Jump to content
Sign in to follow this  
AnkaTeZet

Problem z cyjano

Recommended Posts

Witam, 

od początku założenia zbiornika (10.2018) mam większy bądź mniejszy ale jednak problem z cyjano.  Parametry od kilku miesięcy na stabilnym poziomie a co chwile coś nowego wykwita. Postanowiłam użyć chemiclean i tutaj moje pytanie: w instrukcji mam napisane, zeby wyjąc absorbenty na 24h, ale zastanawiam sie czy nie lepiej na czas całej kuracji tj. na 48h? I drugie pytanie dotyczące świecenia podczas kuracji: wyłączyć światło czy może zostać tak jak jest czyli 1h aktyniczne + 10h dzienne i aktyniczne + 1h aktyniczne? 

Odpieniacz wyłącze na 48h. 

Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę stosując chemiclean? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak stosuję chemiclean u siebie... 72h bez adsorbentów i dawkę przeliczasz na litry wody w baniaku, nie na objętość zbiornika. Jednak jest to u mnie i każdy zbiornik reaguje inaczej, światła nie zmieniam świeci jak zwykle... W czasie kuracji odpieniacz działa bez kubka (pieni duuużo)

Musisz sobie zdawać sprawę czym jest chemiclean, czym jest cyjano i czy oby napewno masz plagę z którą w inny sposób nie można sobie poradzić. Po chemii też są powroty plagi to nie cudotwórczy stabilizator systemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecny baniak założyłem również w październiku 2018, cyjano w sumpie pojawiło się w zasadzie już po trochę miesiącu. Od trzech miesięcy zagościło na dobre w zbiorniku głównym. Od tego też czasu zacząłem lać VSV i Microbacter7. Przez pierwsze dwa tygodnie, codziennie po 2ml VSV i 5ml Microbacter7 (na 100L). Pierwszy objaw już po tygodniu to błyskawicznie znikający detrytus. Następnie przez kolejne półtora miesiąca lałem nadal VSV i raz w tygodniu Microbactera. Potem znów ostra kuracja codzienna przez ok 10 dni. Po niej odstawiłem już VSV, zostały bakterie raz na tydzień, po trzech tygodniach cyjano przestało się powiększać, a po kolejnej dawce bakterii, z dnia na dzień zaczęło znikać, w tej chwili zostało tylko kilka plam. Także polecam lać bakterie, nie koniecznie nawet te, których ja użyłem, no i duuuużo cierpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.