Skocz do zawartości
lapsiak84

Ustawienia Maxspect Recurve R6-120

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy ktoś posiada lampę maxspecta (jak w tytule) i może się podzielić swoimi ustawieniami? Na jakim programie swieci. Jak na swoich ustawieniach to poproszę o zrzut (zdjęcie) ustawień. Bo ciagle kombinuje kombinuje i nie do końca jestem zadowolony z kolorów. A lampa przecież możliwości ma spore.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

przeważnie w aplikacji Syna-G wybieram widmo 16 lub 18 tys K i do tego w zalezności od nastroju wybieram dany styl kolorystyczny bocznych paneli ledowych


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej
przeważnie w aplikacji Syna-G wybieram widmo 16 lub 18 tys K i do tego w zalezności od nastroju wybieram dany styl kolorystyczny bocznych paneli ledowych


Ale co za kazdym razem wlaczasz recznie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że jestem leniwy to robie to poprzez łatwe ustawienia i określam godziny kiedy ma sie włączyć i wyłączyć i już


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej
przeważnie w aplikacji Syna-G wybieram widmo 16 lub 18 tys K i do tego w zalezności od nastroju wybieram dany styl kolorystyczny bocznych paneli ledowych


A jakie masz korale? Nie jedt Ci w tym trybie za ciemno? Bo tam niebieskie swieci chyba na 70%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam to tak ustawione:


57e87d33532373d5bd71cf2c957dd68b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ciemno nie. ta lampa po to ma te boczne paski ledowe za mleczną szybą żeby nie dało się przepalić koralowców, a można było "wydziwiać" z kolorami. Ledy w korpusie lampy dają główną dawkę energetyczną. W sumie to używam 2 tych lamp - akwaria ogólne lps sps miekkie.

Wczoraj kolega Waro pokazywał mi jakie mu krzaki acropor po tym ładnie wyrosły. 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za ciemno nie. ta lampa po to ma te boczne paski ledowe za mleczną szybą żeby nie dało się przepalić koralowców, a można było "wydziwiać" z kolorami. Ledy w korpusie lampy dają główną dawkę energetyczną. W sumie to używam 2 tych lamp - akwaria ogólne lps sps miekkie.
Wczoraj kolega Waro pokazywał mi jakie mu krzaki acropor po tym ładnie wyrosły. 


A jakich wymiarow masz akwarium? Mozesz podeslac fote jak swieci w szczycie? No i zrzut ustawien lampy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x60x50 

oraz 100 x 65 x 50

i tu i tu świeci Recurve R6 090


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się troszkę męcze ;). A to za niebiesko a to za kolorowo. Bo te ustawienia z automatu mi nie pasują. 

Spróbuj dać białe na 45 a czerwone na 50. Może to ci się spodoba. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też się troszkę męcze [emoji6]. A to za niebiesko a to za kolorowo. Bo te ustawienia z automatu mi nie pasują. 
Spróbuj dać białe na 45 a czerwone na 50. Może to ci się spodoba. [emoji6]


Jaj ja dam niebieskie na 50 a białe na 45 to ryby i korale spac pojda :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerwone na 50 [emoji3]

Sorry hehe. Ale mowisz to w odniesieniu do moich ustawien tych co zamiescilem? Aby taka zmiane wprowadzic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Światło ustawiłem i wygląda jak na załączonym obrazku. Podejrzewam, że jeszcze z kilka razy będę zmieniał aż trafię na to...... :)

IMG_20190830_080115.jpg

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj niebieskie i białe na 70% a czerwone i zielone na 10%.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2019 o 15:37, luft napisał:

. . .  i tu i tu świeci Recurve R6 090

Jak z doświetleniem boków w większym z Twoich akwariów?

Pytam, bo do zbiornika o dł. 100 chcę dać R6 060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze - lampa wisi na linkach


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wentylatory często się włączają?
Czy są słyszalne?


W lampie mi sie chyba jeszcze nigdy nie wlaczyly. Tylko w zasilaczu. A ten jest w szafce. Wiec nic nie slychac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie będę testował lampę na takich ustawieniach. Dopiero co wprowadzam pierwsze korale, więc jeszcze nie wypowiem się o efektach, ale sam zamysł wydaje się mieć sens (żeby nie było nie jest to konfiguracja zrobiona własnoręcznie ;) ). Akwarium delikatnie budzi się z ciemności i również wieczorem delikatnie w nią zapada. Jakby co zamieszczam też kod QR (super rozwiązanie, nie trzeba tracić czasu na manualną zabawę z kolorami).

r90_2.JPG

r90_1.JPG


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.