Jump to content
Sign in to follow this  
Bzyk002

Siporax

Recommended Posts

Witam, za niedługo startuje z nowym akwarium i na start kupiłem 1L Siporax'u i tak sie zastanawiam czy nie wrzucić go już do mojej działającej 30stki. W sumpie już mam dwa worki Siporax Mini które potem mają trafić do nowego:)

A jak to jest z układaniem Siporax'u? Jak sie go wrzuci byle jak to naprawde sie zapcha? 

Możesz go dać do kostki. Bakterie zaczną go zasiedlać.

Z czasem siporax od środka zarasta gąbkami i ślimakami osiadłymi. Warto raz na jakiś czas zerkać i kontrolować jego stan. W razie potrzeby wyjąć i "zaserwisować". Ja mam swój ponad rok i nic z nim nie robię puki co. Polecam zamiast wrzucać luzem albo w workach takie rozwiązanie:

20180617_103521_resized.jpg.305eced4e3219465540e8717d85c585a.jpg

Ja rozwiązałem to tak, że z siatki ogrodniczej zrobiłem koszyk, w którym układam siporax i wkładam całość w przegrodę. Pozwala to na łatwe wyjęcie całości i przepłukanie. Aczkolwiek jak jest w przegrodzie to cały czas się płucze.

Warto zaszczepić bakteriami poprzez włożenie go do działającego akwarium. Ja ta robię ze wszystkimi mediami.

20190906_215614.jpg

Edited by norbi2222 (see edit history)

Dzięki za wszystkie informacje :clapping

Narazie Siporax sie moczy a potem pomyślę nad jakimś koszykiem. A po zalaniu nowego AQ kiedy mogę włożyć do niego ten Siporax? Od razy czy trzeba czekać? 

IMG_20190908_144323.thumb.jpg.0b270c15b48ef092e0b137ba85800756.jpg

Siporax daj od razu;). Można go ułożyć lub dać tak jak masz. Dobrze jest przed nim dać wate. Nie będzie się tak szybko brudził. 

Edited by pawellb (see edit history)