Jump to content
grzegorz77

Przedawkowanie witamin

Recommended Posts

Witam, jak w temacie mam pytanie czy można przedawkować stężenie witamin w akwarium,i nie mówię tu o tym że przez przypadek wlałem pół butelki do baniaka,ale o tym że popełniłem błąd że codziennie do 200l dawkowałem trzy krople AFVitality choć piszą że co drugi dzień.Jeżeli ktoś maił przypadek przedawkowania to czym się on objawiał w akwarium?

u ryb hiperwitaminoza jest groźna, znalazłem coś takiego  http://www.fao.org/3/T0700E/T0700E05.htm

wydaje mi się że w Twoim wypadku żadnej tragedii nie będzie :)

Zrób większą podmianę jeśli masz obawy i rozcięcz co wlałeś.

U mnie przedawkowanie witamin sera fishtamin objawiło się nerwowoscia ryb. Biegały po akwarium jak z pieprzem pod ogonem i stały się agresywne względem siebie, choć wcześniej się dogadywały. Nie było to takie nagle wlanie pół butelki. Miałam ospe, chciałam wzmocnić ryby i przegielam, moczylam jedzenie w witaminach zbyt często. Przestałam podawać przez kilka dni i ryby się uspokoiły. Jeśli nie widzisz u ryb żadnych niepokojących objawów, to tylko nie podawaj witamin przez kilka dni, a potem wróć do dawkowania zgodnie z instrukcją. 

Ja podawałam moim rybkom witaminy do jedzenia, nie do wody, a przy nasaczaniu pokarmu duzo łatwiej przedawkowac. Myślę, że u Ciebie nic się nie wydarzy złego.

Edited by Nik@ (see edit history)