Skocz do zawartości
Peeter

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie aktualnie można kupić żywą skałę dobrej jakości ?

Są jakieś sprawdzone sklepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości hmmm...

jedynie jak ktoś likwiduje akwarium i ma skałę dobrej jakości pełną życia to sobie ją ceni na poziomie 60-70za kg

w sklepach też jest żywa skała,ale czy ma na tyle życia ?i jest warta tych cen?

Szczerze dziś trudno o żywą skałę dobrej jakości pełną życia,polować jak ktoś likwiduje zbiornik 2-3letni tam jest skała sprawdzona i pełna życia.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się skusiłem na żywą, odgazowaną skałę z pewnego sklepu w Gdańsku. Może i jest odgazowana ale czy Premium A++++ Super Duper jak to jest u nich w sklepie napisane to nie wiem. 

Dostałem ją ze ślimakami, rurówkami, wieloszczetami (cała kolonia) ale również z dziesiątkami aiptasia oraz valonia. 

Nie wiem, może się po prostu wystarczająco nie znam żeby się wypowiadać czy oceniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jointela napisał:

Pokaż zdjęcia skały.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak na szybko. 

Skała w zbiorniku tydzień. Zakończyłem właśnie start na seachem stability więc ich już używać nie będę do momentu podmiany. 

xh55SvT.jpg

tlGbOEy.jpg

6W5pVUX.jpg

Skała jako skala mi się podoba, będzie przecieta i ułożona inaczej, pewnie jutro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem skałę w sklepie Jadwigamorska.pl i jestem zadowolony. Na stronie mają foty poszczególnych kawałków, więc można wybrać dokładnie to co chcemy. Skała była odgazowana, więc nie ma na niej jakiegoś większego życia, ale moim zdaniem jest dobrej jakości. Startowałem 100% na niej bez żadnych kłopotów. Skała od startu do dziś bez żadnych glonów nitkowych. Ja jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinna wyglądać żywa skała,ale o taką już trudno 

20190822_104150.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, @Beti napisał:

Tak powinna wyglądać żywa skała,ale o taką już trudno 

20190822_104150.jpg

No niestety obecnie wygląda jak okazy trzymane w formalinie :(

 

Screenshot_2019-08-22-11-01-51-423_com.android.chrome.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Przecież "żywej skały" z natury nie ma od kilku lat w handlu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Żywa skala to juz pieśń przeszłości, wszystko co jest w obiegu, trzeba dobrze sprawdzac co by w przyszłości nie narobić sobie problemu, aktualnie jak bym znowu startował na skale to pierwsze bym ją wysterylizował jak to robiłem w ostatnim akwarium przynajmniej bez niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

U mnie była metoda wybielaczem, takim z biedry ważne aby był bez dotaków typu cytrynowy zapach itd, cały zabieg dwa tygodnie trwał zero problemów ze startem, startowałem akwarium od początku na takiej skale, podobne efekty daje kwas ale trzeba zaznaczyć że i jedna i druga motoda wymaga ostrożnego podejścia rękawice, maski itd najlepiej robić to w dobrze wentylowanym i nie użytkowy pomieszczeniu opary jednego i drugiego do zdrowych nie należą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlor jakoś neutralizowałeś?(suszyłeś skałę po zabiegu? płukałeś? w RODI? W roztworze tiosiarczanu? ) Czy po prostu zalałeś solanką i dałeś jej trochę czasu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 minut temu, heatbeat napisał:

Chlor jakoś neutralizowałeś?(suszyłeś skałę po zabiegu? płukałeś? w RODI? W roztworze tiosiarczanu? ) Czy po prostu zalałeś solanką i dałeś jej trochę czasu?

 

wiesz to było jakiś czas temu tutaj masz co robiłem :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.