Skocz do zawartości
dale

Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do grubości ścianki, to są jeszcze ustawienia z slicerze żeby dawał szerszą warstwę plastiku w wewnętrznych ściankach, ale to tak na marginesie :) 

Moim zdaniem drukarka w domu to nie taki zły pomysł, o ile nie masz kota... . Też nie drukuję za często, ale jak już odpalam wydruk to zamykam szafę i drukarki nie słychać.

Jeszcze jedno co do wyboru drukarki. Z racji samej konstrukcji, drukarki kostki (cube) są o wiele stabilniejsze niż zwykłe z nieruchomą bramą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, pokson napisał:

Co do grubości ścianki, to są jeszcze ustawienia z slicerze żeby dawał szerszą warstwę plastiku w wewnętrznych ściankach, ale to tak na marginesie :) 

tak a jak masz na modelu ścianki zróżnicowane jedne 1.2mm a drugie 0.7mm  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perimeter overlap 100% i modły do boga żeby się wszystko skleiło :)  Chodziło mi bardziej o to że zawsze można pokombinować programem, szczególnie gdy mamy gotowy obiekt 3d np. jakiś gotowiec który był projektowany pod inne parametry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

zgadzam się dlatego zawsze robię sam nie korzystam z gotowców nie zdażyło mi sie jeszcze uwalić wydruku z mojej winy :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

tak a jak masz na modelu ścianki zróżnicowane jedne 1.2mm a drugie 0.7mm

Drukujesz dyszą 0,2 i sprawa załatwiona

To już moim zdaniem są tematy istotne w dalszym ciągu realizacji tematu drukarka, ja tam jadę od samego początku na oryginalnej dyszy bo czas nie jest dla mnie istotny podczas wydruku a wszystkie elementy, które są obciążane ciągle się trzymają więc więcej na ten moment nie potrzebuję jak coś się rozsypie to będę się zastanawiał, i ustawianie prędkości extrudera dla nowej dyszy jestem na nie jeśli nie jest mi to potrzebne na ten moment 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, boo12 napisał:

Drukujesz dyszą 0,2 i sprawa załatwiona

niby jak hehe nie parzystą ściankę chcesz wydrukować dysza 0.2mm :P , już pomijam że czasowo sie zabijesz to ryzykujesz zapchanie dyszy przy 0.2 :P

2 minuty temu, boo12 napisał:

To już moim zdaniem są tematy istotne w dalszym ciągu realizacji tematu drukarka, ja tam jadę od samego początku na oryginalnej dyszy bo czas nie jest dla mnie istotny podczas wydruku a wszystkie elementy, które są obciążane ciągle się trzymają więc więcej na ten moment nie potrzebuję jak coś się rozsypie to będę się zastanawiał, i ustawianie prędkości extrudera dla nowej dyszy jestem na nie jeśli nie jest mi to potrzebne na ten moment 

tak prawda to są mniej istotne rzeczy na poczatku przygody ale wiedze trzeba mieć, ps druk na dyszy 0.4mm prostych elementow szczegolnie dużych jest bez sensu bo można je wydrukować dyszą 0.6 lub wyżej bez straty jakości za to nawet kilka krotnie zmniejszając czas druku np:  z 30 godzin do 12 albo i mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :) Zapowiada się fajna przygoda. Widzę że przyda się na starcie przynajmniej dwie dysze :)

 

ps. w ramach przeglądania dodatków do drukarek znalazłem jakieś głowice w postaci lasera do graweru, pisali też o głowicy frezującej ....

Czy takim laserem jest sens, i czy wymaga to dużej gimnastyki programowej - grawerowanie np. w skórze czy drewnie? Albo frezowanie głowicą w poliwęglanie/plexi czy nawet spienionym PVC ?

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paragon napisał:

niby jak hehe nie parzystą ściankę chcesz wydrukować dysza 0.2mm :P

Sprawdzam twoją spostrzegawczość :clowning, tak to jest jak lód w rudej zalewie zaczyna działać kalkulatory się wyłączają :clowning

 

18 godzin temu, pokson napisał:

Kolego Boo12 na jakiej drukarce drukujesz?

ender 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 godzin temu, dale napisał:

ps. w ramach przeglądania dodatków do drukarek znalazłem jakieś głowice w postaci lasera do graweru, pisali też o głowicy frezującej ....

nad grawerem w postaci lasera mozna pomyśleć, fajna opcja, ale tu trzeba już uważać okulary itd, co do frezującej hehe to sobie odpuść, jak chcesz cnc to kup sobie frezarkę cnc

3 godziny temu, boo12 napisał:

Sprawdzam twoją spostrzegawczość :clowning, tak to jest jak lód w rudej zalewie zaczyna działać kalkulatory się wyłączają :clowning

nom takie zboczenie wychodzi po czasie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O frezarce już doczytałem :) - łagodnie to ująłeś :) O laserze pomyślę, jak ogarnę co nieco.  Na pewno będę myślał najpierw o podgrzewanym stole i może czujniku poziomowania.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz kupić nie ma grzanego stołu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie - z tego co wiem. Ale do tej pory myślałem o anet 6 lub 8 ewentualnie coś innego z tego przedziału cenowego

 

ps. ender 3 z tego co widzę ma podgrzewany stół - plus na jego korzyść, a jak wygląda sprawa z naciągiem/napinaniem paskó w enderze? do anet można dorobić takie napinacze...

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do endera też można ja u siebie nie zmieniałem oryginału a pasek naciągałem może dwa razy

masz kupon 15% jakby ci coś na GB wpadło ważny 48h

T3595CE95F21D0AB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to miałem brać po wypłacie :) żeby nie naruszać równowagi i harmonii domowej :) ale popatrzeć i przymierzyć można :)

Pytanie do doświadczonych - czym się różnią te modele:

https://www.gearbest.com/3d-printer/pp_3001714138154892.html?wid=2000001

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1845899.html?wid=1640583

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_009869130016.html?wid=1349303#goodsDetail


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jeżeli chodzi o drukarki, ciężko coś polecić w sumie drukarka to drukarka, kazdy poleca coś co sam sprawdził dlatego ja będę polecał Tevo, prężna firma która jeszcze jakiś czas temu mieściła firmę w garażu teraz maja cały biurowiec i są nastawieni na drukarki 3D i rozwój w tym kierunku, ale jakiej firmy byś nie wybrał warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Jak chcesz drukować na na największej ilości różnych materiałów w tym TPU to napęd z bezpośrednim extruderem, jak zależy Ci głównie na szybkości druku to bowden

2. podgrzewany stół musisz to mieć :)

3. rodzaj zasilania unikaj konstrukcji 12V, tylko i wyłącznie 24V

4. Autopoziomowanie warto mieć przeżyjesz i bez tego, ale bardzo ułatwia życie, dla przykładu ja mam BL Touch, bardzo fajnie kompensuje nierówności stołu, niżej filmik jak działa w praktyce stół może być krzywy i to mocno a i tak drukarka wydrukuje ładnie równolegle do płaszczyzny:

 

 

5. Kolejna sprawa to sam stół, stoły aluminiowe które są razem z drukarką często nie trzymają wymiaru, są to wartości rzędu 0.5mm niby nie dużo ale jak drukujesz z wysokością warstwy 0.2mm lub mniej to może już doprowadzać do frustracji, są i na to sposoby daje się pierwszą warstwę grubszą i po kłopocie ale może dać szkło ja mam i bardzo sobie chwalę, niżej druk z wysokością pierwszej warstwy 0.16mm pokrywa całą powierzchnię bez problemu:

KTwu8WkYEifcajWwrsR-bcuFTX6q97C_fzp3RyIC

kyc5kvBJhj27em1fiTJ4COF0FvPcs69h5S5hz35v

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest filament carbonowy? Brzmi jak technologia kosmiczna :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, dale napisał:

Panowie a co to jest filament carbonowy? Brzmi jak technologia kosmiczna :)

filament z dodatkiem włókien carbonu, cechuje się większa wytrzymałością niż zwykły filament, ale wytrzymały ja carbon nigdy nie będzie :)

bardzo szubko niszczy dyszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa :) Dysze nie są drogie w sumie, a czasem trzeba coś mocniejszego :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. "Akceptacja" ciągłej wymiany dysz będzie Ci się odbijała na wszystkim. Do tego są mocniejsze dysze (stalowe, ruby itp). Ale do zastosowań akwarystycznych nie będzie Ci potrzebne :) Często na samą wytrzymałość nie wpływa rodzaj materiału, ale jakość druku - często widziałem wydruki, które się rozpadały - nanoszone ścieżki nie były ze sobą dobrze przetopione, druk się rozwarstwiał. Ja drukuję głównie w PLA i PETG - dobrze skalibrowane jest tak mocne, że nie ma mocnych :D Od siebie polecam produkty Creality, mam teraz 3 drukarki od nich (Ender5 i dwie Ender3), wcześniej inne modele z Creality i naprawdę - jest super. Nie ujmuję nic firmie TEVO absolutnie - to dobre sprzęty :)

W dniu 11.09.2019 o 21:37, pokson napisał:

Jeszcze jedno co do wyboru drukarki. Z racji samej konstrukcji, drukarki kostki (cube) są o wiele stabilniejsze niż zwykłe z nieruchomą bramą.

Ale to nie jest stabilność, której potrzebujesz :) Popatrz sobie na wysokie wydruki z Prusy czy Enderów 3. Ten problem jest "hipotetyczny". No chyba, że drukujesz w gumie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na 99% będzie to ender 3 bo ma bezpośredni ekstruder, podgrzewany stół, sporo modyfikacji no i jest polecana przez fachowców :)

I tak będę ją wstawiał w klatkę, więc nie widzę powodów by ta klatka nie usztywniała dodatkowo całości :)

Tylko nie wiem którą wersję wybrać :( No ale mam na to jeszcze cały przyszły tydzień :) (wypłata... :) ).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam :( wyświetla mi "zakaz wjazdu" :)

ps. trochę czytałem i skłaniam się ku wersji pro...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 16.09.2019 o 15:31, dale napisał:

Nie mam :( wyświetla mi "zakaz wjazdu" :)

ps. trochę czytałem i skłaniam się ku wersji pro...

243f7ff9969a4a44896c2618f36693323e4c49ebfe941d58babd6350ec8cc8a3.thumb.jpg.fa791d7a1f708bec29526c7ccb4281a2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.