Skocz do zawartości
Gość

Powrót do morskiego 300 l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam wszystkich serdecznie ,na wstępie chciałbym wszystkich ponownie powitać :) 

Po prawie  roku przerwy (niestety obowiązki służbowe) powracam do wdrożenia mojego planu,a mianowicie do założenia 300 l akwarium plus sump 80 l.

Na chwilę obecną zbiornik jest już gotowy i stoi na swoim miejscu ( chwilowo słodkowodne) 

Chciałbym poradzić się doświadczonych zasolonych aby łagodnie przejść przez start  ,oraz o pomoc w doborze sprzętu :)

Generalnie planuje koralowce miękkie oraz lps do tego rybki ale na decyzje jakie dokładnie przyjdzie czas pózniej.

 A więc tak,posiadam akwarium 300l 120x50x50 do tego 4 komorowy sump 80 l. 

Planuję zamówić  na dniach taki oto sprzęt  (proszę o info czy będzie odpowiedni) :

1. oświetlenie 2 x aqua mars 165 w

2. odpieniacz bubble magus curve a5

3. falownik jebao/jecod cp 40

4. pompa obiegowa jebao/jecod dcp 5000

5. grzałka tetra tec  ht 150 w x 2

6. refraktrometr rz118 

Sól jaka chcę użyć to : aquarium systems instatns ocean /ewentualnie  proszę podanie innej.

Piasek ReffFlowers Pearl White Sand 1-1,5 mm 7 kg

Co do skały to planuję start na suchej skale  Marco Rocks bądz Natures ocean base rock 3 opcja to gotowe filary ceramiczne.

Bakterie jakie chce zastosowac to microbe lift specjal blend oraz microbe lift  nite aut 2 

Chciałbym się tez dowiedzieć jakie zastosować media filtracyjne  w sumpie ?

myślałem o takim rozwiązaniu:

1 komora spad ,skarpeta filtracyjna ,odpieniacz

2 komora maxspekt nano tech bio sphere 1kg ,ewentualnie węgiel aktywny 

3 komora na maxa wypełniona suchą skałą ( tu znów pytanie czy ją oświetlać czy raczej nie ?)

4 komora pompa oraz dolewka 

 

Na wstępie to tyle,mam nadzieję że Was nie zanudziłem i że pomożecie mi podjąć właściwe decyzje,pozdrawiam

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. falownik jebao/jecod cp 40 lepiej wez cp 25 mam w ciut większym i duzo skały i ok ale pewnie z czasem będziesz musiał dołożyć jakiś mniejszy falownik dodatkowy ale na 1 falownik nie licz

4. pompa obiegowa jebao/jecod dcp 5000  zasłaba wez ta 7000 nie musisz na full uzywac nawet na 50% wtedy mało prądu berze

6. refraktrometr rz118  ten chyba jest zły, do zasolenia musi byc 

chyba ten będzie ok ale ktoś musiał by potwierdzić jeszcze https://allegro.pl/oferta/refraktometr-optyczny-tester-zasolenia-wody-0-10-7882704426

 

3.komory w sumpie z skała nie musisz oświetlać 

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, azgar napisał:

6. refraktrometr rz118  ten chyba jest zły, do zasolenia musi byc 

oto opis  ze stronki co sprzedają ten refraktrometr Ten refraktometr jest używany do testowania roztworów soli, przemysłu kontroli wody morskiej i akwariów, oceanów, łowisk, gospodarstw z zawartością soli w wodzie morskiej i niskich stężeniach soli w przetworzonej żywności lub do wykrywania ciężaru właściwego roztworu soli. Może być również stosowany do instytucji medycznych, badań uniwersyteckich i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.