Skocz do zawartości
AnkaTeZet

Problem z cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

od początku założenia zbiornika (10.2018) mam większy bądź mniejszy ale jednak problem z cyjano.  Parametry od kilku miesięcy na stabilnym poziomie a co chwile coś nowego wykwita. Postanowiłam użyć chemiclean i tutaj moje pytanie: w instrukcji mam napisane, zeby wyjąc absorbenty na 24h, ale zastanawiam sie czy nie lepiej na czas całej kuracji tj. na 48h? I drugie pytanie dotyczące świecenia podczas kuracji: wyłączyć światło czy może zostać tak jak jest czyli 1h aktyniczne + 10h dzienne i aktyniczne + 1h aktyniczne? 

Odpieniacz wyłącze na 48h. 

Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę stosując chemiclean? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosuję chemiclean u siebie... 72h bez adsorbentów i dawkę przeliczasz na litry wody w baniaku, nie na objętość zbiornika. Jednak jest to u mnie i każdy zbiornik reaguje inaczej, światła nie zmieniam świeci jak zwykle... W czasie kuracji odpieniacz działa bez kubka (pieni duuużo)

Musisz sobie zdawać sprawę czym jest chemiclean, czym jest cyjano i czy oby napewno masz plagę z którą w inny sposób nie można sobie poradzić. Po chemii też są powroty plagi to nie cudotwórczy stabilizator systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny baniak założyłem również w październiku 2018, cyjano w sumpie pojawiło się w zasadzie już po trochę miesiącu. Od trzech miesięcy zagościło na dobre w zbiorniku głównym. Od tego też czasu zacząłem lać VSV i Microbacter7. Przez pierwsze dwa tygodnie, codziennie po 2ml VSV i 5ml Microbacter7 (na 100L). Pierwszy objaw już po tygodniu to błyskawicznie znikający detrytus. Następnie przez kolejne półtora miesiąca lałem nadal VSV i raz w tygodniu Microbactera. Potem znów ostra kuracja codzienna przez ok 10 dni. Po niej odstawiłem już VSV, zostały bakterie raz na tydzień, po trzech tygodniach cyjano przestało się powiększać, a po kolejnej dawce bakterii, z dnia na dzień zaczęło znikać, w tej chwili zostało tylko kilka plam. Także polecam lać bakterie, nie koniecznie nawet te, których ja użyłem, no i duuuużo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.