Skocz do zawartości
Gość

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto popiera a kto nie

    • popieram zamknięcie działu
    • nie popieram


Rekomendowane odpowiedzi

Może warto w takim razie wypracować jakiś kompromis? Np. jeśli Tester nie będzie miał nic przeciwko, to zamieścić gdzieś w widocznym miejscu na forum odnośnik do giełdy na ReefHub, np. w menu głównym albo w miejscu nieaktywnego działu z życiem? Problem z niesfornymi forumowiczami zniknie z NR, a handel zwierzętami będzie dalej dostępny. Wilk syty i owca cała :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pante napisał:

Klasą było by uszanować wolę większości tak się robi w demokracji chyba że dążymy do innych standardów....  

To zobacz sobie historie postów autora tematu, jego historię ostrzeżeń, historię postów większości protestujących żarliwie i gorliwie, a następnie zastanów się czy nie dałeś się podpuścić.

Jest takie powiedzenie, "psy szczekają, karawana idzie dalej"...

Bez wskazywania palcami, bo chodzi o zjawisko, nie osoby....

Zrozumcie że zamknięcie działu jest reakcją na zaistniałą sytuację - łamania zasad i spinek, nie zaś, jak by chcieli zaklinacze rzeczywistości spiskowym działaniem zrzeszenia sklepów :)

Które to, nota bene, często nie wahają się "obrabiać pleców sobie wzajemnie" :) więc raczej nie dogadali by się.

 

Moi współrozmówcy, pamiętajcie że w większości "tumultów społecznych", na początkowym etapie pojawia się grupa przewodnia która otacza się liczną grupą (przepraszam za dosadny cytat - bez urazy), grupą "pożytecznych idiotów"... To jest typowe i szeroko opisywane zjawisko w literaturze socjologicznej.

Nie dajcie sobą manipulować, spróbujcie choć na chwilę odrzucić teorie spiskowe....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to takie problematyczne dla moderatorów to czytanie , akceptowanie itp ,czy innych osób bolących ich .... po prostu pozostawić ten dział bez opieki nich się dzieje co się ma dziać.  Wszyscy jesteśmy dorośli i umiemy podejmować decyzje czy interesować się takim gołym ogłoszeniem nie mającym pewnych elementów czy też nie . Na 100% będzie bałagan ale też nikt do nikogo nie będzie miał pretensji o akceptację tematu, ilosci postów czy też inne sprawy związane ze sprzedażą . Chyba że jest jeszcze druga strona tak jak ktoś to pisał jest to nie wygodne dla pewnych osób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Ludzie proszę Was,pokażcie klasę,że potraficie się z tym pogodzić mimo że wielu z Was się nie zgadza z tą a nie inną decyzją.

Sądzisz że jak ktoś wyraża swoje niezadowolenie, pisze co myśli na co się zgadza lub nie to nie ma klasy?

 

 

 

Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Użytkownikom brakowało klasy i szacunku do moderatorów :P bo wstawianie ogłoszeń niezgodnych z regulaminem  jak rozumieć? robienie na złość?:P 

Takie mają zadanie nikt nie mówił że będzie łatwo, zawsze mogą zrezygnować.


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Darecki napisał:

Skoro to takie problematyczne dla moderatorów to czytanie , akceptowanie itp ,czy innych osób bolących ich .... po prostu pozostawić ten dział bez opieki nich się dzieje co się ma dziać.  Wszyscy jesteśmy dorośli i umiemy podejmować decyzje czy interesować się takim gołym ogłoszeniem nie mającym pewnych elementów czy też nie . Na 100% będzie bałagan ale też nikt do nikogo nie będzie miał pretensji o akceptację tematu, ilosci postów czy też inne sprawy związane ze sprzedażą . Chyba że jest jeszcze druga strona tak jak ktoś to pisał jest to nie wygodne dla pewnych osób .

Problem mieli x lat temu inni użytkownicy i chcieli uregulowania tego działu....

 

7 minut temu, marbecz napisał:

Takie mają zadanie nikt nie mówił że będzie łatwo, zawsze mogą zrezygnować.

No oczywiście że tak i z tym zadaniem sobie radzili tylko że użytkownicy nie chcieli dać sobie pomóc :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Darecki napisał:

Skoro to takie problematyczne dla moderatorów to czytanie , akceptowanie itp ,czy innych osób bolących ich .... po prostu pozostawić ten dział bez opieki nich się dzieje co się ma dziać.  Wszyscy jesteśmy dorośli i umiemy podejmować decyzje czy interesować się takim gołym ogłoszeniem nie mającym pewnych elementów czy też nie . Na 100% będzie bałagan ale też nikt do nikogo nie będzie miał pretensji o akceptację tematu, ilosci postów czy też inne sprawy związane ze sprzedażą . Chyba że jest jeszcze druga strona tak jak ktoś to pisał jest to nie wygodne dla pewnych osób .

Zgodnie z prawem prasowym i pochodnymi za treści umieszczone na portalu odpowiada Administrator. I to odpowiada boleśnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale na moderatora lub admina hehehe :-) ..... Bo widzę że sie świetnie nadaje :-) :-) :-) ...............................

Edytowane przez jurko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki razie jadąc kupić auto które okazuje się być zrobione z przystanku do kogo masz pretensje ? włłaściciela auta ? portalu na którym było ogłoszenie czy przystanku bo z niego zrobili ? Coś na pewno da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43:6  - trochę mała grupa osób które popierają tą decyzje

większość korali mam z forum - przed zakupem zawsze sobie sprawdzałem co i od kogo kupuje, jak prowadzi zbiornik i co w nim ma. "Januszy biznesu" z aktywnością wyłącznie na podbicie ogłoszenia z automatu pomijałem. Z transakcji zawsze byłem zadowolony tak samo jak i z towaru.

 

szkoda, że taka decyzja bo jak ktoś juz o tym pisał często wchodziłem sprawdzić co tam ciekawego można znaleźć.

moim zdaniem wolny rynek wszystko weryfikuje i słabe/niekompletne oferty nie będą miały zbytu

nie mam problemu z blokowaniem hodowli nastawionych na zysk to nie wiem czemu zabraniać tego osobą, które aktywnie udzielają się na forum - jest to działanie na ich i moją szkodę.

Edytowane przez miro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jurko napisał:

dale na moderatora lub admina hehehe :-) ..... Bo widzę że sie świetnie nadaje :-) :-) :-) ............................... 

Byłem i jednym i drugim, na kilku forach :) obecnie wolę rolę Warchoła :)

A poważniej, Mod zanim zostanie moderatorem winien zapracować na szacunek Użytkowników, inaczej pozostaną mu "środki przymusu bezpośredniego" a to jest niezdrowe dla środowiska.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miro napisał:

większość korali mam z forum - przed zakupem zawsze sobie sprawdzałem co i od kogo kupuje, jak prowadzi zbiornik i co w nim ma. "Januszy biznesu" z aktywnością wyłącznie na podbicie ogłoszenia z automatu pomijałem. Z transakcji zawsze byłem zadowolony tak samo jak i z towaru

Właśnie dla takich osób jest OLX, Fb, prasa lokalna itp. Targowisko to z założenia miał być "przywilej" dla forumowiczów, aktywnie tworzących forum. Początkowo było bez moderacji, jednak z czasem pojawili się oszuści i naciągacze i niestety trzeba było z tym walczyć. Teraz jest jeszcze gorzej, bo lenistwo/głupota/ chęć zysku/niechęć do podstawowych zasad spowodowała, że dział ten został zamknięty. Skoro użytkownicy targowiska nie dojrzeli do jego używania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, dale napisał:

Wpier...nie się komuś do domu i przestawianie mu mebli jest co najmniej nietaktem.

mocne słowa - zwłaszcza że to MY (cała społeczność forum) ten dom meblujemy od początku

 

13 minut temu, dadario napisał:

 Teraz jest jeszcze gorzej, bo lenistwo/głupota/ chęć zysku/niechęć do podstawowych zasad spowodowała, że dział ten został zamknięty. Skoro użytkownicy targowiska nie dojrzeli do jego używania. 

zgoda że były przekręty ale od czego jest załoga ? - "koleś" po raz kolejny nie przestrzega zasad (regulamin) ? to ostrzeżenie i ban - proste

chodzi o to że przekręty nie była NORMA a margines i pozbawienie uczciwych użytkowników konkretnie jednego działu a nie CAŁEGO targowiska rodzi podejrzenia ... o jakiś "lobbing"  ?

5 godzin temu, dale napisał:

W związku z powyższym, wnoszę o kasowanie wszelkich takich tematów, zaś ich autorów - na 30 dni odwyku od pisania.

HAHAHAHA - "zamordyzm" się koledze marzy ?

zagłosowałeś czy nie to wystarczy więc po co się produkujesz w dodatku napastując innych ?

nas (a na pewno mnie) nie obchodzą pobudki takiego a nie innego działania podyktowanego np. tym że parę lat temu 4tego w środę akurat padało i sąsiad w sklepie kupił bułkę ... słowem zachowaj uwagi dla siebie

ja po prostu jestem ciekawy kto popiera a kto nie

nie ma w ankiecie słowa o tym czy che przywrócenia działu czy podobnych tematów więc Twe żale są zupełnie NIE NA MIEJSCU

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dale napisał:

Wchodzę na forum i całą lista powiadomień wypełnia ten "wiekopomny temat".

Przyjmijcie do wiadomości że forum bez giełdy może działać. Ba będzie się miało równie dobrze, a nawet lepiej, niż działało.

Właściciel miał prawo tak zadecydować i zrobił to. Jeśli komuś się nie podoba, droga wolna.

Wpier...nie się komuś do domu i przestawianie mu mebli jest co najmniej nietaktem.

 

W związku z powyższym, wnoszę o kasowanie wszelkich takich tematów, zaś ich autorów - na 30 dni odwyku od pisania. Jako alternatywa - zadyma po której zostanie paru handlarzy i "młodych gniewnych", bo doświadczeni i kompetentni pójdą, tam gdzie będą mieli spokój (j. angielski nie jest już barierą).

Jakiego sklepu jesteś właścicielem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

edit wyżej

2 minuty temu, kanio10 napisał:

Jakiego sklepu jesteś właścicielem?

jest "tajnym" współpracownikiem" można by rzec - jego koledzy prowadzą duży sklep

i nie raz lobbował (w ciemno) za ich produktami - raz nawet dzięki MNIE została wykryta poważna wada konstrukcyjna którą szybko poprawiono (szacunek dla producenta)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z ankieta i z których nic nie wyniknie a nawet jak coś wyniknie to właściciel portalu i tak zrobi swoje bo takie jego prawo wynikające z regulaminu.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, dale napisał:

Zgodnie z prawem prasowym i pochodnymi za treści umieszczone na portalu odpowiada Administrator. I to odpowiada boleśnie.

warunek - że to ADMINISTRATOR JE TAM UMIEŚCIŁ

jakby było jak twierdzisz to już dawno były by pozamykane wszelkie portale na których trolle maja używanie  a my wywrócilibyśmy do plotek sąsiadek przed blokiem

 

cyt.

Należy przypisać inny status prawny części redakcyjnej portalu (zawierającej artykuły prasowe – RC), a inny części zawierającej komentarze internautów, stanowiącej tzw. forum internetowe, nawet jeżeli komentarze te zostały wywołane artykułem prasowym umieszczonym przez autora portalu /hosting provider/.

Pomimo zastrzeżenia sobie w Regulaminie prawa kontrolowania treści dokonywanych przez internautów wpisów, administrator portalu w świetle przepisów ustawy o świadczeniu usług elektronicznych nie ma takiego obowiązku (art. 15 uśude).

(innymi słowy gdy poczułbym się np. obrażony przez użytkownika to nie skarżę właściciela portalu co innego gdyby to właściciel/ administrator ..)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dadario napisał:

Marcin, ale zauważ jak byli traktowani administratorzy i moderatorzy przez "użytkowników" targowiska (a nie całego forum). Co chwilę komentarze typu: czekam już 20minut na klepnięcie ogłoszenia, czemu tamten może wystawiać bez zdjęć a ja nie, czemu ktoś tam wystawia 100szczepek co 3tygodnie itp. 
 

Niestety w pierwszej kolejności MY daliśmy ciała (żeby nie powiedzieć inaczej) a zamknięcie targowiska to tylko konsekwencja naszego olewania podstawowych (niezbyt skomplikowanych i wygórowanych) wymagań. 
 

Alternatywa jest, nawet tutaj na forum nie będzie problemu aby zacieśniając relacje z innymi napisać na priv czy aby ktoś nie ma interesującego Cię korala. Daje to rewelacyjną możliwość poznania kogoś, podpatrzenia "trików" i metod, ogólnie pogadania

Trudno się nie zgodzić :)

Faktem jest, że ja (chociaż krótko) nie jestem tutaj z powodu targowiska, myślę że problem wymiany życia jest do rozwiązania - szczególnie dzięki inicjatywie @Tester

4 godziny temu, dale napisał:

No właśnie, jak siebie traktujemy?

Z jednej strony sklep działający lege artis, z drugiej janusz biznesu z tematem na kilka stron i stałą ofertą. Bądź poważny.

 

W kawiarni obowiązują zasady właściciela - wchodzisz je - aceptujesz. Zasady zmieniają się - nie podoba się - ja wychodzę - nie wiem jak Ty. To co wniosłeś do tej pory, wniosłeś dobrowolnie. Strzelasz focha i wychodzisz? Ok, ale jeśli wcześniej poczęstowałeś kogoś swoją kawą czy herbatą, to nie wyrywaj mu jej teraz z ręki, bo powstanie bałagan - wyobraź sobie dyskusje pocięte. 

 

Nie używaj demagogii, nie jesteśmy w sejmie - bezczelnością jest narzucanie swojego zdania, przy braku podstaw do tego, albo też uzurpowanie sobie ich, na podstawie własnej oceny swojej osoby (no w końcu Ja tak chcę - trochę to aroganckie, nieprawdaż?)

No właśnie, jak siebie traktujemy. Jestem: Janusz, niepoważny, co strzela focha, wyrywam kawę i herbatę z ręki. I jeszcze bezczelny demagog. Arogancki uzurpator. Żebym chociaż połowę tych trudnych określeń rozumiał :banghead 

:)Miłego dnia Marek (i wszystkim). Mniej emocji (również sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geniusz przemówił... a właściwie zacytował...

Tyle że z braku wiedzy umknął mu jeden drobny drobiazg - że orzeczenie dotyczyło anonimowych komentarzy pod artykułem inernetowym, oraz drugi - większy drobiazg, że w obecnym kształcie Admin odpowiada za treść wszelkich wpisów, o których wie, bądź powinien przypuszczać że naruszają prawa (na jakie chcemy się powołać).

Tyle w temacie dygresji prawnych z mojej strony - proszę używaj sobie dalej...

@Trurlnie bierz tego wszystkiego tak do siebie :) zostaw też coś innym:)  pisałem ogólnie - niestety ponownie wyszło że pośpiech i emocje przydają się jedynie przy przelanej osmozie :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie biorę, a przelewał będę raczej coś zdrowszego :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, dale napisał:

 o których wie, bądź powinien przypuszczać że naruszają prawa

czyli adminem powinien być wyłącznie prawnik ...

i mieć obowiązek sprawdzania KAŻDEGO posta na danym portalu (np. Onecie , WP itp. - powodzenia)

pokaż mi to w ustawie

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000123/O/D20190123.pdf

 

a wracając do tematu ... jak to się ma do głosowania ? znów rozmydlasz kolejny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, silvia napisał:

a wracając do tematu ... jak to się ma do głosowania ? znów rozmydlasz kolejny temat

Jak widać demokratyczne głosowanie pokazuje co ludzie myślą o tej decyzji no chyba że te 68 osób jak na razie to margines rzekłbym animalny element żeby nawiązać do meritum rozmowy a te 10 to prawdziwy Mainstream, prawdziwa sól tego forum .... zaznaczam że nie chcę nikogo obrazić a tylko ironicznie nawiązuje do argumentacji jaką tu słychać od kilku dni ...

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dadario napisał:

Marcin, ale zauważ jak byli traktowani administratorzy i moderatorzy przez "użytkowników" targowiska (a nie całego forum). Co chwilę komentarze typu: czekam już 20minut na klepnięcie ogłoszenia, czemu tamten może wystawiać bez zdjęć a ja nie, czemu ktoś tam wystawia 100szczepek co 3tygodnie itp. 
 

Niestety w pierwszej kolejności MY daliśmy ciała (żeby nie powiedzieć inaczej) a zamknięcie targowiska to tylko konsekwencja naszego olewania podstawowych (niezbyt skomplikowanych i wygórowanych) wymagań. 
 

Alternatywa jest, nawet tutaj na forum nie będzie problemu aby zacieśniając relacje z innymi napisać na priv czy aby ktoś nie ma interesującego Cię korala. Daje to rewelacyjną

Dajmy już spokój bo zaraz ludzie zaczną się kłócić między sobą o jakieś tam forum, na którym właściciel odciął szabelką, w zasadzie najciekawszy kawałek tortu dla wielu forumowiczów, Targowisko :).

Czytaj, "Wy tu nie macie wiele do gadania".

System 0/1 najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których Wasza autonomia spotyka się ze ścianą.
Proponuję przemyśleć w ciszy i dokonać wyboru...zostajemy albo wychodzimy.

 

Edytowane przez Rastapasta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to forum w tym również możliwość wymiany jeśli ktoś zaczyna blokować pewne tematy, w tym przypadku targowisko zaczyna to wyglądać na portal pseudo komercyjny który już nie będzie zrzeszał ludzi/ fanatyków akwarystyką bo ktoś jednak narzuca tu swoje zasady. Forum to też wymiana / handel  nie tylko informacjami i wiedzą ale rownież tym co udało się wyhodować. Temu co podjął decyzje o zamknięciu targowiska gratuluję. Nie wróżę świetlnej przyszłości temu portalowi/ forum... co to za forum jak ktoś decyduje co mogę a czego nie... żeby się nie okazało, że w tym całym zamieszaniu jest drugie dno... 

Edytowane przez greg79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, greg79 napisał:

Forum to forum w tym również możliwość wymiany jeśli ktoś zaczyna blokować pewne tematy, w tym przypadku targowisko zaczyna to wyglądać na portal pseudo komercyjny który już nie będzie zrzeszał ludzi/ fanatyków akwarystyką bo ktoś jednak narzuca tu swoje zasady. Forum to też wymiana / handel  nie tylko informacjami i wiedzą ale rownież tym co udało się wyhodować. Temu co podjął decyzje o zamknięciu targowiska gratuluję. Nie wróżę świetlnej przyszłości temu portalowi/ forum... co to za forum jak ktoś decyduje co mogę a czego nie... 

To chyba źle oddałeś głos :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to głosowanie jest jawne? XD 

To będę nie lubiany za głosowanie za zamknięciem xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.