Skocz do zawartości
adrianguzik

1.5miesiaca po przesiadce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam minęła ponad 1.5 miesiąca po przesiadce. Obeszło się bez ponownego kosmicznego dojrzewania jedynie okrzemki mnie nawiedzily delikatnie i cyjano przez niecałe 7 dni. Wszystkie parametry są ok chodź co niektórzy na forum twierdzili że połowa życia padnie włącznie z akra więc foteczka dla niedowiarkow że da się przesiąść bez większych strat

IMG_20190908_123822-1000x750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z klejeniem korali do tylnej szyby.

Jakiego kleju używasz? Czy wypróbowałeś go już wcześniej?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekładałeś z mniejszego na większe czy jak?  Opisz pokrótce jak to zrobiłeś bo mnie czeka przełożenie 300 l akwa na większe dlatego jestem zainteresowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekladalem z mniejszego na większe. A więc zorganizował em sobie zbiornik na wodę z posmianek zbierałem ja w takiej ilości żeby starczyło do nowego zontowalem falowniki grzalke i tak się kręcił do czasu przesiadki. Piasek że starego akwarium plukalem w wodzie z akwarium zebrałem go do wiaderka i rękawiczki gumowe na ręce i zabawa dobre 2 godz z płukanie. A później to co najlepsze pomału zacząłem przekładać do nowego baniak w którym miałem już wszystko gotowe zajęło mi to sporo czasu ale robiłem to na spokojnie żeby zwierzaki nie ucierpialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwa...

i  dość sporo tego życia /korali /  .... jak TY  "mieściłeś"  tyle korali w poprzednim-mniejszym zbiorniku  ??


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale woda z podmian nie było połączona z głównym baniakiem w jednym obiegu (bo tak mi radzili)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było połączone z głównym akwa działało tak jakby osobny zbiornik

Trochę korali teraz przybyło ale jakoś się mieściło w starym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jak długo można trzymać taką wodę osobno  bo mi wyjdzie zbieranie gdzieś około 1,5 m-ca do dwóch nie zaśmierdnie jakieś bakterie niepożądane się nie rozwiną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz do kontenera pompę do mieszania i napowietrzania to spokojnie kilka tygodni.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.