Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Skok no3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatni mi no3 skoczylo  na 25. Po4 mam ok 0.02-0.03 i podmianki robię 10% i stoi no3 w miejscu . A boję się zrobić większej by nie zbić po4 do 0 czy lepiej teraz podbić po4 i zrobić np 2x30% podmianka? Akwa 42 l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak karmisz, co lejesz do akwarium ico masz w akwairum, będzie łatwiej wróżyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monti digitata red , Monti confusa  ( chyba tal się zwie) ,Dunca, discosoma, sinularia, zoa x3 ,acana x3,milka, gonia, calustrea x2 , euphylia x3 , clavularia, brirerum, rhodactis.  Leje raz w tyg af vihality amino,  2x bulid  , 2 razy phyto mix. Karmię jeszcze3 mrozonkami raz dziennie ryby i raz w tyg korale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 42l 3 kostkami mrożonek?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

Karmię jeszcze3 mrozonkami raz dziennie ryby i raz w tyg korale 

Na 360 l netto daje 3 kostki i zastanawiam się, czy nie przesadzam z ilością (12 ryb). Zmniejsz ilość pokarmu, system nie jest w stanie tego przerobić.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie w 64 l 1/3 kostki na 4 ryby dziennie. Wiec 3 kostki to jest mega dużo :-D

Oczywiście żeby nie było zdarza się że dam więcej jak jestem w domu bo ile można patrzeć na te wygłodniale pyski ale na pewno nie tyle co kolega, druga sprawa że makroglony u mnie robią porządek :)

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta 3ka to literówka, może kolega po prostu chciał napisać ze karmi mrożonkami raz dziennie ryby?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

no3 skoczylo  na 25

Co to jest :) norma :D 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MateuszD napisał:

Może ta 3ka to literówka, może kolega po prostu chciał napisać ze karmi mrożonkami raz dziennie ryby?

Dokładnie tak jak szybko pisze czasem coś wyskoczy przeskoczy i się dopisze przez nieuwagę przecież takim samobójca nie jestem żeby taka bombę zrobić w akwa 

Co by nie było. Nie dostałem pomocy jak zmniejszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz lac bakterie biogro, mozesz zrobic podmiany wody, mozesz tez zastosowac jakies srodki gotowe chyba purigen absorbuje i azotany i fosforany. Tych gotowych srodkow nie jestem pewien bo nie uzywam, jedyne co stosuje to rowa phos na po4.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się że jak zrobię duże podmianki wyzeruje po4 dlatego myślałem żeby podbić trochę po4 i wtedy zrobić podmianko z 2 duże w ciągu tyg np ? A makro glony normalnie w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podnieś po4 i daj vsv + bakterie. Choć na początek pasowało by znaleźć przyczynę tak wysokiego no3 i ją wyeliminować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać VSV i bakterie lub gotowce np.: NitraPhos Minus itp. . Fosforu trochę jest, to powinno zatrybić.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki. Czy w czymś ci te parametry przeszkadzają? Bo ja mam zbliżone i moje korale nigdy tak dobrze nie wyglądały. Przy twoim estawie korali byłbym skłonny powiedzieć, że to parametry idealne. Nie wiem też czy jest sens lać te suplementy, raczej raz w tygodniu zrobić podmiankę i będzie git.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Guban88ok3m napisał:

A makro glony normalnie w akwarium?

można ja tak mam i pewnie jeszcze jakaś cześć forum, są ładne gatunki i łatwe w usunięciu w razie co tylko musisz się liczyć z tym że wtedy parametry mogą Ci bardzo zjechać no3 itp ja mam koło 0 na testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lps stoi w miejscu miękkie i sps rosną ale calustrea np tylko się pompuje.  Myślałem żeby wyżej było po4 wtedy zbić no3 i tak trzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.