Skocz do zawartości
dadario

KLOC czyli pół tony solanki... nie masz problemów załóż se zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Wow... Na lakierni znaleźli mój stelaż... Będzie gotowy jutro.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu boju... Stelaż wrócił do lakierni... 
Zadzwoniłem, zgłosiłem Uroczej Pani, że wykonanie jest dalekie od zadowalającego, oczywiście mała przepychanka słowna ale podsumowała " to przyjedzie pan Kierownik osobiście zobaczyć  co Panu nie pasuje". Przyjechał, zobaczył, stwierdził, że "chłopaki się nie popisali" pooglądał aktualne akwarium , zabrał stelaż na auto i obiecał, że w piątek do 15 będzie poprawiony u mnie... 
Więc zaliczam kolejny tydzień obsuwy (to już miesiąc). 
Plus jest takim że pod względem technicznym wszystko już przyjechało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadario napisał:

Wieści z placu boju... Stelaż wrócił do lakierni... 
Zadzwoniłem, zgłosiłem Uroczej Pani, że wykonanie jest dalekie od zadowalającego, oczywiście mała przepychanka słowna ale podsumowała " to przyjedzie pan Kierownik osobiście zobaczyć  co Panu nie pasuje". Przyjechał, zobaczył, stwierdził, że "chłopaki się nie popisali" pooglądał aktualne akwarium , zabrał stelaż na auto i obiecał, że w piątek do 15 będzie poprawiony u mnie... 
Więc zaliczam kolejny tydzień obsuwy (to już miesiąc). 
Plus jest takim że pod względem technicznym wszystko już przyjechało...
 

po ludzku mogę Tobie tylko współczuć, obecna sytuacja na rynku jest dramatyczna. Takie akcje odbierają przyjemność z zakładania akwa.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Coltrane... Co zrobić... Gdy byłem na tej lakierni 2tyg temu to widziałem tych fachofców przy pracy. Bez setki w gardle roboty nie zacznie... Było już za późno, żeby uciekać z stelażem od nich... Ale postawa szefa, jako jedynego z tej firmy jak do tej pory naprawdę zasługuje na plusa. Bez "Panie to tak ma być" itp. Poprawią, odwiozą koniec... 
Takie akcje w dzisiejszych czasach są wszędzie... Spróbuj wybudować dom, albo wyremontować mieszkanie bez podobnych wpadek... Życie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2019 o 09:10, dadario napisał:

@rysio2000 białe przegrody to zwykłe szkło z doklejonym lacobelem

Lacobel to również szkło, jednak istnieje pewien akwarystyczny mit, jakoby z racji lakieru dochodziło do rozszczelnień zbiorników. Dyskutowałem o tym z Przemkiem i Danielem i stąd moja uwaga  o budowie szkła. 

Pytanie czy Lacobel a właściwie jego lakierowana powłoka nie wchodzi w reakcje z słoną woda , ja z obawy przed tym zrobiłem przegrody z Antisolu grafitowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom
1. Myślę, że doświadczenie Przemka i ilość wykonanych przez niego zbiorników daje pewną gwarancję, na to, że szkło jest bezpieczne. 
2. Strona lakierowana nie ma kontaktu z wodą. Są one doklejone do zwykłych formatek szklanych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, dadario napisał:

@Hoom
1. Myślę, że doświadczenie Przemka i ilość wykonanych przez niego zbiorników daje pewną gwarancję, na to, że szkło jest bezpieczne. 
2. Strona lakierowana nie ma kontaktu z wodą. Są one doklejone do zwykłych formatek szklanych... 

A nie przelewa sie woda górą tam nic nie jest doklejone . Pytam z ciekawości bo ja już mam antisol . Silikon do farby tez słabo trzyma wiec chyba jest ona klejona na krawędziach bocznych do ścian sumpa a na krawędzi górnej nic nie ma , chyba ze sie mylę . Antisol ma jednak tą wadę ze ilość przepuszczającego światła zależy od grubości szyby i nigdy to nie będzie 100% . Jednak zaletą jest ze barwione jest na wskroś wiec nic nie odda do wody 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoomklejony jest po obwodzie "szyba do szyby" a nie dajmy się zwariować. Sił działających na taką szybę nie ma żadnych, powierzchnia styku jest mniej niż minimalna... Życie Jest bezpieczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dadario napisał:

@Hoomklejony jest po obwodzie "szyba do szyby" a nie dajmy się zwariować. Sił działających na taką szybę nie ma żadnych, powierzchnia styku jest mniej niż minimalna... Życie Jest bezpieczne...

Nie chodzi mi o siły . Napisałeś ze są sklejone dwie szyby do siebie by nie było kontaktu z powierzchnia lakierowaną . Lecz woda będzie przelewać sie górą po krawędzi a tam już kontakt z lakierowaną szybą będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom na cały system ile to mm kwadratowych lakieru będzie w kontakcie z wodą??? Dwa ?Trzy? Naprawdę, nie daj się zwariować... Uważam, że w tym przypadku najważniejsze jest podejście zdroworozsądkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

A jak na ICP wywali Ci całą tablicę ? :P

Mi nie wywala, też tak mam z tego samego źródła ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za może głupie pytania , ale nurtowało mnie to , w końcu nie wiemy czym to malują . Skoro tak robiliście i było ok nie ma tematu . Poprostu wiem co robi sól z farbą i miałem swoje obawy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= nic... Chyba, że wywali dużo zlota/wolframu albo platyny... Wtedy postaram się to sprzedać i postawię większe akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, dadario napisał:

@=Fresz= nic... Chyba, że wywali dużo zlota/wolframu albo platyny... Wtedy postaram się to sprzedać i postawię większe akwarium. 

No jo zaczniesz odcedzać :P odnośnie tej tabeli to oczywiście żart ;) kibicuję Twojemu zbiornikowi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podwyższenie akwarium z lacobela i tam gdzie styka się z wodą jest biały nalot jakby pleśń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dadario napisał:

Wtedy postaram się to sprzedać i postawię większe akwarium. 

wow o matko, nie było od razu stawiać większe :) najlepiej takie postawić aby już nie było opcji większego czyli ostateczność...
Szymon daje rok półtora i zmienisz na większe ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, z pomocą braciszka, doszło do "zaślubin". Pierwszy raz akwarium stanęło na stelażu... No i jest moc... 98cm stelaż, 60cm szkła i robi (przynajmniej na mnie) piorunujące wrażenie. 
Jutro zaczynam zabawę z hydrauliką, więc wstawię fotki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam, gdzie jest fota z dzisiaj! Dokumentacja musi być kompletna, a puste, dziewicze akwarium na stelażu bez hydrauliki to drugi konieczny punkt po zdjęciach "podłogowych" przed rozpakowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Nik@ napisał:

Ja się pytam, gdzie jest fota z dzisiaj! Dokumentacja musi być kompletna, a puste, dziewicze akwarium na stelażu bez hydrauliki to drugi konieczny punkt po zdjęciach "podłogowych" przed rozpakowaniem :)

Dominika masz świętą rację - "gołe" posty bez fotek się nie liczą :D


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ specjalnie dla Ciebie

IMG_20191215_213953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancko się prezentuje...zarówno góra jak i dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo i teraz widzę, o czym czytam :)

Bedzie stało tam, gdzie obecne stoi? 

I takie pytanie, to wolne miejsce w sumpowni na co będzie wykorzystane?

I drugie pytanie: czy jesteś zadowolony z wykonania zbiornika?

Bo ja ze swojego od Przemka jestem mega zadowolona. Trzeba się naczekac, kontakt czesto ze sporym poślizgiem, bo chłopak ma ciągle urwanie d*py, terminy się przeciagaja,  ale jak już zbiornik przyszedł, to padłam na kolana.

To jest dostawca dla osób cierpliwych, ale kunszt według mnie wart jest oczekiwania.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kosteczka :)

A w sumpie tyle przegród, że można by zaporę na solinie z tego zrobić :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 11:32, Hoom napisał:

Pytanie czy Lacobel a właściwie jego lakierowana powłoka nie wchodzi w reakcje z słoną woda , ja z obawy przed tym zrobiłem przegrody z Antisolu grafitowego 

W moim akwarium jest już przez 3 lata lacobel zrobiony przez Przemka z "Akwarium Szczecin" i nic nie oddaje do wody.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.