Skocz do zawartości
atk

Kupno nowego odpieniacza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, gorąca prośba o rzetelne rady (jeśli to możliwe) :D

Myślę, aby jednak kupić nowy odpieniacz (stary DIY sprzedać  ) - pytanie tylko jaki (gdybym miał mega budżet to brałbym Bubble King  ale niestety nie jest tak kolorowo:

Nyos Quantum 160 - 1750 PLN

Bubble Magus Curve A9 - 1200 PLN

Red Sea RSK 600 - 1350 PLN

Twistman OB-150-IN - 1300 PLN

ATI PowerCone 200IS / 250IS - 1780 PLN / 1900 PLN

Inne ?

W obiegu około 450 L wody. I znając życie dość obciążone akwarium. 

Wychodzę z założenia, że za tanie pieniądze psy mięso jedzą, natomiast czasem nie warto strzelać do muchy z armaty - trzeba wypośrodkować temat.

Bardzo proszę o realne podejście i rzeczową radę, tak jakbyście robili to dla siebie. 

Z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni brałbym zdecydowanie Royal Exclusive. Przy tym odpieniaczu jest błoga cisza  w pokoju. Tylko zakup nowej pompy/wirnika mocno nadwyręży Twoją kieszeń.

Nyos Quantum - jestem jego szczęśliwym posiadaczem od dwóch miesięcy. Nie mam żadnych uwag co do jego pracy/efetywności w akwarium 500 litrów, średnio obłożone rybami.

Bubble Magus Curve A9 -bardzo ładnie wykonany odpieniacz za niewielkie pieniądzę. Dla mnie zdecydowanie za głośna praca pompy :-)

Red Sea RSK 600 nie używałem więc nic nie powiem na jego temat

Twistman OB 150 niestety pompę słychać w pokoju. Chyba pompy aquabee mają tendencję do buczenia.

Ati Powercone czytając forum znalazłem informację , że ma tendencję do przelewania. 

Przy zakupie odpieniacza patrz nie tylko na ilość zasysanego powietrza ale także na cenę zakupu pompy/wirnika. Każda pompa prędzej czy później popsuje się.  


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinekk - dziękuję. Całość stoi w jadalni więc temat głośności jest drugorzędny. A jak wygląda temat zakupu nowej pompy do nyos? Wbrew pozorom strasznie mało informacji o tym odpieniaczu poza materiałami reklamowymi. Masz jeszcze jakieś uwagi i/lub spostrzeżenia odnośnie tego odpieniacza?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa NYOS VIPER 3.0 w polskim sklepie z 10 % zniżką kosztuje 328,50 zł. Uwag tak naprawdę nie mam . Jestem miło zaskoczony jego pracą. No może kubek powinni zrobić większy bo się szybko zapełnia.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś... coś... jeszcze jakieś uwagi i/lub spostrzeżenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku sprzedałem swojego Royala. Był absolutnie bezgłośny i bezawaryjny. Nowemu właścicielowi służy bez przerw do dziś . Nadal bezawaryjnie i nadal jest bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam około 300 L najpierw przez 2 lata był Bubble magus curve 5 cichy ale mały kubek z czasem wydawał mi się za słaby ,teraz mam twistmana integra 150 dość głośny ale po wyprowadzeniu wężyka od powietrza ma zewnątrz zrobiło się zdecydowanie ciszej , dla ciebie do 450 L oba raczej za słabe .Gdyby miał wybierać wziąłbym twistmana ob 200 lub jakiegoś delteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz DIY Sebastkowego - używkę, na pompie tunze. Po zwiększeniu obiegu o koniki (na dniach odpalam - jak skała mi się wymoczy) będę zmieniał na twistmana - właśnie 200. Przy obiegu na poziomie 400 l i większym karmieniu, będę potrzebował stabilnej pracy z możliwością regulacji wydajności. Poza tym zaletą jest błyskawiczny serwis, stały dostęp do części zamiennych, no i jest to - przynajmniej dla mnie - jedyna prawdziwie polska firma robiąca taki sprzęt.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ob 200 twistmana pieknie smiga w moich 600l obiegu pompe mam 6.5tys zeby chodzila na poloqe mocy.pompy jecoda tanie i w miare dostepne e zamianie.mialem vortecha z pompa wewnatrzna i lipa przy czyszczeniu bo trzeba caly odpiwniach rozkrecac.Jesli nie ogranicza cie miejsce to bierz z pompa na zewnatrz. Duzo szybsze i latwiejsze czyszczenie pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wybór padł na Nyos quantum 160. 

Mega cichy, duży pobór powietrza i fajnie pienii :)

Pozytywnie zaskoczony i faktycznie wart tych pieniędzy. 

Póki co pracuje jeszcze nad regulacją ale już mi się podoba... Wrócę ze szczegółami po 3 miesięcach pracy i później czy nadal tak fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia dotyczące odpieniacza po takim czasie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2019 o 23:47, atk napisał:

Póki co pracuje jeszcze nad regulacją ale już mi się podoba... Wrócę ze szczegółami po 3 miesięcach pracy i później czy nadal tak fajnie

I jak sprawuje się ten odpieniacz? Aktualnie zastanawiam się nad nabyciem takiego samego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 120 i jestem zadowolony.  Kupiłem 1,5 roczną używkę, a wyglada jak nowy. Pompa pracuje bezgłośnie i pieni bardzo ładnie. aczkolwiek jest wrażliwy, wystarczy rękę włożyć do akwarium i przestaje pienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadana wersja 160 jest fantastyczna, bezgłośna (słychać bardziej cyrkulator w akwarium). 

Przepiękny gęsty ciemny urobek, możliwość dostosowania wysokości słupa wody oraz ilości powietrza. Bezproblemowo ściągany kubek. Można podpiąć sobie rurkę do spływu, jednak wolę widzieć ile i co zostalo odpienione. Mam go ponad pół roku i mogę polecić.

Co jest najważniejsze, jest w pełni rozbieralny i producent dostarcza w instrukcji info o każdym elemencie. Jeśli nie daj co przy czyszczeniu spadnie i pęknie jakikolwiek plastikowy elemnent można go bezproblemowo zakupić od tytanowej śrubki po uszczelkę i korpus (w praktyce można zakupić części osobno i samemu złożyć cały odpieniacz i nie będzie to jakiś majątek ;) co w przypadku innych odpieniaczy jak koledze pęknął odpieniacz znanej firmy, to płacz że zostało tylko klejenie lub nowy odpieniacz).

Czyszczenie bezproblemowe i powtórze co najważniejsze jest wręcz niesłyszalny. 

Jak odpieniacz z niewiadomych lub też wiadomych przyczyn zaczyna przelewać samą wodę (bo podane leki lub plamy na słońcu), to wystarczy zakręcić dopływ powietrza, po czym delikatnie go otworzyć i spokojnie będzie odpieniał to co niedobre ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.