Skocz do zawartości
FajnyRadziu

Prośba o identyfikację.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Od kilku tygodni "lurkuję" forum i się nakręcałem aż zakupiłem zestaw :)

Akwarium ruszyło wczoraj na żywej skale (piasek za 2-3 tyg o ile w ogóle). 

Napotkałem dzisiaj takie oto dziwne rzeczy (miałem więcej ale poszukałem tutaj na forum i zidentyfikowałem). 

4Q6b3smr.jpg

jkiPZge.jpg

Z góry dzięki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Napotkałem dzisiaj takie oto dziwne rzeczy

4Q6b3smr.jpg

 

aiptasia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no właśnie przeglądałem za aiptasia ale albo jest mała i mi nie pasuje albo to nie to :/

Tu więcej detali może... 

QSJR9Vv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma grubą podstawę i nie dał bym sobie ręki uciąć, że to aiptasia. Poczekaj chwilkę, aż dojdzie do siebie, jak sie rozłoży, to bedzie widać, co to za gagatek - aiptasje mają długie nóżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego tu wrzuciłem bo mimo researchu nie potrafiłem zidentyfikować. 

No nic, w poniedziałek przychodzi mebel pod akwa i będę przenosił / układał skale... Może coś się wyjaśni i jak to api to wytnę

Edit: chociaż zbiornik będzie dojrzewał i nie planuję świecić przez kilka tygodni to nie wiem czy coś się z tego wykluje :/

 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aiptasia, kosz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie znalazłem jeszcze kolegę. Dzięki. Na szczęście "oboje" są na fragmencie skały który będzie klejony do reszty albo rozłupany do koszyka w kaskadzie w poniedziałek ale może jeszcze dzisiaj go wyłowię i pasażerów wyskrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś? Bardzo małe, są dwie obok siebie i mają takie niebieskie świecące koncowki.. Nie mogę nic znaleźć na ten temat :/

Sorry za jakośc ale są w takim miejscu że ciężko focus złapać. 

Zu8DSWKr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corynactis?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał Corynactis :) akurat najmniej inwazyjny z dzikich ukwiałów które są na żywej skale, przeważnie siedzi w cieniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. 

Przeglądałem tamten temat a tego grzybowieńca nie wiedziałem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akcji z wytryskami w akwarium (hehe) zaczęły mi się losowo na szybach pojawiać takie "nicieńce?" 

yvD7KXK.jpg

Wiją się jak poparzone I po akrobacjach z reguły wystrzelone przez falownik są zasysane przez kaskade hehe. 

Any idea? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malutkie wieloszczety.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

Jeszcze jedno mnie nurtuje odkąd mam ten kawałek skały... Jest ślicznie niebieskie a od kilku dni wystawia takie tuby z niektórych miejsc :huh:

Niestety nie mogę znaleźć nic info na ten temat. 

Uwv5T9I.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łądna gąbeczka. Takich niebieskich nie mam u siebie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopatrzyłem się takiej samosiejki, której na bank tam nie było wcześniej albo była mikro rozmiarów:

j0Cyt8h.jpg

Z góry dzięki za pomysł co to może być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Dzisiaj dopatrzyłem się takiej samosiejki, której na bank tam nie było wcześniej albo była mikro rozmiarów:

j0Cyt8h.jpg

Z góry dzięki za pomysł co to może być :)

Trochę ostrości brakuje. Twarde to czy miękkie?
Znajomemu montipora odrosła po roku ze skały przykładowo ;) A wcześniej niby cała zeszła i poszła w kibel.
Jeszcze jak zobaczyłem na szybko w temacie. Kupowałeś żywą skałę, więc możliwości jest dużo.
Zrób ostrzejsze zdjęcie i powiedz czy to twarde czy miękkie. ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem z telefonu walnąłem, po południu rozstawię statyw i lustro to spróbuję z ostrością, może się uda :D ja capnella kenia z początku podejrzewałem ale jak podrosło to już nie tak do końca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumperinho ~

Udało mi się jakoś cyknąć zdjęcie. 

Czy to nie capnella? Hehe

nq9I2MK.jpg

Jest naprawdę malutkie i ma już z 6 takich główek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.