Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

12 minut temu, Zolpher napisał:

Dzięki za odp. Czyli mogę przyjąć, że DSB w głównym to zły (pod względem estetycznym) pomysł?

Typowe dsb to raczej kiepski pomysł. Ale głęboka warstwa piasku (nawet kilkunastocentymetrowa, byle o grubszej niż dsb frakcji, żeby się właśnie strefy beztlenowe nie tworzyły) może być fajną sprawą. Musisz tylko mieć kopaczy, którzy Ci ten piasek będą czyścili. I nie licz na ślimaki raczej. Babki kopiące, krewetki pistoletowe/symbiotyczne, ustonogi... tego typu zwierzaki. No i wiadomo, przy takim czymś to raczej na spsy się nie nastawiaj. Ale taki baniak może być super.

A, i te włosowate wywal w diabły jak najszybciej. Uwierz mi, wiem co piszę;-) Jak się zadomowią, to opanują zbiornik w trymiga. A w zasadzie, poza wywaleniem, to najlepiej jakieś inne glony, mniej inwazyjne wprowadź jako konkurencję do zasobów.

Słony leszcz

Słony leszcz

6 minut temu, Zolpher napisał:

Dzięki za odp. Czyli mogę przyjąć, że DSB w głównym to zły (pod względem estetycznym) pomysł?

Typowe dsb to raczej kiepski pomysł. Ale głęboka warstwa piasku (nawet kilkunastocentymetrowa, byle o grubszej niż dsb frakcji, żeby się właśnie strefy beztlenowe nie tworzyły) może być fajną sprawą. Musisz tylko mieć kopaczy, którzy Ci ten piasek będą czyścili. I nie licz na ślimaki raczej. Babki kopiące, krewetki pistoletowe/symbiotyczne, ustonogi... tego typu zwierzaki. No i wiadomo, przy takim czymś to raczej na spsy się nie nastawiaj. Ale taki baniak może być super.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.