Skocz do zawartości
Bzyk002

Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie opinie i podpowiedzi;) mi najbardziej podoba się 3 i 5 ewentualnie 4 ale tak jak napisał @Tester w przyszłości skała zarośnie koralami i nie będzie jej widać a ja sie teraz rozdrabniam :lol: ale i tak mam jeszcze 2 nowe opcje. 

IMG_2019-09-20_21-06-53_2.thumb.jpg.1a76ce71aee51d0b4186e7cc6789a77c.jpg

 

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych nowych 2, z tych wcześniejszych 3. Pierwotna wersja podobała mi się wizualnie najbardziej, ale za wysoka na to akwarium i brak kryjowek dla ryb. 

Najwyższa półka powinna mieć ze 20 cm do lustra wody, chyba, żeby ją obsadzić czymś "niskopiennym" jak zoasy czy acany. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jakoś 3 mi się podobała najbardziej . a z tych nowych 2 . pytanie trochę z innej beczki ile tej skały tam masz i co to za skała . bo sam mam podobny rozmiar akwa tyle że komin na boku i szykuję się niebawem do konstrukcji i nie wiem ile kg zakupić . co prawda chcę lżej no ale zawsze będę miał jakieś światło na sytuację

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych opcji 2 jest bardzo fajna, stare to 3 bardzo podobna i optymalna. 

Czy masz już akwarium? 

Miałem chwilę akwarium o identycznych wymiarach i szerokość była porażką. 

50cm szerokość to min jak dla mnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to skała bo kupowałem ją od prywatnych osób. Pare skał to chyba jakiś cement, jedna wygląda jak RRR inne to chyba szkielety korali. W sumie to mam jej jakieś 10kg.

@mati21 wszystko już stoi tylko zalewać, a co dokładnie było porażka? Masz może jakieś fotki jaki układ skały miałeś? 

Odnośnie skały mam jeszcze kilka pytań:  jak kleić, na sucho czy na mokro? Bo skałe chce jeszcze na dwa tygodnie do RODI wrzucić i nie wiem czy zrobić to teraz czy wszystko pokleić i zalać to w Akwarium. Czy wszystkie skały kleić ze sobą? Czy zostawić na wierzchu parę luźnych kawałków, zawsze mozna wyciągnąć jakiś kawałek z koralem jak jest taka potrzeba. 

 

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słona woda ma to do siebie że strasznie powiększa i 35cm głębokości wygląda jak by było 20cm. Obecnie mam 55cm i dalej wydaje mi się  że wszystko blisko szyby i wąsko. Jak masz wszystko gotowe to klej na sucho o wiele łatwiej. Mozesz zostawić coś luźno, dokleic zawsze można później

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati21 powiem ci że nie zauważyłem żeby w mojej kostce woda coś powiększała, ale woda wodzie nie równa:lol:

Bawiłem się znowu trochę ze skałą i docisłem ją maksymalnie do tylnej ściany i komina. Efekt końcowy nawet spoko ale nie wiem jak to bedzie z cyrkulacją. Najbardziej podoba mi się dużo miejsca przed skała :P

IMG_20190922_194633.thumb.jpg.e5bb032d59ca9fef48f13f64fc35e283.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tyłu nigdy nie czysciłem. A za skałami nic nie bedzie widać. 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzyk002 bo ja mam górska wodę :D

Tak gdzie widać to szybę wyczyscisz a szkoda miejsca z przodu.

Sam jak układałem skale popełniłem błąd odstawilem od szyby żeby czyścić, a wyszło tak że szyby nie czyszcze a z przodu miejsca brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się zdecydować na żadną ze skał :banghead  chyba muszę poukładać skały w akwarium to może coś mi wpadnie w oko:P jak bedzie wyglądać sparwa cyrkulacji jak dosune skały do tylniej szyby?

Znowu mam dwie propozycje:lol: ale na zdjeciach wyglądają jakoś nieciekawie.

IMG_20190925_232131.thumb.jpg.f4c4713744e2af6fee166fa9b75ebfc5.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik już zalany a ostateczne ułożenie skały wyszło inaczej niż docelowo myślałem :D dzięki wszystkim za podpowiedzi:clapping

IMG_20191011_185643.thumb.jpg.72e1c5988d64d470521fd0e2c601df8b.jpg

IMG_20191119_122828.thumb.jpg.f592472926ca7eb5c1347d725c372750.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.