Skocz do zawartości
Robert-reef

Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj kupiłem miernik TDS-3. Taki tani ręczny jak na załączonej fotce. 

Pomyślałem że pomierzę sobie wodę w beczce, kranówkę, w domu, w pracy, mam 3 filtry RO w różnych miejscach i tam też bym sobie pomierzył...

Mam też płyn kalibracyjny 342ppm. Więc najpierw miernik do płynu. No i lipa... W płynie kalibracyjnym pokazuje mi wynik 426ppm.

Płyn ma dawać 342ppm w 25stC miernik jest wyposażony w termometr i pokazuje temperaturę płynu 24stC - czy to mozliwe żeby róznica 1stC dawała takie przekłamanie?

Nigdzie w tym mierniku nie widzę możliwości kalibracji. Czy to znaczy że miernik może być uszkodzony?

Czy płyn kalibracyjny może się przeterminować? Mój stał rok czasu w szafce.

 

Miernik-TDS-3-Tester-twardosci-wody.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma miejsca żeby wtyknąć śrubokręt to trzeba go otworzyć w środku powinien być potencjometr do kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny i z tylu byl otwor. Wewnatrz mala srubeczka ktora sie dokonywalo kalibracji.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam czy może mój płyn do kalibracji jest zły lub temperatura. Bo nie wiem czy nowy miernik był by od razu źle skalibrowany. Z drugiej strony miernik kosztuje 25zl...

u mnie nie ma potencjometru do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinacją guzików kalibrujesz poszukaj w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, c-sys napisał:

Kombinacją guzików kalibrujesz poszukaj w necie

Szukam i nie mogę znaleźć. 

Jedyne co znalazłem to że są wersję z potencjometrem i wersje bez potencjometru do kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w chacie to sprawdzę gdzieś miałem sciagawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uzywam tego i nie narzekam co jakis czas sprawdzę w plynie  tylko raz go kalibrowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, c-sys napisał:

Ja kalibrowalem na plynie 342

U mnie nie idzie przestawić wartości. Uruchamia się, miga 500. Jak wkładam do 342 to kalibracja się wykonuje. Potem jak mierze ten płyn to wyświetla mi wynik 500. Chyba że faktycznie można przestawić ta wartość na inną. Mi się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze ustawiasz sobie jak chcesz jak inaczej mialbys skalibrowac: trzymasz przycisk temp tak dlugo az zacznie mrugac potem wsadzasz do plynu i pozostalymi guzikami ustawiasz gora dół po wszystkim zatwierdzasz temp trzymajac dlugo az przestanie mrugać ot cała filozofia

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kalibrowanie tego wynalazku jest koszmarne. Kupiłem stacjonarny znanej niedrogiej marki z dwoma czujnikami na wejściu do rodi i na wyjściu. Od tamtej pory mam spokój z tds. Nie trzeba kalibrować.

coś w tym stylu;

 

https://allegro.pl/oferta/podwojny-miernik-tds-tester-wody-i-membrany-tds81-7657645071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2019 o 08:45, c-sys napisał:

Oczywiście ze ustawiasz sobie jak chcesz jak inaczej mialbys skalibrowac: trzymasz przycisk temp tak dlugo az zacznie mrugac potem wsadzasz do plynu i pozostalymi guzikami ustawiasz gora dół po wszystkim zatwierdzasz temp trzymajac dlugo az przestanie mrugać ot cała filozofia

Wrócę do domu to sprawdzę jeszcze raz, ale naciskałem pozostałe guziki i jedyne co było to "zatwierdzenie" kalibracji po krótkotrwałym naciśnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uwazam ze takie rozwiazanie kalibracji jest duzo pewniejsze niz srubokretem skoro jak ktos wczesniej pisal potencjometr jest bardzo czuly i nie daje sie to ustawic wiec probuj musi sie udac chyba ze przy rozbieraniu cos uszkodziles

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym dziś bawię i szlag mnie trafia,za cholerę nie ustawię 342 bo mi skacze góra dół.Wcześniej TDS pokazywał mi po DI 7 więc dołożyłem drugi korpus z DI i dalej to samo.Dwupunktowy pokazuje 000 ale ma już swoje lata a leżał ponad 5 lat .Styki przeczyściłem i skalibrowałem,ale nie jestem pewien czy dobrze poszło i czy czujniki są sprawne.Trzeba się będzie rozejrzeć za nowym sprzętem.

Normalnie cyrk,jak już mi się uda skalibrować na 342 i zatwierdzić to po ponownym włączeniu wynik jest inny niż skalibrowany.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest jakaś metoda że kalibruje się tds w tak dużej wartości (342), ale wg mnie jest to trochę bez sensu. Taka wartość nawet przy małym zakłamaniu spowoduje kompletne rozjechanie się w okolicy zera. Nie możesz spróbować kalibracji na niższych wartościach?  Dla przykładu test w okolicy 0 i 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo temperatury w tym mierniku to mam taki sam i mi 2 °C mniej pokazuje jak STC1000 i inny szklany termometr. 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.