Skocz do zawartości
klocek1973

Przepływ wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich ponownie mam pytanka mam baniaczek 250l  ale nie wiem czy przeplyw wody nie mam za maly  mam pompe jebao 8000  i praceuje ona na 20% nie za malao czasami. Nic sie nie dzie z koralami rybami itd ale tak pytam z ciekawosci . Zwiekszac czy zostawiac te 20% .  Dzieki za podpowiedzi  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zdecydowanie za mały. Ja mam w obiegu ok 280l i taką samą pompę jak ty. Ustawiona na ok56%. Niedość, że fajnie kręci się woda w akwa to jeszcze przy takiej mocy poziom wody w kominie jest odpowiedni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że zdecydowanie za mały. Ja mam w obiegu ok 280l i taką samą pompę jak ty. Ustawiona na ok56%. Niedość, że fajnie kręci się woda w akwa to jeszcze przy takiej mocy poziom wody w kominie jest odpowiedni. 

Przy każdej mocy moze być odpowiedni poziom w kominie. Kwestia przepustowości rur i regulacji zaworu na splywie.

Klocek teoretycznie obieg powinien być 10x objętość wody. Może być więcej Ale musisz uwzględnić spadek wydajności przez podnoszenie słupa wody przez pompę. Najlepiej wejdź na stronę producenta pompy i będziesz wiedział dokładnie jaką ma wydajność przy jakim podnoszeniu. Również uważam że 20% to dużo za mało

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko jak masz zwykły zawór, to jego ustawienie - masakra:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 20.08.2019 o 21:00, klocek1973 napisał:

Witam wszyskich ponownie mam pytanka mam baniaczek 250l  ale nie wiem czy przeplyw wody nie mam za maly  mam pompe jebao 8000  i praceuje ona na 20% nie za malao czasami. Nic sie nie dzie z koralami rybami itd ale tak pytam z ciekawosci . Zwiekszac czy zostawiac te 20% .  Dzieki za podpowiedzi  pozdrawiam

moim zdaniem spokojnie wystarczy tylko bym podkręcił na 60-80% mocy, to nie pompa obiegowa tylko cyrkulacyjna decyduje jak czują się korale w akwarium tutaj bardziej się trzeba skupić na dobrych falownikach w samym akwarium i dobrym rozprowadzeniem wody bez martwych stref, zawsze bylem za pompami typu cross-flow

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdecznie za podpowiedzi na 40% ustawiona obiegowa  i  mam jeszczsze 2 falowniczki   jebao  rw 8 robia swoja robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.