Skocz do zawartości
sevi74

Brightwell Aquatics MicroBacter Clean-ktoś używał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jezeli używaliście to prosiłbym o opinie czy u was zadziałał ten produkt i jakie były efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Brightwell ma przyzwoite preparaty. Tego o co pytasz nie stosowałem ale właśnie skończyłem butelkę MicroBakter 7. Bez problemów, choć rewolucji tez nie było. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Twoim zdaniem jak Microbacter 7 ma się na przykład do Microbe lift Special Blend który tez używam a gdzieś w twoich postach widziałem ze sam stosowałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Special Blend jest jednym z lepszych preparatów jakie stosowałem. Na pewno ma zywe bakterie bo sam robiłem posiewy. Trudno mi porównywac bo nie miałem próby kontorlnej. Dolewałem raz jednego raz drugiego. 

Ale Brightwell to solidna marka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzymasz Special w lodówce.?Nie wiem czy dobrze robię ale ja go tak przechowuje.Na Nite Out II  jest napisane żeby po otwarciu przechowywać w lodowce a przecież to tez bakterie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chłodne miejsce powinno hamować ich procesy życiowe i ja też trzymam special blend w lodówce. Dlaczego? Bo jak trzymałem w szafce to pod koniec butelki już tak nie "pachniały" jak na początku heh w lodówce natomiast "pachną" do samego końca. Teraz tylko pytanie czy powinno się je dozowć prosto z lodówki czy po aklimatyzacji. Tego się nie dowiem bo nie mam jak zrobić przesiewów.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tester napisał:

Na pewno ma zywe bakterie bo sam robiłem posiewy.

A masz może jakieś zestawienie (a jak nie ma to może namówię na testy :) ?) popularnych dodatków bakteryjnych i starterów pod kątem ilości bakterii ?

Fajnie było by zrobić np. posiewy z kilku buteleczek i ocenić ilościowo (nawet wizualnie), po jakimś czasie. Do tego drobna analiza na zawartość fosforu i azotu :)....

Wyniki na pewno były by przydatne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz ja zawsze trzymałem w lodówce wiec nie mam porównania czy mniej pachnie nietrzymany w chłodnym ale myśle ze z tymi spowolnionymi procesami życiowymi coś może być .Będę nadal trzymał w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem podobnie jak Tester MicroBakter7, tyle że ja jestem bardzo z niego zadowolony. W połączeniu z VSV udało mi się pokonać cyjano i oczyścić cały zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

A masz może jakieś zestawienie (a jak nie ma to może namówię na testy :) ?) popularnych dodatków bakteryjnych i starterów pod kątem ilości bakterii ?

Fajnie było by zrobić np. posiewy z kilku buteleczek i ocenić ilościowo (nawet wizualnie), po jakimś czasie. Do tego drobna analiza na zawartość fosforu i azotu :)....

Wyniki na pewno były by przydatne.

Popieram, kolejny fajny materiał na artykuł w ReefHub. A dla nas akwarystów dodatkowa wiedza. Myślę, że jesteśmy w stanie wesprzeć Testera i dostarczyć mu "buteleczki".


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz się za to zabrałem kiedyś. Zrobiłem posiew chyba 5 preparatów bakteriowych z jakichś resztek w butelkach jakie miałem od znajomych akwarystów. Z tym ze nie mam sprzętu do utrzymywania stałej temperatury próbek.  Ogolnie to swietnie wygladało i niektóre posiewy wyszły rewelacyjnie podczas gdy inne słabo lub wcale. W tescie miałem robic posiewy po zamrózeniu i po przegrzaniu próbki aby odpowiedzieć na typowe pytania akwarystów.

Temat cały czas jest aktualny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester można by pokombinować i zrobić cieplarkę diy mata grzewczka, termostat pojemnik kontenerek i pi razy drzwi cieplarka jest, całość można obłożyć styropianem jakieś dziury żeby para wodna się nie zbierała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Tester napisał:

Ja juz się za to zabrałem kiedyś. Zrobiłem posiew chyba 5 preparatów bakteriowych z jakichś resztek w butelkach jakie miałem od znajomych akwarystów. Z tym ze nie mam sprzętu do utrzymywania stałej temperatury próbek.  Ogolnie to swietnie wygladało i niektóre posiewy wyszły rewelacyjnie podczas gdy inne słabo lub wcale. W tescie miałem robic posiewy po zamrózeniu i po przegrzaniu próbki aby odpowiedzieć na typowe pytania akwarystów.

Temat cały czas jest aktualny

Też jestem za żebyś zrobił takie testy. Może przy okazji bym Ci podesłał bakterie w proszku żeby zobaczyć czy to są rzeczywiście bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a posiewałeś to na pożywce zbliżonej do wody morskiej czy zwykły bulionik z agarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Tester napisał:

Ja juz się za to zabrałem kiedyś. Zrobiłem posiew chyba 5 preparatów bakteriowych z jakichś resztek w butelkach jakie miałem od znajomych akwarystów. Z tym ze nie mam sprzętu do utrzymywania stałej temperatury próbek.  Ogolnie to swietnie wygladało i niektóre posiewy wyszły rewelacyjnie podczas gdy inne słabo lub wcale. W tescie miałem robic posiewy po zamrózeniu i po przegrzaniu próbki aby odpowiedzieć na typowe pytania akwarystów.

Temat cały czas jest aktualny

Tester, nie daj się namawiać;) Coś możemy wspólnie wykombinować i  powstanie cieplarka DIY.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys myslałem o wylegarce do jaj - relatywnie tania i łatwa do przerobienia

No wlasnie i tu wchodzimy w niuanse ktore ogolnie komplikuja temat. Robiłem posiewy i w plynnych pożywkach i na agarze. Z tym ze plynne byly duuuzo trudniejsze do ogarniecia. Jesli celem bedzie sprawdzenie zywotnosci bakterii to plynne preparaty nie bedą potrzebne. A le z drugiej strony ktos moglby zarzucic ze test na slonym agarze jest niemiarodajny

Idzie jesien to bede mial wiecej czasu, więc kto wie :)

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynne bez łaźni wodnej ciężka sprawa, na płytce i tak ilościowo można szacować więc do tych celów i tak super :) Tylko z drugiej strony nas interesuje wzrost w słonym środowisku co z tego że coś wyrośnie na zwykłej pożywce? Wiadomo, że w słonym będzie gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz cieplarka :) Pakujesz szczelnie i walisz do sumpa :) Masz stałą temperaturę i odpowiednią dla testu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zagadnienie jest ciekawe gdybym miał możliwości sam chętnie bym się pobawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na ich temat, że regularnie stosowane faktycznie dają efekty - szyby rzadziej i wolniej zarastają glonem, rzekomo wyczyściło zalegający syf. Zamówiłem 500ml razem z 473ml Special Blend i będę testować. Te drugie znane mi są nie od dziś i co do ich skuteczności nie ma wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.