D wrzucam ja dziś w RO i myślę tydzien niech się kreci a pozniej do sumpa :) ma służyć jako dodatkowa filtracja jak narazie :D

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nailo napisał:

Tomek :D ja tam pracuje :D haha 

No widzisz nie skojarzyłem nika z Tobą , bo nie pojawiasz się na naszych spotkaniach:angry: Do poprawy...zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Alfik1980 napisał:

No widzisz nie skojarzyłem nika z Tobą , bo nie pojawiasz się na naszych spotkaniach:angry: Do poprawy...zachowanie.

chyba 3 z rzędu coś mi wypadało :D  ale mam  nadzieje że już na kolejne wszystko się uda i bedę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nailo napisał:

wrzucam ja dziś w RO i myślę tydzien niech się kreci

Moim zdaniem, tj myślałem o tym samym przed startem, ale się naczytałem w necie i MR nie trzeba płukać. Chyba że w sklepie leżała w dziwnym miejscu (na zewnątrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, barto125 napisał:

Moim zdaniem, tj myślałem o tym samym przed startem, ale się naczytałem w necie i MR nie trzeba płukać. Chyba że w sklepie leżała w dziwnym miejscu (na zewnątrz).

nie leżała w środku :)  ale chce ją opłukać z pyłu :D wiec tydzien jak wrzuce w RO to sie nic nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to żywa skała...tylko niuchnij :) czy nie ma dużego smrodku przed zakupem. Upewnij się że zbiornik z którego kupujesz skałę jest dobrze napowietrzony z dużym ruchem wody. 50/50 żywa z suchą byle nie beton :) jest jak najbardziej ok i trochę bardziej ekonomicznie. U siebie dodawałem kawałki suchej pod konstrukcje i na tył tak aby nie było widać jasnych, surowych powierzchni. Po paru miesiącach wygląda jak cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.