Skocz do zawartości
tedeus63

Zmiana Soli

Rekomendowane odpowiedzi

hehe dzięki   tak pomału rozumie  ale jeszcze poczytam ,   jesli dobrze rozumie   to reaktor ps  1700 zł  dozownik 1300zł   plus  butla co z zaworami  okolo 500zł   plus ph kontroler z sonda 500zł  . ło matko to wychodzi całkiem niezła sumka . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze dozownik można zastąpić darmowym by-passem

Do tego zasyp i ładowanie butli

Owszem - na start to duża kwota, ale koszt sie wróci bo operacyjnie reaktor wychodzi  taniej niż proszki (no chyba że kupujesz z POCHu) ale komfort i wygoda użytkowania są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku Ballinga


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tester napisał:

z tym ze dozownik można zastąpić darmowym by-passem

Do tego zasyp i ładowanie butli

Owszem - na start to duża kwota, ale koszt sie wróci bo operacyjnie reaktor wychodzi  taniej niż proszki (no chyba że kupujesz z POCHu) ale komfort i wygoda użytkowania są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku Ballinga

POCH? poch com pl ?
Mąją atrakcyjne ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem sole z chemicznego na allegro ostatnio , po 0.5kg KH+CA+MG CZDA 24 zł za wszystko dałem, przy większych ilościach pewnie jeszcze by szło zejść z ceny przeliczając na kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Brałem sole z chemicznego na allegro ostatnio , po 0.5kg KH+CA+MG CZDA 24 zł za wszystko dałem, przy większych ilościach pewnie jeszcze by szło zejść z ceny przeliczając na kg
Podeślij linka bo cuś tanio ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://korale.pl/schuran-jetstream-1.html

 

witam czy cos takiego sie nada ? wiem ze pisaliscie zeby zasyp byl conamniej 8 litrów. na stronie producent podaje ze reaktor do 1000l akwarium . ktoś  może  uzywa tego sprzetu ?

nowy kosztuje 2900zl.    https://korale.pl/schuran-jetstream-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tedeus63 napisał:

https://korale.pl/schuran-jetstream-1.html

 

witam czy cos takiego sie nada ? wiem ze pisaliscie zeby zasyp byl conamniej 8 litrów. na stronie producent podaje ze reaktor do 1000l akwarium . ktoś  może  uzywa tego sprzetu ?

nowy kosztuje 2900zl.    https://korale.pl/schuran-jetstream-1.html

Nie znam reaktora, jedynie z opisu wynika, że ma tylko 3 l  zasypu. To raczej mało, będzie wymagał częstej konserwacji, będzie szybko się zamulał. Ponadto może nie wyrobić przy dużej obsadzie koralowców. Zastosowana jest pompa Eheima, a one do cichych nie należą.

Edycja.

Jak już chcesz trochę zaoszczędzić to proponuję Bubble Magus CR-200WP. Wersję 120 używałem w mojej kostce przez półtora roku, sprawował się dobrze. Jedynym mankamentem była zbyt mała pojemność do obsady i wymagał częstego czyszczenia, przynajmniej raz na kwartał. Przy zasypie ARM rzadziej.

Na Ali można go kupić za sensowne pieniądze.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to mi chodziło   ,ze mała pojemność na zasyp  i chyba jednak poczekam , dzieki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.