Skocz do zawartości
kamil162

Montipora digitata green

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio kupiłem kilka szczepek SPS (chyba już czas) miedzy innymi Montipore

wygląda dosyć słabo a powinna być chyba cala zielona

co może jej nie pasować?

Parametry wody:

Zasolenie 1,025; No3-4; Po4-0,12(podskoczyło po łapaniu rybek); Mg-1250; Ca-400; Kh-8,68 mała hanka; Ph-7,7

Świecę lampą Zetlight Qumaven 230W - w ciągu dnia białe światło jest skręcone na 55% reszta na 100%, zauważyłem że przy oświetleniu "zmierzchowym" troszkę bardziej wystawia polipy

Swiatło chyba nie jest zbyt mocne? Dodam ze zamówiłem jeszcze 2 belki led royal blue po 75W właśnie pod SPS-y

 

20190813_164222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fosforany troszke za wysokie i zmniejsz swiatlo biale na 30 i niebieskie na 70. Jak dlugo stoi zbiornik moze za wczesnie jeszcze na spsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, vunpepic napisał:

fosforany troszke za wysokie i zmniejsz swiatlo biale na 30 i niebieskie na 70. Jak dlugo stoi zbiornik moze za wczesnie jeszcze na spsy

Fosforany są już na poziomie 0,04. Właśnie nad tym oświetleniem się tak zastanawiałem ale byłem przekonany ze powinny mieć dużo mocniejsze światło. Rozumiem ze lampy które dodatkowo zamówiłem 150W(led royalblue) to zły pomysł. Akwarium wystartowało 26.10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi też się tak działo.  Zrób icp  odemnie dostał  milke co u mnie rośnie i u niego właśnie taka się zrobiła.  Też młody baniak ma A na icp  wyszło mu w nadmiarze kilka rzeczy a w tym stront na mega wysokim poziomie i kilka innych pierwiastków . Dla świętego spokoju itp i później działaj bo działanie na tak zwana pałę nie ma Sensu dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

Mojemu kumplowi też się tak działo.  Zrób icp  odemnie dostał  milke co u mnie rośnie i u niego właśnie taka się zrobiła.  Też młody baniak ma A na icp  wyszło mu w nadmiarze kilka rzeczy a w tym stront na mega wysokim poziomie i kilka innych pierwiastków . Dla świętego spokoju itp i później działaj bo działanie na tak zwana pałę nie ma Sensu dla mnie 

ICP.jpg

Testy robione 17 lipca 2019, od tygodniu dozuje dodatkowo Iodum AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.