Skocz do zawartości
Robert-reef

Żywica DI - Zmiana koloru

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.08.2019 o 15:57, Tester napisał:

Ja mam u siebie 3litry żywicy w 7-mio litrowym filtrze

Wlot masz od dołu?

Czy później spuszczasz wode z filtra? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2019 o 13:30, Tester napisał:

a swoją drogą polecam filtr Twistmana do żywicy.

Wszystko fajnie, ale 1000zł za kawałek rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tester napisał:

 

Czemu mam spuszczać wodę z filtra? Nie rozumiem pytania

Nie wiem jak często robisz wodę. Ja raz na tydzień, i tak woda stoi w filtrze przez tydzień, nic się jej nie stanie? Nie "zepsuje" się?

Teraz, Tester napisał:

Nie komentuje ceny - komentuje pomysł.

Pomysł jest super, z reguły dobre pomysły są drogą rzeczą. Jak to mówią, za wygodę się płaci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee...

Jak woda nawet stoi w obecności żywicy to jak może się zepsuć? Nie trzymasz nigdy wody RO w wiadrze np przez noc? Przecież jedyne co tam się dostanie to CO2

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wodę robię raz w tygodniu, chociaż latem ciut częściej. Zimą 60l zbiornik starcza mi na tydzień + podmiana, latem na 6 dni bez podmiany.

Odkręcam zawór przed filtrem, napełnia się zbiornik dolewki, zakręcam zawór. Filtr i żywica są cały czas zalane, ale nie zawsze pod ciśnieniem. Summa summarum woda RO stoi w zbiorniku dolewki do tygodnia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręcę wodę raz na dwa/trzy tygodnie, odłączając osmozę od źródła. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić, to po odpięciu węża z wodociągu uważać aby woda z rurek osmozy nie wyciekła. Jak jest cały układ zalany, to nic złego się nie dzieje. Lipa jest wtedy, kiedy przysuszymy membrame albo żywicę. Zalane wodą węże, rozwiązują ten problem. Żywica i prefiltry wytrzymują u mnie około roku. Membama ma trzy lata i tds na wodociągu pokazuje od 130-200 a po membramie 2-3. Woda po żywicy zawsze zero. Jak wskoczy tds na 001, wymieniam prefiltry z węglem i żywicą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, elespero napisał:

A spotkał się ktoś z was z tym że montowany jest węgiel za żywicą?

Ja się nie spotkałem, to raczej nie ma sensu przy normalnej instalacji RO. Co może usunąć więcej węgiel za żywicą z wody, która już raz przeszła przez węgiel i dodatkowo jeszcze przez membranę osmotyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie spotkałem, to raczej nie ma sensu przy normalnej instalacji RO. Co może usunąć więcej węgiel za żywicą z wody, która już raz przeszła przez węgiel i dodatkowo jeszcze przez membranę osmotyczną?
No właśnie nie wiem. Spotkałem się z tym w sklepie u mnie w mieście.
I tak sie sam zastanawiam Czemu ma to służyć.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.