Skocz do zawartości
Robert-reef

Serwis falowników Jebao

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj właśnie zauważyłem że kolejny falownik Jebao przestał pracować...

Mam 5 uszkodzonych falowników, dużych, to są jak dobrze pamiętam RW 20

Pompy uszkadzają się zawsze w ten sam sposób, chyba się przełamuje przewód czy coś bo jak pompa przestaje działać to poruszanie przewodem przy pompie potrafi ją ożywić. Oczywiście to nie daje dobrych rezultatów bo pompa i tak za jakiś czas przestaje działać.

Czy ktoś naprawia te pompy?

Czy są dostępne same silniki (stojany) tych pomp ?

Czy ktoś naprawiał samodzielnie takie uszkodzenie?

Czy to tylko u mnie tak padają sprzęty tej firmy? Mam jeszcze 2 pompy obiegowe DC-xxxx nie pamiętam jakiej wydajności, ale chyba 10.000l, które tez przestały pracować bez żadnej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jebao tak już niestety jest... nie bez przyczyny jebao, jebao i się z...o ale za to cena czyni cuda przy tych pompach - o ile nie trzeba ich słuchać.

Mam nadzieję iż wystarczająco rozwiałem Twoje wątpliwości. Nie jesteś jedyną osobą gromadzącą złom elektroniczny z tejże firmy. Na pocieszenie w pozostałych firmach też zdarzają się buble, tylko może jest mniejszy odsetek tychże awarii.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Robert-reef napisał:

Dziękuje. Ale i tak nadal się zastanawiam czy to tylko u mnie te sprzęty się tak psują czy one tak mają w standardzie.

U mnie falownik jebao działa bez najmniejszych problemów od ponad roku. Opinie można przeczytać najróżniejsze. Ale o markowych pompach też nieciekawe historie się zdarzają. Bardziej bym widział w tym ogólny spadek jakości w branży, a że więcej osób używa jebao, to i więcej opisów usterek jest. Tak jak u Ciebie, że ileś sztuk uszkodzonych, to jednak trochę dużo. Bym jednak szukał może jakichś przyczyn w sposobie użytkowania... Może na 100% pracowały pompy cały czas? Albo jakoś tam zaniedbałeś konserwację (pewnie ludzie jednak bardziej dbają o "markowy" sprzęt niż o "chińczyki")? Bo że jebao jest "po taniości" robione, bez jakiegoś zapasu wytrzymałości to raczej pewnik.Tzn, nie to, żebym Ci zarzucał zaniedbania... Tak po prostu się zastanawiam, co może powodować, że tak Ci się te pompy sypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

co może powodować, że tak Ci się te pompy sypią.

Był opis rozbiórki pompy jebao - problem z tego co pamiętam wynikał z konstrukcji stojana - a właściwie z jakości użytego druta. Przerywać się ma drucik miedziany idący do stojana, i nie wynika to z zaniedbań konserwacyjnych a z jego grubości (włos). W tej chwili nie pamiętam dokładnie kto to opisywał, ale wydaje mi się iż było to na nr... Druciki te znajdują się gdzieś w rejonie wejścia zasilania do stojana - demontując osłonę przednią dokładnie w tym miejscu trzymamy palec aby przekręcić osłonę. Z pomp Jebao zrezygnowałem choć u mnie zepsuła się tylko jedna (po około 1,5-2 lat) czyściłem je może z 4 razy druga do dziś miesza solankę do podmian ... o przypadkach działało działało i przestało wiem od dobrych znajomych rekordzista zmieniał RW15 3 razy w ciągu 2 lat użytkowania chodziła na połowie mocy i dość regularnie ją czyścił i w żartach można by to określić "częste mycie skraca życie".   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok czasu wytrzymują, moja pierwsza chyba po 2 latach padła.

Najgorzej że tam nie za bardzo jest jak się do tego drucika dostać. Tam jest zalane wszystko twardą żywica jakąś. Chyba trzeba by ją jakoś wyskrobać.

Też już od jakiegoś czasu się przymierzam do innych cyrkulatorów, ale ostatnio zepsuł mi się po 6 latach mały Tunze :). A chciałem właśnie przechodzić na tą markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to miałem z 15 pomp - cyrkulatory i obiegówki Jebao. Z cyrkulatorów tylko jedna ma ponad 4 lata - a reszta po roku do kosza.

Obiegówki natomiast jak do tej pory działaja spoko. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ja wcale nie twierdzę że te pompy są super. Moja działa ponad rok, ale ręki nie daję za tę markę;-) Jebao ma jedną zaletę. Za tę cenę to nawet nieregulowanej markowej pompy o podobnej wydajności się kupi. Raczej nikt nie kupuje jebao ze względu na jakość czy trwałość;-)

Co do urywania kabelka przy rozbieraniu pompy... Ja zawsze robię to przez papierowy ręcznik. Wtedy ręka się nie ślizga na tych krateczkach, można pewniej chwycić i trudniej coś urwać.

A jeszcze inna sprawa, że tunze, maxspect czy ecotech też mają swoje wpadki jak się poczyta. To może jednak lepiej częściej zmieniać jebałki, niż czekać aż markowa pompa skoroduje i zacznie truć wodę w akwarium? No ale to już kwestia zapatrywań każdego, no i przede wszystkim głębokości portfela. W końcu, jeśli kogoś stać, markowe pompy też można profilaktycznie wymieniać po upływie gwarancji i wtedy raczej nie będzie problemów...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao jebao i się zjebao :( takie powiedzonko krąży w środowisku, nie wiem czy znacie, to cała prawda o tej marce, może się zepsuć w każdej chwili, że się zepsuje w pierwszych 2 latach użytkowania to prawie pewne, jak ktoś jest cały czas w domu to spoko - to wtedy tylko produkcja elektrośmieci, a jak jesteś na urlopie i nawali obiegówka albo cyrkulator to już nie jest tak fajnie. 

W mojej opinii lepiej dołożyć i kupić używane markowe, ewentualnie jak ktoś siedzi cały czas w domu to mieć sprzęt na zapas i szybko podmienić zepsutą. 

Nazywanie Maxspecta marką premium i porównanie do Ecotech marine to trochę przesada, warto pamiętać że Maxspecty są składane w Chinach, mają lepszą jakość ale to nie to co Ecotech marine, sam mam lampy Led Maxspecta bo wybrałem kompromis bo nowe Ecotechy mnie załatwiły ceną, na cyrkulator zdecydowałem się już na Ecotecha bo mam akwarium w sypialni :) i tylko jeden cyrkulator w akwarium, jak by nawalił na urlopie to by było słabiutko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 4 lata padły 3szt rw-20 i jedna rw-15, za to dwie Hydor Koralie  5200 śmigają od początku bezawaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech no właśnie, najgorzej z tymi awariami w przypadku nieobecności... Mi nawaliła pompa obiegowa i przez kilka dni nie działał obieg przez DSB i przez dodatkowe akwarium kwarantannowo/szczepkowe.

Na szczęście DSB było z glonami a w dodatkowym akwarium chodził cyrkulator więc obyło sie bez strat.

W jednej starej pompie DC-12000 przegrzewa się sterownik i gniazdo/wtyk się spalił, ale pompa jeszcze chodzi, ale odliczam dni...

Cyrkulatory - padły mi 8 sztuk RW-20. Jeden jest co od kilku lat kręci i się nie psuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, świeży przykład jakości markowych pomp. Może maxspect to nie tunze czy ecotech, ale jednak przykład, że i drogie pompy potrafią padać, nawet szybciej niż jebałki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko się może zepsuć :). Wiadomo sprzęt elektroniczny wieczny nie jest. Problem jest w tym że np. falowniki jebao mają wadę fabryczną i one zawsze na 90% sie popsują w ten sam sposób jak nie po roku to po 2 latach użytkowania. Pompy DC-xxxx, nie wiem dwie mi padły w krótkim odstępie czasu, jedna padła po burzy, wątpię żeby to było przyczyną bo inne urządzenia akwarystyczne w tym czasie nie padły, ale uszkodziła się suszarka do rąk i mikrofalówka :). Druga padła bez wyraźnej przyczyny.

W pompie newajet 3000 pękł wirnik, rozpadł się magnes

W pompie Skimz E2800 też rozłupał się magnes wirnika - podobno to jest wada fabryczna tych pomp, do tego nieszczelności odudowy i delikatnie sącząca się woda a reaktor wapna stoi poza sumpem. Na szczęście woda nie kapała, ale sól zastygnieta była.

Wszystkie lampy AI Prime - mam 5 sztuk i wszystkie musiałem serwisować bo na 3 ledzie zbierała się sól z powietrza - tylko tam gdzie był przepust przewodów od wentylatora i śruby mocujące (fotka poniżej). Wszystkie zasilacze od tych lamp musiałem wymienić, nie jeszcze jeden został oryginalny, ale 4 są wymienione.

Czasem są wady konstrukcyjne urządzeń... ciężko jest coś dobrze wykonanego kupić teraz.

sol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.