Skocz do zawartości
fannadil

Ryby wcinające cyjanobakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam sobie artykuły na temat raf koralowych o ile w naszych zbiornikach cyjanobakterie można wyeliminować na rafach problem jest bardziej skomplikowany, nie spotkałem się żeby ktoś pisał o tym tutaj(pewnie kiepsko szukałem), że dana ryba zjada cyjano, wiadomo nie jest to żadne rozwiązanie ale ciekawią mnie wasze spostrzeżenia :) 

Artykuły:

https://www.nature.com/articles/s41598-019-49126-9.pdf - Consumption of benthic cyanobacterial mats on a caribbean coral reef

https://link.springer.com/article/10.1007/s00338-013-1043-z - Diet and cross-shelf distribution of rabbitfishes (f. Siganidae) on the northern Great Barrier Reef: implications for ecosystem function

W artykułach wspomina się między innymi, że Pomacanthus paru, Siganus vulpinus pożywiają się cyjano nie rzadziej niż glonami itp.

41598_2019_49126_Fig1_HTML.thumb.png.1569e73ccf8951cc3c117cfa9b75fab0.png

A tutaj inne przykłady oprócz a Pomacanthus paru na zdjęciach b Scarus iseri c Holacanthus tricolor d Acanthurus bahianus e Scarus coeruleus f Acanthurus coeruleus.

Mógłbym powyciągać takie kwiatki raz na jakiś czas jak kogoś to interesuje może z jakimś większym opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze każda rzecz, która ma wartości odżywcze ma swojego żercę. i między wszystkimi żercami i zżeranymi jest równowaga, przynajmniej dopóki człowiek, albo sama natura nie wsadzi swoich 3 groszy. ;)

Artykuły ciekawe, wrzucaj więcej jak znajdziesz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2019 o 13:37, fannadil napisał:

[...]

Mógłbym powyciągać takie kwiatki raz na jakiś czas jak kogoś to interesuje może z jakimś większym opisem.

Będę Ci bardzo kibicował :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, heatbeat napisał:

Będę Ci bardzo kibicował :clapping

Dziękuję, tu masz kolejny temat

Myślałem że to pobudzi trochę forumowiczów do dyskusji ogólnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat,bo doświadczenia w tej sprawie mało. Ogólnie to myślę,że w akwarium to ciężko aby ryby zjadały cyjano. W oceanie to inna sprawa. To jest jak z aiptazją niby powinny jeść a jest różnie.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia dostępności pokarmu skoro coś mają pod dziób to po co szukać po zakamarkach :) Kurde a moje ślimaki tego nie tykają :)

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.