Skocz do zawartości
Grzegorz T

Pteroeides

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Ciągle podążając w stronę nietypowych zwierzaków udało mi się pozyskać piórówkę (prawdopodobnie caledonicum). Niestety jest niewiele wiadomości na temat karmienia i zwyczajów tych korali. Może ktoś ma i podzieli się spostrzeżeniami. U mnie na razie w kwarantannie więc ani piachu ani możliwości do pompowania.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pteroeides caledonicum  nazywane Piórem morskim to korale półosiadłe- czyli co za tym idzie poprzez pełzanie mogą przemieszczać się. W ich diecie powinny pojawić się produkty dla filtratorów, warto podawać fitoplankton lub zooplankton. "


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, raczej marne szanse na utrzymanie takiego zwierzaka na dłuższą metą w standardowym baniaku rafowym, podobnie jak z liliowcami i innymi tego typu "rarytasami". Jak się nie planuje robić jakiegoś dedykowanego zbiornika dla niefoto, to trochę szkoda "pozyskiwać" takie zwierzaki:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ........teorię znam. Wiem o problemach z utrzymaniem. Interesuje mnie strona praktyczna. Koral u mnie nieustannie wykopuje się z piachu co powoduje pozycję leżącą raczej nie sprzyjającą karmieniu. Pompuje się ślicznie i pobiera pokarm z toni. Pytanie brzmi czy można go zadokować w skale czy tylko w piachu. Czy ktoś praktycznie sprawdził takie rozwiązanie.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.