Skocz do zawartości
atk

"magiczne" kulki w sumpie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, aby nie używać nazw firmowych i niczego nie reklamować... Wsadzilem kulki w przegródek tylko pytanie czy tak jest efektywnie i praktycznie czy lepiej wrzucić je w komorę i niech sobie leżą spokojnie? :)

IMG_20190901_113136.jpg.8154ae8af81af2c658fe6a0b3aa54759.jpgIMG_20190901_113058.jpg.b53cbfe9cd4eba7c586e458af3808958.jpg

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą tam być,lub bezpośrednio pod spływem wody 

Fajny baniak:clappingza rok będzie super rafa :)

Ps.a czy one są takie magiczne ?:question:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Beti napisał:

a czy one są takie magiczne

Magiczne nie są ale potrzebowałem na szybko jakiejś nazwy... Z drugiej strony wg mnie produkt fajny i pomysłowy bo faktycznie duża powierzchnia na zagnieżdżanie bakterii i nie tylko :)

Teoretycznie tak jak mam 4kg kulek to niby na mega akwarium skoro 1kg = 2850L ;)

Dodatkowo warto kupować je po 2kg bo w jednym ze sklepów w promo 1kg ~ 89 PLN a 2kg ~ 134 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem @atk dlaczego uważasz, że nie możesz użyć nazwy aby nie reklamować. Po to jest forum aby dowiedzieć się jak używać konkretnego produktu, a nie magicznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyciągnąć kuleczki z siateczki,  bo może gromadzić się tam niezły syfek.  Bynajmniej u mnie tak było.  Bez siatki jak ręką odjąl.  

Swoją drogą akwarium z potencjałem :D

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj kulek bo robią robotę. Za to wstrząśnij raz na jakiś czas bo faktycznie się trochę zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że umieszczanie kontrolerów na sumpie to zły pomysł. Przy pracach porządkowych istnieje duża możliwość zalania ich wodą ;). A jeśli chodzi o kulki to ładuj ich jak najwiecej. Ceramiki nigdy nie za dużo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2019 o 19:53, pawellb napisał:

. A jeśli chodzi o kulki to ładuj ich jak najwiecej. Ceramiki nigdy nie za dużo :thumbup:

A jednak z magią bym nie przesadzał chyba ze chcesz wyjałowić akwarium . 2kg to na ponad 4 tysiace litrów akwarium 

 

https://youtu.be/w3dbNlc__n8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

A jednak z magią bym nie przesadzał chyba ze chcesz wyjałowić akwarium

A w jaki sposób???Pytam poważnie, bo takie twierdzenie jest dosyć interesujące.  W jakim mechanizmie złoże biologiczne (czyli samo w sobie nieaktywne, jedynie ułatwiające kolonizację różnych szczepów bakterii) może "wyjałowić" wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, dadario napisał:

A w jaki sposób???Pytam poważnie, bo takie twierdzenie jest dosyć interesujące.  W jakim mechanizmie złoże biologiczne (czyli samo w sobie nieaktywne, jedynie ułatwiające kolonizację różnych szczepów bakterii) może "wyjałowić" wodę?

Pewnie chodziło mu o tą stronę biologiczną gdzie dochodzi do sytuacji ULNSowej :P 

Jacek56 coś o tych nadmiarach różnych magicznych kulek mógłby powiedzieć bo sam jakiś czas temu je redukował.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @=Fresz= a znasz zbiornik który na samych kulkach dojdzie do ULNS? Bo ja nie , zwykle musi być dodatkowo dodawana pożywka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, dadario napisał:

 @=Fresz= a znasz zbiornik który na samych kulkach dojdzie do ULNS? Bo ja nie , zwykle musi być dodatkowo dodawana pożywka....

Nikt tu nie napisał że żadnej pożywki dawać nie będzie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, =Fresz= napisał:

Nikt tu nie napisał że żadnej pożywki dawać nie będzie :P 

ale że będzie dawał też nie :-)

A co do dobierania odpowiedniej ilości. Znając swój zbiornik możesz do tego dojść, ale moim zdaniem lepiej redukować niż musieć dokładać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dadario napisał:

 @=Fresz= a znasz zbiornik który na samych kulkach dojdzie do ULNS? Bo ja nie , zwykle musi być dodatkowo dodawana pożywka....

Jacek56 kiedyś wspominał o przesadzonej ilości mediów. Aczkolwiek do mediów maxpecta ma długie zęby. W kostce nie widziałem reakcji na włożenie dwóch bloków i jednego kilograma, żeby je zasiedlić do nowego akwa. Po wyjęciu też nie obserwuje zmiany parametrów.

Edytowane przez norbi2222
literówki (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Jacek56 kiedyś wspominał o przesadzonej ilości mediów. Aczkolwiek do mediów maxpecta ma długie zęby. W kostce nie widziałem reakcji na włożenie dwóch bloków i jednego kilograma kulek do kostki, żeby je zasiedlić do nowego akwa. Po wyjęci tez ie obserwuje zmiany parametrów.

No to produkt przereklamowany. Kulki bioceramax1600 jak widać lepiej robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale trzeba na to spojrzeć też ze strony zbiornika. W dobrze działającym i zadbanym zmiana ilości złoża będzie miała mały wpływ. W zapuszczonym i przerybionym może być dużym problemem. Ja tam osobiście jestem zwolennikiem zwykłego siporaxu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dadario napisał:

No tak, ale trzeba na to spojrzeć też ze strony zbiornika. W dobrze działającym i zadbanym zmiana ilości złoża będzie miała mały wpływ. W zapuszczonym i przerybionym może być dużym problemem. Ja tam osobiście jestem zwolennikiem zwykłego siporaxu... 

Tak Szymon masz rację. Jednak nie zmienia to faktu, że firma w opisie swojego produktu znacznie przesadziła. Myślę, że przynajmniej dziesięciokrotnie w stosunku ilość mediów, a ilość wody. W związku z tym, że wcześniej je kupiłem to są w nowym akwa. Prawdopodobniej więcej ich nie kupię. Zresztą zobaczę jak będą się sprawować w nowym akwarium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, norbi2222 napisał:

Jednak nie zmienia to faktu, że firma w opisie swojego produktu znacznie przesadziła. Myślę, że przynajmniej dziesięciokrotnie w stosunku ilość mediów, a ilość wody.

całkowita zgoda z mojej strony również, też mam te kulki i lecą w kulki :)

jednak traktuję te kulki jako drobny dodatek do 12L Siporaxu...

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, @Beti napisał:

całkowita zgoda z mojej strony również, też mam te kulki i lecą w kulki :)

jednak traktuję te kulki jako drobny dodatek do 12L Siporaxu...

 

Stosunek ceny tych mediów do ich możliwości jest nieadekwatny. Siporax wypada znacznie lepiej i pewnie jego dołożę do sumpa jeżeli będzie taka potrzeba. Firma w moich oczach straciła i raczej będę mocno głosował swoim portfelem.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli firmę, gdzie opisy produktów pisze jakiś morski Paulo Coelho? :D

Kumpel przywiózł identycznie wyglądające kulki(tylko sporo większe) z Japonii, gdzie wysypywano je ciężarówkami do cieków wodnych celem filtracji biologicznej. Było to ze 20 lat temu. Taka to "nowość" :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.