Skocz do zawartości
Kuba88

Xanthurum dziwnie wygląda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co mu może być? Mam go od kilku dni.

20190818_175110_crop_82.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na wytrzeszcz oczu,spowodowana jest wieloma nieprawidłowościami w funkcjonowaniu organizmu. Może ją wywołać nawet częściowa podmiana wody. Przeważnie mija sama po pewnym czasie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie centropyge to ma, przechodzi już samo, do pokarmu zacząłem dodawać witaminy, nic więcej nie robiłem. Ważne czy pobiera pokarm i normalnie funkcjonuje, na to jedno oko w czasie infekcji może nie widzieć za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody też taki nie wyraźny. Można im pomóc czy po prostu czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawaj witaminy do pokarmu i czekaj. Jak z temperaturą wody? Nie masz dużych wahań przez upały??


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust uszkodziła oko o skałę....zobacz wieczorem czy nie ma kropek. Jeśli białobrody też dziwny to obstawiam że ryby się obsypią max do tygodnia od wpuszczenia xanthurum, ale obym się mylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wahania temp przez pogodę niestety.  Oba niestety.  Możliwe że przez stres.  Witaminy i czekamy. Oby wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed kupnem xanthurum, hepatus coś miał dziwnego takie dziwne kropki ,ale oczy normalna. Na szczęście apetyt dopisuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na nie pod światło, pod trochę innym kątem. Czy nie mają malutkich kropek jak mąka? I czy ich kolor się trochę nie zmienił? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xantu ma takie kropki jak mąka i oczy dziwne.  Hepatus i biały tylko oczy dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale wygląda na oodinoze. Sprzątneła mi i wielu innym osobom prawie całą obsadę. Skąd masz tą Xanturum? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego kupiłem. Oby to nie było to. 

Najważniejsze że jest apetyt. Zachowuje się normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanthurum chociaż obsypany je i zachowuje się normalnie za to Biały troszkę kropek i tylko skubnie szybę jeść nie chce pływa sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba88 moim zdaniem Twoje ryby są do leczenia w osobnym zbiorniku. Moje jadły ,,do końca,,. Czosnek, witaminy, temperatura, niższe zasolenie itd.nie zabija pasożytów, tylko wspomaga leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV ma zastosowanie do ograniczenia liczby patogenow w wodzie. Na forum można sporo o tym poczytać. Pasożytów już bytujacych na rybach nie zabije. Ograniczy rozprzestrzenianie się choroby z ryby na rybę. Na pewno fajnie się sprawdza jako zastosowanie profilaktyczne przy wpyszczeniu nowej ryby, chociaż kwarantanny nie zastąpi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.