Skocz do zawartości
Gość

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto popiera a kto nie

    • popieram zamknięcie działu
    • nie popieram


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Trurl napisał:

Popieram. To moim zdaniem (oddawanie i wymiana) dużo ważniejsze od sprzedaży - kupna. Ponieważ "wciśnięto" mi w sklepie zbyt dużą rybę jak na mój litraż, wiem, że będę za jakiś czas musiał dla niej poszukać domu. I nie widzę powodu, by to robić na innym forum. 

Ja też w interesie własnym :) - bo mi korale tak porosły że z wody wyłażą, niby montipory i milka, ale komuś zawsze się przyda. Tak samo ukwiały.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, dale napisał:

Ja też w interesie własnym :) - bo mi korale tak porosły że z wody wyłażą, niby montipory i milka, ale komuś zawsze się przyda. Tak samo ukwiały.

 

Też moim zdaniem nikomu krzywdy dział oddam/przyjmę by nie zrobił. Tylko że mogą pojawiać się sytuacje jak w przypadku psów czy kotów na olxie :P że ktoś chce oddać, a w opisie informacja - więcej pod telefonem :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, =Fresz= napisał:

Też moim zdaniem nikomu krzywdy dział oddam/przyjmę by nie zrobił. Tylko że mogą pojawiać się sytuacje jak w przypadku psów czy kotów na olxie :P że ktoś chce oddać, a w opisie informacja - więcej pod telefonem :P 

 

Nie ma sprawy, jeśli taka sytuacja będzie ewidentna - to znaczy treść ogłoszenia bądź udostępniona korespondencja będą wskazywały na takie chocki - zaś osoba zainteresowana zgłosi fakt że np. pojechała po korale, a na miejscu gość chciał kasę - trudno i darmo, leci ban na forum lub na dostęp do działu.

Mi ręka nie drgnęłą by, innym pewnie też nie :)

Natomiast jeśli na miejscu okazało by się że gość oddaje za friko to co pokazał, ale jeszcze dogadają się na zakup czegoś więcej - nic forum do tego - obaj są "dorośli" - ich sprawa.

Nacisk musiał by być położony na odbiór osobisty i tyle.

Życie dalej by krążyło, na zasadach koleżeńskich, natomiast handlarze mieli by nieco trudniej. Z resztą, jeśli poza forum ktoś się dogada, lub nawet na PW  (np. ja wrzucę zdjęcie baniaka, ktoś mnie zapyta o koral, ja go sprzedam) ---> "co komu do jemu" ? To sprawa "urzędu skarbowego" ale na forum nie będzie ofert stricte komercyjnych.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, =Fresz= napisał:

Też moim zdaniem nikomu krzywdy dział oddam/przyjmę by nie zrobił. Tylko że mogą pojawiać się sytuacje jak w przypadku psów czy kotów na olxie :P że ktoś chce oddać, a w opisie informacja - więcej pod telefonem :P 

W takiej sytuacji wystarczy jeden wpis na forum - w rozmowie telefonicznej zaproponowano sprzedaż, nie wymianę czy oddanie. Do szybkiego załatwienia 

Dodam jeszcze, że coraz więcej głosów jest za pozostawieniem sprzedaży. A może by, zamiast zwiększać wymogi w dziale sprzedaży, co bardziej obciąża moderatorów i rodzi konflikty (czy moje ogłoszenie spełnia/nie spełnia...), zliberalizować regulamin targowiska? By nie robiła się giełda, porównywanie cen, liczenie kto ile sprzedał. Odpowiedzialność za transakcję biorą tylko strony - zresztą poprzednio przecież też tylko sprzedający i kupujący brali odpowiedzialność przed samymi sobą. W ogłoszeniu gatunek korala i fotka. Co do reszty niech się dogadują na priva. Mniej pracy dla modów, tylko co z tym spadkiem obrotów sklepów sponsorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem rynek zweryfikowałby ogłoszenia nie jest tu potrzebna jakaś hiper moderacja a nawet jeśli co za problem wprowadzić na forum coś ala okienka które trzeba wypełnić aby dodać ogłoszenie, a zupełnie  w całej sytuacji niezrozumiale jest czemu ucierpiały działy oddam przyjmę, taka decyzja administracji... niech tak będzie inne forum, portal skorzysta na wejściach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Przecież tu nie chodzi o to czy ktoś płaci za życie, czy wymienia czy oddaje. Chodzi o to, że nie kupuje w sklepie... :ph34r: jak nie ma się innych argumentów to używa się władzy. Dotyczy to każdego aspektu życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

zaś osoba zainteresowana zgłosi fakt że np. pojechała po korale, a na miejscu gość chciał kasę - trudno i darmo, leci ban na forum lub na dostęp do działu.

W ten sposob zabanować można wszystkich niewygodnych :D  Dale wystawia korale za darmo, ja pisze na forum - że pojechałem do Dale a on albo kasa albo do widzenia i ..... ban.
Kto ma rozstrzygać czy delikwent byl czy nie byl ? Za chwile absurd siegnie zenitu bo napiszecie ze zrobi sobie np. fotke ze byl :D :D  Ide po popcorn :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

Ja tam raz tylko kupiłem na targowisku szczepki korali. Dotarły grzybki wielkości pinezki, Twarde wyglądały jak śmieci po sprzątaniu akwarium - ludzie zwykła montipora czy stylopora jako centymetrowy złomek korala? Oczywiście na zdjęciach widniało co innego.

Dlatego teraz kupuję jedynie to co widzę na własne oczy. A przy okazji zwykle jest czas napić się kawy czy pogadać "o życiu".

Ludzie, zostawcie już ten temat - nie zmieni to nic, poza ewentualnym nakręcaniem się. Mało to spinek było? Choćby ta z Aqua Forestem, też było "czarno na białym" a i tak nic nie dało.

 

Mnie boli bardziej fakt że rykoszetem zniknął dział "Oddam życie/przyjmę życie" - tu dało by się ustanowić proste zasady - zero kasy czy "barteru", zdjęcie życia i lokalizacja. Ogłoszenia zatwierdzane. W razie udowodnienia administracji że gość jednak chce kasę - ban - i po sprawie. Oczywiście wejście i publikacja ogłoszenia bez ograniczeń w ilości postów.

Dopuścił bym również wymianę życia - na podobnych zasadach - zero kasy, piszesz co masz, piszesz czego szukasz i tyle - oferty na pw bądź w wątku.

Myślę że znalazł by się nie jeden nowy Mod do pomocy przy tym - jeśli starych by nie wystarczyło. A jak się nie znajdzie, to i ja mogę pomóc - żeby nie było że piszę bezprzedmiotowo.

Myślę że byl by to dobry kompromis pomiędzy handlem a koleżeńską pomocą.

witam ponownie

w temacie oddam życie jest to mocny głos rozsądku - przywrócimy go ale tak jak napisał Dale trzeba do jego potrzeb dopasować krótki i sensowny regulamin. A na to potrzebuję trochę czasu i spokojnej głowy, wiec cierpliwości. Przegladałam forum w tym dziale i połowa z nich jest albo niezgodna z regulaminem - np brak zdjęcia czy też opcji oddania (wysyłka, odbiór osobisty) ale także w tresci ogłoszenia bardzo czesto były propozycję na rekompensatę. A wiadomo, ze jak cos jest w dziale oddam za darmo, to za darmo :-) jestem bardzo ciekawa aktywności w tym dziale, ponieważ naprawdę niewiele było tych propozycji.

W pozostałych kwestiach odpowiadałam juz wiele, wiele razy - proszę zajrzeć ile w tym dziale jest postów dot. działania targowiska w dziale sprzedam życie  - tam są dziesiątki postów, w tym i moje. Naprawdę nie mam pojęcia, po co niektórzy z Was wyciągają kolejne pseudorewelacje , ciagle wywołuja mnie do odpowiedzi sugerując, ze nie che mi się odpisywać czy ignoruję ich posty? Czytam je ale naparwdę na wszystki sensowne argumenty odpowiadałam, na te niesensowne - kilka razy też ale część osób ma swoją prawdę i koniec. Co do ankiety - tutaj nie ma co komentować, poniewaz jej wynik jest z góry oczywisty. Jesli miłabym się tylko czepiać, to jednak niewiele osób, jak na społeczność NR wzieło w niej udział,a poza tym zabrakło 3-ciej odpowiedzi - neutralnej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce oddać to ok bo wspomaga innych, a niektóre sprzedają bo ponoszą koszty prąd woda i inne środki. Więc nie ma co robić szumu sklep musi do tego ponieść koszty zus podatek cit VAT dochodowy i jakie tam jeszcze a Forumowicz to robi Dla siebie i z tego co mu się podzieli. A mam jeszcze pytanie do Moderator co z ogłoszeniami w dziale sprzedam sprzęt lub losc z życiem jak oni to WIDZĄ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ensso napisał:

Przecież tu nie chodzi o to czy ktoś płaci za życie, czy wymienia czy oddaje. Chodzi o to, że nie kupuje w sklepie... :ph34r: jak nie ma się innych argumentów to używa się władzy. Dotyczy to każdego aspektu życia. 

Nie, chodzi o to że sklep ponosi koszty niezbędne do legalnej działalności, zaś handlarz podatków nie płaci, poza tym, kupując w sklepie mam paragon czy fakturę i w razie problemu mogę udowodnić legalne pochodzenie życia.

Nie dziwię się że Właściciele forum nie chcą z tym nic mieć wspólnego - zaś co do teorii spiskowych, to zgodnie z Twoim tokiem rozumowania już dawno powinenem polecieć, bo polecam ludziom wyroby konkurencyjne jakościowo i cenowo - w stosunku do PS - pewnego producenta z Lubina. A jakoś nikt mi nawet słowa nie powiedział....

25 minut temu, VDR napisał:

W ten sposob zabanować można wszystkich niewygodnych :D  Dale wystawia korale za darmo, ja pisze na forum - że pojechałem do Dale a on albo kasa albo do widzenia i ..... ban.
Kto ma rozstrzygać czy delikwent byl czy nie byl ? Za chwile absurd siegnie zenitu bo napiszecie ze zrobi sobie np. fotke ze byl :D :D  Ide po popcorn :D

No nie bardzo, bo ode mnie byś wyszedł z koralami... poza tym, po pierwszej takiej sytuacji, gdybyś konfabulował, mógłbyś mieć sprawę cywilną :) "u mnie słowo droższe pieniędzy" :)

Zaś poważnie mówiąc, kręt zawsze zostanie krętem ... i to wychodzi...

 

Ja wiem że zwykle biorąc od kogoś życie za friko, wpada się z piwkiem albo winkiem, ba, mi samemu kiedyś Kolega pomógł przy czyszczeniu, ale to normalne i nie róbmy z tego sensacji czy komercji. Czym innym natomiast są wszelkiego rodzaju ogłoszenia "co łaska (nie mniej niż)" czy jakieś zwroty "za wodę i sól" - to jest hobby....

I ogólnie do przedmówców:

Ludzie, jest możliwość rozwiązania problemu, czy moście mnożyć problemy, pokazywać jacy to dowcipni jesteście? Niech to zweryfikuje życie. :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale

Napisałeś cos takiego:

Nie, chodzi o to że sklep ponosi koszty niezbędne do legalnej działalności, zaś handlarz podatków nie płaci, poza tym, kupując w sklepie mam paragon czy fakturę i w razie problemu mogę udowodnić legalne pochodzenie życia.

rozumiem ze masz paragon za kazdego korala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak a wracając do rzeczywistości Dale...

jak startujesz/jesteś początkujący to nie bardzo masz czym się wymienić

jak masz długi staż to średnio pociągające będą oferty wymiany na briareum czy dunke

dział za darmo to moim zdaniem będzie się cieszył podobną popularnością jak do tej pory

 

nie śledzę większości tutejszych awantur i nie bardzo rozumiem w czym problem z brakiem zdjęcia. tzn w pierwszej kolejnosci to nie wiem jak można wystawić ogłoszenie bez zdjęcia, jak się już takie zdarzyło to raczej jest minimalna szansa na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@dale trochę zabawne argumenty ale ok. Każdy ma prawo własnego zdania. Pamiętaj tylko, że sprzęt kupuje się:

a) rzadko

b) ilości detaliczne w żaden sposób nie bolą PS

c) twoje polecenia nie wpływają na ubytek dochodu i są mniej widoczne / trudniejsze w kontroli niż na tacy podany dział...

Życie kupuje się często i dużo... A na nim jest generowana największą marzą. Odpowiedz sobie dalej sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Irmina napisał:

witam ponownie

w temacie oddam życie jest to mocny głos rozsądku - przywrócimy go ale tak jak napisał Dale trzeba do jego potrzeb dopasować krótki i sensowny regulamin. A na to potrzebuję trochę czasu i spokojnej głowy, wiec cierpliwości. Przegladałam forum w tym dziale i połowa z nich jest albo niezgodna z regulaminem - np brak zdjęcia czy też opcji oddania (wysyłka, odbiór osobisty) ale także w tresci ogłoszenia bardzo czesto były propozycję na rekompensatę. A wiadomo, ze jak cos jest w dziale oddam za darmo, to za darmo :-) jestem bardzo ciekawa aktywności w tym dziale, ponieważ naprawdę niewiele było tych propozycji.

W pozostałych kwestiach odpowiadałam juz wiele, wiele razy - proszę zajrzeć ile w tym dziale jest postów dot. działania targowiska w dziale sprzedam życie  - tam są dziesiątki postów, w tym i moje. Naprawdę nie mam pojęcia, po co niektórzy z Was wyciągają kolejne pseudorewelacje , ciagle wywołuja mnie do odpowiedzi sugerując, ze nie che mi się odpisywać czy ignoruję ich posty? Czytam je ale naparwdę na wszystki sensowne argumenty odpowiadałam, na te niesensowne - kilka razy też ale część osób ma swoją prawdę i koniec. Co do ankiety - tutaj nie ma co komentować, poniewaz jej wynik jest z góry oczywisty. Jesli miłabym się tylko czepiać, to jednak niewiele osób, jak na społeczność NR wzieło w niej udział,a poza tym zabrakło 3-ciej odpowiedzi - neutralnej. 

 

Hmm, mimo, że jestem przeciwnikiem zamknięcia działu z życiem to stwierdzę, że Wasze wnioski o ponownym otwarciu "oddam życie" są co najmniej bezsensowne.

Właśnie @Irmina wyrzuciłaś wszystkie argumenty za zamknięciem sprzedaży do kosza:

-dużo pracy moderatorów

-komercja - do tej pory nie znam uzasadnienia

-wałki w ogłoszeniach.

Dopiero z tym moderatorzy mieliby problem, jakby zaczęli weryfikować kto kłamie, kto gdzie kasę kryje, które donosy są fałszywe etc. Dopiero byłyby burdy. Już widzę te ustawki.

Wygląda mi to trochę jak chęć zadowolenia obu stron, jednej, która nie chce sprzedaży i drugiej - macie furtkę.

Zamknięcia dalej nie popieram, ale uważam, że albo nie ma tu kupna/wymiany/rozdawania życia w żadnej postaci, albo jest w pełnej krasie. Nawet z handlarzami. Jeśli handlarz kręci wałki to opinia zostaje na forum więc chronić to możecie co najwyżej ślepego.

A tak życiowo, ze 2-3 razy byłem w podobnej sytuacji i wydawałoby się, że honor nie pozwala, a jednak najlepszym wyjściem było przyznać się do błędu i cofnąć podjęte kroki. Pozycja pozwalała mi na uzasadnienie i forsowanie błędu. Honor w kieszeń, chłodna kalkulacja i "przepraszam otwieram dział na nowo, nowe zasady powstałe po nauczkach poprzednich miesięcy przysłużą się wszystkim"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dale napisał:

No nie bardzo, bo ode mnie byś wyszedł z koralami... poza tym, po pierwszej takiej sytuacji, gdybyś konfabulował, mógłbyś mieć sprawę cywilną :) "u mnie słowo droższe pieniędzy" :)

Zaś poważnie mówiąc, kręt zawsze zostanie krętem ... i to wychodzi...

Oczywiście to tylko była hipotetyczna sytuacja i domniemam, że wyszedłbym od Ciebie z koralami. Problemem jest cedowanie na moderatorów określania kto kłamie a kto nie. Niestety na forum paru cwaniaków było, którzy liczyli na chęć szybkiego wzbogacenia się stąd opcja 50 postów na forum, zanim będziesz mógł złożyć ofertę. Później bałagan na Targowisku i wprowadzenie opcji moderatorskiej. O ile pamiętam, wcześniej ogłoszenia trafiały od razu na forum, a przynajmniej tak mi gdzieś tam z tyłu głowy dzwoni. Dalej idąc - brak targowiska nie spowoduje ani nagłego wzrostu i tak marnej merytoryki forum ani tym bardziej spadku. Bo i tak prawdziwe tuzy tego hobby bardzo rzadko zabierają głos a reszta tematów jest tłuczona do bólu. To już lepiej poczytać R2R czy UR lub z polskich RC by nie tracic czasu na przedzieranie się przez tonę tematów nazwijmy to "lekkich i nieważkich". Nie sądze aby z tego powodu ReefShop odnotował wyższe zyski bo akurat na Pomorzu to ludzi od których można korali odkupić jest tak dużo, że zapełnić baniak można pod sam komin :D 

Acany w pewnym sklepie w Warszawie kupywałem 40zł szczepka - 3-4 główki ;) Kolory jakich na forum nigdy nie widziałem ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Hmm, mimo, że jestem przeciwnikiem zamknięcia działu z życiem to stwierdzę, że Wasze wnioski o ponownym otwarciu "oddam życie" są co najmniej bezsensowne.

Właśnie @Irmina wyrzuciłaś wszystkie argumenty za zamknięciem sprzedaży do kosza:

-dużo pracy moderatorów

-komercja - do tej pory nie znam uzasadnienia

-wałki w ogłoszeniach.

Dopiero z tym moderatorzy mieliby problem, jakby zaczęli weryfikować kto kłamie, kto gdzie kasę kryje, które donosy są fałszywe etc. Dopiero byłyby burdy. Już widzę te ustawki.

Wygląda mi to trochę jak chęć zadowolenia obu stron, jednej, która nie chce sprzedaży i drugiej - macie furtkę.

Zamknięcia dalej nie popieram, ale uważam, że albo nie ma tu kupna/wymiany/rozdawania życia w żadnej postaci, albo jest w pełnej krasie. Nawet z handlarzami. Jeśli handlarz kręci wałki to opinia zostaje na forum więc chronić to możecie co najwyżej ślepego.

A tak życiowo, ze 2-3 razy byłem w podobnej sytuacji i wydawałoby się, że honor nie pozwala, a jednak najlepszym wyjściem było przyznać się do błędu i cofnąć podjęte kroki. Pozycja pozwalała mi na uzasadnienie i forsowanie błędu. Honor w kieszeń, chłodna kalkulacja i "przepraszam otwieram dział na nowo, nowe zasady powstałe po nauczkach poprzednich miesięcy przysłużą się wszystkim"

 

gdybys przeczytał nie tylko ta powżyszą wiadomosć ale kilka (moich) innych to wiadziałbyc, ze to nie jest kwestia honoru. 

Natomiast jedno zdanie:

Dopiero z tym moderatorzy mieliby problem, jakby zaczęli weryfikować kto kłamie, kto gdzie kasę kryje, które donosy są fałszywe etc. Dopiero byłyby burdy. Już widzę te ustawki.

Naprawdę? Naprawdę takie sa intencje ? To cytując Ciebie - właśnie wrzuciłeś wszystkie argumenty za otwarcie targowistka do kosza - jesli takie jest nastawienie: kłamac , kombinować to super, bo myslałam, ze chodzi o to, aby zwierzęta nie szły w kibel (za przeproszeniem) .

 

18 minut temu, VDR napisał:

Oczywiście to tylko była hipotetyczna sytuacja i domniemam, że wyszedłbym od Ciebie z koralami. Problemem jest cedowanie na moderatorów określania kto kłamie a kto nie. Niestety na forum paru cwaniaków było, którzy liczyli na chęć szybkiego wzbogacenia się stąd opcja 50 postów na forum, zanim będziesz mógł złożyć ofertę. Później bałagan na Targowisku i wprowadzenie opcji moderatorskiej. O ile pamiętam, wcześniej ogłoszenia trafiały od razu na forum, a przynajmniej tak mi gdzieś tam z tyłu głowy dzwoni. Dalej idąc - brak targowiska nie spowoduje ani nagłego wzrostu i tak marnej merytoryki forum ani tym bardziej spadku. Bo i tak prawdziwe tuzy tego hobby bardzo rzadko zabierają głos a reszta tematów jest tłuczona do bólu. To już lepiej poczytać R2R czy UR lub z polskich RC by nie tracic czasu na przedzieranie się przez tonę tematów nazwijmy to "lekkich i nieważkich". Nie sądze aby z tego powodu ReefShop odnotował wyższe zyski bo akurat na Pomorzu to ludzi od których można korali odkupić jest tak dużo, że zapełnić baniak można pod sam komin :D 

Acany w pewnym sklepie w Warszawie kupywałem 40zł szczepka - 3-4 główki ;) Kolory jakich na forum nigdy nie widziałem ;)

dokładnie tak ( w każdej kwestii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, dale napisał:

 kupując w sklepie mam paragon czy fakturę i w razie problemu mogę udowodnić legalne pochodzenie życia.

guzik prawda

ani ryby (większości z tego co mamy w zbiornikach) ani korala nie da sie oznakować w sposób "trwały" innymi słowy 5 min po wyjściu ze sklepu sprzedawca może powiedzieć że to nie ten koral/ryba którą Ci sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

@dale

Napisałeś cos takiego:

Nie, chodzi o to że sklep ponosi koszty niezbędne do legalnej działalności, zaś handlarz podatków nie płaci, poza tym, kupując w sklepie mam paragon czy fakturę i w razie problemu mogę udowodnić legalne pochodzenie życia.

rozumiem ze masz paragon za kazdego korala?  

Mogę udowodnić pochodzenie każdego z nich historią zamówień z jednego ze sklepów, oraz historią zakupów płatności kartą - a że w Polsce mamy domniemanie niewinności, to już osoba prowadząca postępowanie musi mi udowodnić że koral za xxx pln ze sklepu yyyy nie jest tym co mam w akwarium.

Ale chyba nie o to Ci chodziło?

Godzinę temu, miro napisał:

Tak, tak a wracając do rzeczywistości Dale...

jak startujesz/jesteś początkujący to nie bardzo masz czym się wymienić

jak masz długi staż to średnio pociągające będą oferty wymiany na briareum czy dunke

dział za darmo to moim zdaniem będzie się cieszył podobną popularnością jak do tej pory

Nie wiem jak w Krakowie, ale u nas w Lublinie większość swoich korali dostałem za friko - wystarczyło że wpadłem na spotkanie do knajpy....

A za jakiś czas będę miał do oddania trochę prostych szczepek twardych, może jakieś ukwiały (oczywiście za friko) i nie bardzo chciałbym wynosić do sklepu i słuchać że oczywiście miejsca nie ma, ale w drodze wyjątku przyjmą je... oczywiście też za friko :)

 

@VDRbywam czasem naiwny i wierzę w ludzi, chcę wierzyć.  Tutaj potrzeba by było działania szeryfa - oceny zewnętrznej... z resztą nie da się w reguły tego zamknąć... wiesz, pojedyncze zgłoszenie przy jednym koralu można zignorować, ale jeśli gość wystawia 5 różnych korali i dostaję sygnał od 8 różnych osób że po przyjściu do domu po szczepkę usłyszeli "50 złotych się należy"... to już skłania do myślenia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, dale napisał:

@VDRwiesz, pojedyncze zgłoszenie przy jednym koralu można zignorować, ale jeśli gość wystawia 5 różnych korali i dostaję sygnał od 8 różnych osób że po przyjściu do domu po szczepkę usłyszeli "50 złotych się należy"... to już skłania do myślenia.

właśnie 8 zgłoszeń wystarczy ? a 6 to za mało ? kto będzie decydował ... przecież załoganci będą mieli więcej roboty niż dotychczas jakieś bazy danych by trzeba porobic liczyc kto co i kiedy wystawił - jaki sens ?

co do braku fotek w ogłoszeniach - myślę podobnie jak kolega wyżej - ktoś pojedzie 10 czy 30km po korala którego nawet fotki nie widział ? - albo kupi wysyłkowo ? no bez żartów

takie coś samo się zweryfikuje tzn. w komentach zaraz ktoś poprosi o fotki albo .. oleje ogłoszenie - to chyba logiczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę .... jakbym oglądał TVP info ...  a tak swoją drogą to może moderatorzy sami się wypowiedzą czy jest dla nich problemem moderowanie targowiska? Bo psy na nich wieszamy a z tego co słyszałem to wcale nie jest ich pomysł....

Myślę, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi jak zwykle o to samo co zawsze


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Pante napisał:

a tak swoją drogą to może moderatorzy sami się wypowiedzą czy jest dla nich problemem moderowanie targowiska? Bo psy na nich wieszamy a z tego co słyszałem to wcale nie jest ich pomysł....

Na pierwszej stronie tego tematu masz odpowiedź na to pytanie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale

Bardziej mi chodziło np o to, że widziałem paragony w stylu koralowiec twardy czy jakoś podobnie i na takim paragonie pół Polski może coś udowodnić ;)
Głupotą jest udowadnianie czegokolwiek co możesz trzymać legalnie w akwarium, że kupiłeś to legalnie. Masz to masz. Służby są od tego żeby towar nielegalny nie trafiał na rynek. A nie klienci od udowadniania, że nie są jeleniami ;)

Jakby nie patrzeć żrą za nasze to niech zapierniczają :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sith114 napisał:

@dale

Bardziej mi chodziło np o to, że widziałem paragony w stylu koralowiec twardy czy jakoś podobnie i na takim paragonie pół Polski może coś udowodnić ;)
Głupotą jest udowadnianie czegokolwiek co możesz trzymać legalnie w akwarium, że kupiłeś to legalnie. Masz to masz. Służby są od tego żeby towar nielegalny nie trafiał na rynek. A nie klienci od udowadniania, że nie są jeleniami ;)

Jakby nie patrzeć żrą za nasze to niech zapierniczają :D

chyba jeszcze nigdy nie otrzymałem paragonu za koralowca w sklepie z opisem na paragonie jako koralowiec np.acropora tylko zawsze jest na paragonie bezkręgowiec


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

poza tym, kupując w sklepie mam paragon czy fakturę i w razie problemu mogę udowodnić legalne pochodzenie życia.

Ciekawe jak ;]]]]]]]]]]]]]]

Podobnie, jak pewnie każdy z nas, nigdy nie dostałem paragonu, na którym byłoby napisane co żywego kupiłem. Są bezkręgowce. I czy kupiłem wieloszczety czy acroporę nie da się tego udowodnić. W żaden sposób. Wszystkie sklepy tak robią.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.